Milana unistuste päev

Toetajad ja koostööpartnerid

Smart Accounts, Downi Sündroomi Ühing, Viimsi SPA, Legato fotostuudio, Jelena Mihhaseva, Lashes MG

Toetajad ja koostööpartnerid

Fotograaf Kristina Shved, Mumikøøk, Europark, Luxlimu, Bella Ciao restaurant, Jukukeskus, Kaubamaja

Vabatahtlikud

projektijuht Tatjana Tarassenko, Valentina Knjazeva, Merje Peri, keeletoimetaja Elge Lind

Continue Milana unistuste päev

Muinasjuttude, säravate emotsioonide, maitsete ja muljete päev

Downi Sündroomi Ühing on Minu Unistuste Päeva hea koostööpartner, kes aeg-ajalt aitab nomineerida ühingu lapsi personaalsesse unistuste päeva programmi. Nii jõudis meieni ka Milana. Peab tunnistama, et selle unistuste päeva korraldamine oli tõeline kõrgema pilotaažiga ülesanne. Pärast kohtumist Milanaga ei olnud meil peaaegu mingit teavet tema soovide ja unistuste kohta. Milana on väga huvitav tüdruk, kuid tagasihoidlik ning võõrastega suhtlemisel pigem häbelik. Tema ema tuli meile appi.

Me saime teada, et Milana armastab teha fotosid ja siis neid pärast vaadata. See on tema jaoks omamoodi meditatsioon, omaette maailm. Milanale meeldib väga ka Barbie ja Keni teema ning kõik sellega seonduv. Ta armastab süüa head toitu, eriti pitsat. Meeldivad muidugi ka maiustused, jäätis näiteks. Veepargid, eriti atraktsioonidega, kuuluvad samuti tema suurte lemmikute hulka. Otsustasimegi tema unistuste päeva korraldada selle teadmise põhjal.

Päeva kõrghetk oli fotoseanss

Perekond saabus Tallinnasse Kohtla-Järvelt. Päev algas maagilises fotostuudios, kus oli mitu pildistamisala ning kohapeal ootamas juuksur, meigikunstnik ja fotograaf. Valisime Milanale ja tema emale välja imearmsad kleidid, milles nad nägid välja nagu printsessid. Milana sai tunda end superstaarina, tema ümber sagis nii palju professionaale – kõik ikka selleks, et lõpptulemus oleks silmipimestavalt uhke. Ja siis algas päeva tähtsaim osa ‒ fotoseanss.

Fotoseansi edenedes sai printsessist vallatu rokk-diiva, tõeline paharet. Pildistamine oli lõbus, Milana oli kaasatud protsessi ja fotograafil õnnestus tabada tema mängulist iseloomu. Perekonnale jäävad mälestuseks ilusad pildid ja huvitav kogemus professionaalsest fotoseansist. See oli küll esimene säärane kogemus, kuid Milanat vaadates oli selge, et kaugeltki mitte viimane.

Limusiiniga lõunapausile

Järgmiseks üllatuseks oli limusiinisõit. Missugust teist transporti me oleksimegi saanud oma printsessidele tellida? Limusiinis ootasid õhupallid ja laste šampanja. Milana ei suutnud tükk aega autosse istuda, küsis mitu korda, kas see on ikka kindlasti tema jaoks. Selline luksus tundus uskumatu!

Järgmisena oodati meid lõunasöögile Itaalia restorani Bella Ciao. Meid juhatati eraldi ruumi,  kust avanes kaunis vaade Raekoja platsile ning peakokk küpsetas Milanale ehtsat Itaalia pitsat ja pakkus suussulavat gelato’t (Itaalia jäätist). Lõunasöök lõppes Kaubamaja ja Juku Mänguasjade poolt annetatud kingituste üleandmisega. Loomulikult olid need Barbie ja Ken ning neile mõeldud stiilne kabriolett. Milana oli vaimustuses.

Veemõnusid nautimas

Pärastlõunal käis pere Atlantis H2O veepargis. Jätsime nad sinna omaette lõbutsema ja veemõnusid nautima. Päev lõppes õhtusöögiga Viimsi Spa restoranis, kuhu olime tellinud ka spetsiaalselt Milana jaoks tordi, mis oli kaunistatud tüdruku lemmikjäätisega. Kelner tõi selle lauda koos õhupallidega. Milana ema saatis meile sellest video ka. Tüdruku näoilmete vaheldumine üllatusest siira rõõmuni väljendas tänu hästiõnnestunud päeva eest.

Sellised hetked ongi need, kus soovime olla osaks sellest suurepärasest projektist. Võib rõõmuga tõdeda, et järjekordne unistuste päev läks korda.

Vaata ka neid unistusi

Kirjuta meile, kui soovid kedagi nomineerida!

 

info@minuunistustepaev.ee