Image - GLENI UNISTUSTE PÄEV

Miks annetada Minu Unistuste Päevale?

Annetamine on üks lihtsamaid viise aidata kaasa tegevustele, mida oluliseks pead. Regulaarne heategevus muudab annetaja õnnelikumaks, sest saame ühiskonnas olla kasulikud ning aidata kaasa positiivsete muutuste loomisele. Kui tunned, et Sulle lähevad korda lapsed nende vaimne tervis ja heaolu, siis on Minu Unistuste Päev just see õige heategevusorganisatsioon, kuhu annetada!

Anneta siin

Tulevad unistused

Toimunud unistused

Korduma kippuvad küsimused

Meie käest küsitakse tihti, millest lapsed unistavad või kuidas valitakse välja just need lapsed, kes vajavad antud ajahetkel oma ellu positiivset energialaengut.  Nendele ja mitmetele teistele küsimustele leiad vastused siit.

MILLISED LAPSED KUULUVAD MINU UNISTUSTE PÄEVA SIHTRÜHMA?

Minu Unistuste Päeva sihtrühma kuuluvad Eesti lapsed vanuses 4-17 eluaastat, kes peavad võitlust mõne raske või kroonilise haigusega. Diagnooside ampluaa, millega oleme aastate jooksul kokku puutunud, on väga lai.

Mõnikord jõuavad fondini ka lapsed, kes on oma võitlused juba seljatanud. Vaatamata sellele väärivad nad siiski pikka paid ja tunnustust, sest sageli on intensiivne ravi olnud emotsionaalselt kurnav, täis valulikke protseduure ning piiranguid, mis on mõjutanud nii last kui ka tema pere. 

KUIDAS JÕUAVAD FONDINI LAPSED, KELLELE KORRALDATAKSE UNISTUSTE PÄEV?

Lõviosa lapsi jõuab meieni tänu Tallinna Lastehaigla ja Tartu Ülikooli Lastekliiniku tublidele arstidele ja õdedele, kes aitavad meil üles leida just need lapsed, kes vajavad oma ellu positiivset energialaengut, killukest rõõmu või lootuskiirt paremasse homsesse. Fond teeb koostööd ka mitmete patsientide ühingute ning teiste heategevusorganisatsioonidega, et rõõmustada võimalikult paljusid fondi sihtrühma lapsi.

MIS ON LAPSE NOMINEERIMISE EELDUSEKS?

Personaalse unistuste päeva korraldamise eelduseks on lapse ja pere valmisolek programmis osalemiseks. Selleks, et saaksime korraldada just lapse soovidest ja unistustest lähtuva erilise päeva on oluline, et laps oleks kontaktivõimeline ning suuteline tundma rõõmu korraldatavatest tegevustest.  Iga unistuste päev on kui rätsepa õmmeldud ülikond, mis eeldab tihedat koostööd fondi, pere, raviarsti ja koostööpartneritega. 

KAS NOMINEERIDA VÕIB KA VÄLJASPOOLT HAIGLAID JA ÜHINGUID?

Jah, võib küll. Selleks palume võtta ühendust fondi tegevjuhiga kristiina@minuunistustepaev.ee. Kõik väljaspool haiglaid või patsientide ühinguid esitatud nominatsioonid kooskõlastatakse enne lapse programmi kaasamist lapse raviarstiga. Soovime olla kindlad, et lapse tervislik seisund võimaldab tal personaalsest unistuste päevast osa võtta.

KUIDAS SELGITATAKSE VÄLJA LASTE UNISTUSED?

Laste unistuste väljaselgitamine on vabatahtlikele kui vahva detektiivitöö. Perega lepitakse kokku personaalne kohtumine, mille käigus toimub esimene sõbrunemine ning lapse unistuste väljaselgitamine. Soove ja tegevusi kaardistades koguneb palju väikeseid pusletükke, mis seotakse unistuste päeval ühtseks tervikuks.

MILLEST LAPSED UNISTAVAD?

Haige lapse unistuste elluviimine on meie vabatahtlike jaoks alati tore väljakutse, aga ka suur vastutus. Aastate jooksul on kujunenud välja teatud tegevused, mis ikka ja jälle laste nägudele naeratuse toovad. Olgu selleks siis kiired autod, lendamine, loomad, veerõõmud või oma iidoliga kohtumine. Üks unistab presidendiks saamisest, teine loomaarsti ametist, kolmas sõita trammiga või hoopis sellest, et ükssarvik ellu ärkaks.  Laste unistused on tõesti väga erinevad ja sõltuvad palju vanusest, kuid kõik nad on meie jaoks ühtviisi erilised ning armsad. Vaata täitunud unistusi siin.

MIKS ON EMOTSIONAALNE TUGI LAPSELE JA PERELE OLULINE?

Emotsionaalne tugi on oluline osa raviprotsessi tervikus. Juba ainuüksi teadmine, et tulemas on midagi väga erilist, süstib lapsesse positiivset ootusärevust, mis aitab paremini haigusest tulenevate väljakutsetega toime tulla. Lapse ja tema lähedast jaoks, kes on pidanud läbi tulema tulest ja veest, on unistuste päev võimalus tulla kasvõi korraks oma igapäeva rutiinist välja, olla märgatud ning tunda siirast rõõmu perega koos veedetud ajast. Me aitame unistada ja unistustel täituda!

MILLIST TUGE VAJAB FOND KÕIGE ENAM?

Lihtsaim viis heateoks on hakata Minu Unistuste Päeva püsiannetajaks. Nii saame olla kindlad, et ka rasketel aegadel laekub fondi piisavalt annetusi, et saaksime viia ellu imelisi unistusi ning tagada fondi jätkusuutlikkuse veel pikkadeks aastateks. Tutvu annetamise võimalustega siin.