Minu unistuste päev

Radmila unistuste päev

Tulevane arst käis ametit õppimas

Esimene kohtumine Radmilaga oli sügisel. Tundsime huvi Radmila unistuste vastu ning esimene vastus oli: “Ma tahan väga arstiks saada .’’ Radmila argumenteeris oma valikut väga põhjalikult. Kohe oli selge, et see unistus pole hetkeemotsioon, vaid selge tuleviku eesmärk. Radmila jutustas, et talle meeldib väga joonistada ning ta tegeleb sellega igal vabal hetkel. Lapse huvid ja harrastused olid arusaadavad ja meil oli aeg tegutseda.  

Kuidas näeb välja arstide argipäev?

Otsustasime, et proovime haiglasse pääseda, et näha arstide igapäevatööd.  

PERH oli heameelega nõus koostööd tegema ning näitama Radmilale kõike, mis vaid huvi pakub. Määratud päeval tuli Radmilale koju järgi kiirabiauto, mis sõidutas tüdruku haiglasse. Seal tutvustati Radmilale põhjalikult kiirabiautot ning anti proovida kõikvõimalike aparaatide ühendamist. Oli võimalus mõõta vererõhku, teha süsti ja paigaldada tilgutit. Edasi viis teekond operatsiooniosakonda. Seal näidati tüdrukule, kuidas patsiente lõikuseks ette valmistatakse ning operatsioone läbi viiakse. Radmila esitas  haiglapersonalile mitmeid küsimusi ning kuulis konkreetseid vastuseid. Kõik jagasid meelsasti oma ametisaladusi. Pärast külaskäiku haiglasse oli soov tulevikus arstiks saada veel suurem. Meeldivaks üllatuseks olid kingitused haigla personali käest.  

Ilu ja tervise päev

Järgmisel hommikul jätkus Radmila unistuste täideviimine. Radmila külastas ilusalongi, kus talle tehti kaunis soeng. Seejärel sõidutas valge limusiin kauni soenguga tütarlapse Nukufilmi Lastestuudiosse. Seal sai tüdruk koos ema ja vabatahtlikega ise multifilmi teha. Seejärel einestati Boheemi kohvikus. Radmila valis lõunasöögiks maitsva pasta ja jäätisekokteili. Väikese puhkuse järel asus seltskond teele Tervisemuuseumisse. Seal ootas Radmilat personaalne giid, kes viis läbi põneva eksursiooni. Muuseumis oli mitmeid interaktiivseid eksponaate ja Radmila sai oma teadmised ning oskused proovile panna.  Tulevane arst esitas palju küsimusi ja tundis elavalt huvi kõige ümbritseva vastu.  

Veelkord üllatati Radmilat kingitustega, seekord joonistamiskomplekti ja kinopiletitega. Päeva lõpetaski ühine kinoskäik ema ja vanaemaga.  

Suur aitäh Tallinna Lastehaigla reumatoloogiateenistusele ning dr Sirje Tarrastele, kes Radmila personaalsesse unistuste päeva programmi nomineeris!

PERE TAGASISIDE

Ema sõnul oli Radmila väga tänulik, et täitus tema kõige suurem soov – näha lähedalt arstide tööd. Tänu sellele päevale veendus Radmila veel enam, et ta tahab arstiks saada ning inimesi aidata. Teil õnnestus kõikide üllatustega pakkuda talle palju häid emotsioone. Radmila ei usu senimaani, et kõik, millest ta unistas, läks ka täide. Veelkord suur tänu korraldatud unistuste päeva eest. 

VABATAHTLIKUD:   Oksana Muraškina, Helen Nurmsoo, Anu Juul, Elge Lind (keeletoimetaja)