FONDIST

Minu Unistuste Päevas usume, et positiivsed emotsioonid aitavad toime tulla elu kõige keerulisemate hetkedega ning süstivad läbi unistuste täitumiste usku ja lootust helgemasse homsesse. Hoolitseme selle eest, et iga elamus oleks eriline ja imeline. Lapsed on seda väärt.

Unistus teeb imet!

Anneta siin

Image - Fond

Loomislugu

2011. aasta kevadel võtsid sõbrannad Marianne Bruhn (DK) ja Helena Almqvist (SWE) vastu otsuse, et soovivad asutada Heategevusfondi Minu Unistuse Päev. Kumbki asutaja lisas fondi kontole 1 euro lootuses, et ühel päeval kasvab nende idanema pandud seemnest midagi väga ilusat, helget ja lootusrikast.  Fondi loomiseks saadi inspiratsiooni Rootsi heategevusfondist MinStoraDag. 

Fond asutati ametlikult 2011. a juulis ning juba sama aasta sügisel valiti koostöös arstidega välja esimene laps personaalsesse unistuste päeva programmi, otsiti vabatahtlikke ning loodi koostöösuhteid.

2011. aasta novembris sõlmisime koostööleppe Tartu Ülikooli Kliinikumiga ja 2012. aasta veebruaris Tallinna Lastehaiglaga. Tänaseni on need kaks Eesti suurimat lastehaiglat fondi oluliseks partneriks, sest just tänu tublidele arstidele ja õdedele jõuavad Minu Unistuste Päeva programmi lapsed, kelle ellu aitame tuua rõõmu, sära ja hingejõudu.

Meie esimene unistuste üritus toimus 2012. aasta kevadel. 

Tänavu, 8. juulil 2021 täitub Minu Unistuste Päeval juba 10. tegevusaasta.

Missioon

SA Heategevusfond Minu Unistuste Päev viib ellu raskelt või krooniliselt haigete laste unistusi, et pakkuda lastele ja nende peredele emotsionaalset tuge, mis on oluline osa raviprotsessi tervikus.

Visioon

Minu Unistuste Päev on heategevuse eeskuju ühiskonna mõtteviiside kujundamisel. Julgustame eraisikuid, ettevõtteid, avalikku sektorit, arste ja  ühinguid tegema koostööd, väärtustama ja panustama raskelt või krooniliselt haigete laste ning nende  lähedaste emotsionaalsesse tervisesse.

Oleme toetajatele eelistatud valik oma annetusi planeerides ning vabatahtlike jaoks kõrgelt hinnatud organisatsioon, kuhu oma aega ja pühendumust kinkida.

Väärtused

Fondi tegevuses lähtume kolmest põhiväärtusest.

Positiivsus

Positiivse ellusuhtumise ja meeldejäävate sündmuste kaudu toome rõõmu ning julgustust haigete laste ja nende lähedaste ellu. Aitame lastel uskuda ja unistada, et takistused on ületatavad ning soovid tõesti lähevad täide.

Koostöö

Väärtustame meeskonnatööd, initsiatiivikust ja mitmekülgsust, sest just koos suudame rohkem ja kõige paremini. Tunnustame üksteist ning jagame konstruktiivset tagasisidet.

Usaldusväärsus

Oleme oma tegemistes läbipaistvad ning hindame meile osaks saanud usaldust. Viime kõik unistused ellu hoole ja pühendumisega seades lapse huvid alati esikohale.

Patroon

Alates 2014. aastast on Heategevusfondi Minu Unistuste Päev patroon armastatud Eesti laulja Lenna Kuurmaa. Meie patrooni rolliks on suurendada teadlikkust sihtasutuse olemasolust ning juhtida tähelepanu haigete laste ja nende perede emotsionaalsetele vajadustele.

„Milleks mulle au ja kuulsus, kui ma seda head tegema panna ei saa? Olen alati lootnud, et üks heategevusorganisatsioon leiaks oma tee minuni. Nii saan ka mina oma mõtted ja panuse rohkem kontsentreerida ning pühenduda ühele. Nüüd olen rõõmuga seotud Minu Unistuste Päeva tiimiga. Mis saaks olla veel ilusam kui täita laste unistusi… Aitäh, Minu Unistuste Päev, et te just minu välja valisite,“ kirjeldas Lenna Kuurmaa Minu Unistuste Päeva patrooniks saamist.

Enne Lennat kandis Minu Unistuste Päevas patrooni rolli ooperilaulja Annely Peebo.

Asutajad

Heategevusfondi Minu Unistuste Päev asutajateks on taanlanna Marianne Bruhn ja rootslanna Helena Elisabeth Almqvist. Kaks südikat ja hakkajat naist, kelles põles suur soov luua Eestis fond, mis aitaks ellu viia raskelt ja krooniliselt haigete laste unistusi. Nad olid märganud, et just emotsionaalne tugi on see, millest Eesti lapsed ja nende pered raske haigusega võideldes puudust tunnevad.

Tänaseks on mõlemad naised fondi aktiivsest juhtimisest taandunud, kuid elavad meie tegemistele jätkuvalt kaasa- Marianne Taanist ja Helena Eestist.

Majandusaasta aruanded