Janari unistuste päev

Vabatahtlikud

projektijuht Marianne Rand, Anu Juul, Natalia Kond, Liis Leuska, Elge Lind (keeletoimetaja)

Continue Janari unistuste päev

Mitte ainult kalameeste jutud

Ühel juulikuu teisipäeval kohtusime Janari ja tema emaga. Janari suvist koolivaheaega on sel aastal täitnud kalapüük, mis ongi praegu poisi kõige suurem hobi. Kalale minekust, kalapüügist, erinevatest kalastusvahenditest, looduses olemisest ja loomulikult kaladest rääkis esialgu vaikne poiss suure õhinaga. Muus osas oli Janar pigem tagasihoidlik ja leplik. Janarile meeldib tegelikult väga ka sport, eriti suur kirg on jalgpall. Kahjuks ei tohi ta südamerikke tõttu pingutust nõudvaid spordialasid harrastada, seega mängib jalgpalli virtuaalselt.  

Kui rääkida unistustest, mis meie kohtumisel veel kõlama jäid, siis oli poisil kindel plaan sõita BMW M5-ga. See auto on teda paelunud juba mõned aastad ja auto sõiduomaduste oma silmaga ülevaatamine tundus olevat poisi kindel soov. Neist lähtepunktidest meile stardiks piisas.

Esimesed

Unistuste päevaks, mis oli ka juhuslikult teisipäev mõned nädalad hiljem, olime saanud meie healt sõbralt Feratilt Janari sõidutamiseks just selle õige BMW. Päeva algus oli äge ja siit edasi sai minna ainult paremaks.

Esmalt keerasime rattad Big Apple salongi poole, kus Janar sai esimest korda juuksuritooli istuda. Siiani oli tema soengute eest hoolitsenud ema. Poisil olid mõnusalt välja kasvanud, kerge lokiga päiksest pleekinud kiharad, mida juuksur Rait värvis ja lõikas. Mängleva kergusega sai tulemus nii uhke, et sellega võib veel septembriski silma jääda.

BMW

Suundusime edasi Peetri United Motorsisse saamaks head ülevaadet autosalongi igapäevaelust ‒ autode müügist, hooldustest ja remondist. Meile sattus maja ja tegemisi tutvustama ülitore müügijuht Leino. Nägime, mis toimub autosalongi müügisaalis ja tagatubades tavalise kliendi jaoks suletud uste taga. Kinnitame, et elu seal kees. Oli palju hoolduses autosid, juppideks võetud autosid, autodetaile, värvilõhna ning tunkedes töömehi. Hoovi peal oli paar üliägedat vanakooli masinat ja mõni väga suure avarii läbi teinud auto. Loomulikult jätsid suurima emotsiooni BMW-dega tehtud proovisõidud.

FC Flora ja Kostja

Janar armastab jalgpalli ja Eesti jalgpalluritest on tema suur lemmik Konstantin Vassiljev. Sel päeval juhtus olema Kostja sünnipäev ja meil ei õnnestunud temaga kohtuda. Küll aga saime FC Floralt kingituseks Kostja autogrammiga jalgpalli, tema numbriga võistlussärgi ning võimaluse piletite näol minna Kostjat oma silmaga vaatama UEFA Rahvuste liiga 2022/23 Eesti‒Malta mängule.

Kalapüük kui poiste hingetoit

Pärast lõunapausi Mustamäe keskuse Viru Burgeris seadsime sammud kalastustarvete poodi. Janar ja tema hea sõber Robin on koos suured kalamehed ja Robin oli unistuste päeval meiega kaasas. Edasine oli juba kirglike kalameeste pärusmaa. Poes tundus, et poisid teavad rohkem kui Nikita, kes meile kõike seal tutvustas. Või siis olid poistel nii head küsimused. Pidime tunnistama, et kalapüük on poiste elus ikka väga tähtsal kohal. 

Kingiks oli Salmolt lestapüüdmiseks kogu vajalik varustus, mis vallandas poistes suure õhina kasvõi kohe kalapüügile tormata.

Veel ühed esimesed

Päevale panime mõnusa punkti FK kardikeskuses. Robin oli mõned korrad varem kardiga sõitnud, Janar seni mitte. Seda suurem oli esimese sõidu ootusärevus, esimeste ringide tulemuste võrdlus ja tahe veel proovida. Poistel jaksu jagus ning kuumast suvepäevast hoolimata sai mitmed korrad kardiga ringe sõidetud. Adrenaliin sai päeva lõpuks korralikult üles.

Janar sai veel meie toetajalt Datafoxilt kingiks päris oma esimese arvuti ning ajakirja Kalale!Looduses aastatellimuse. 

Tsiteerides Leinot tuleb unistada alati suurelt, sest aeg, mis unistamiseks kulub, on sama, olenemata unistuste suurusest!

Vaata ka neid unistusi

Kirjuta meile, kui soovid kedagi nomineerida!

 

info@minuunistustepaev.ee