Minu unistuste päev

Hanna-Marii unistuste päev

Täitusid väikese loomasõbra unistused

Hanna-Mariile meeldivad väga loomad. Lausa nii palju, et suureks saades soovib ta saada nende treeneriks.  

Novembrikuu hommikul nuusib üks imearmas koer männimetsas puude vahel. Koer Dollar on tulnud oma perenaisega hommikusele jalutuskäigule ning täna kutsub ta ka Hanna-Marii endaga kaasa. Tutvus tehtud, minnakse sügishommikusele jalutusringile ning vesteldakse koera ja inimese erakordsest sõprusest ja koos elamisest.  

Täitusid tõelise loomasõbra unistused

Peagi võtame suuna Kaasiku talu poole. Tuttav ümbruskond teeb tüdruku ärevaks – siinkandis elab ju tema vanaema. Kaasiku tallu jõudes peab aga Hanna-Marii nentima, et seda kohta ta ei tea. Ja ei osanud oodata ka erinevas suuruses ponisid, 12 erinevat liiki jäneseid, kameeleoni, habeagaami, gekot, iguaani ja teisi loomi. Suurele loomasõbrale jätkub tegevust ja uudistamist tundideks. Kõik loomad tahavad ju söötmist ja hoolitsust. Iga järgneva puuri või terraariumi juurde jõudes kostub ainult rõõmukilkeid. Kui vaid saaks, võtaks kõik nad koju kaasa.  

Loomad toidetud, saduldatakse hobune ja minnakse väikesele tiirule – ikka seepärast, et ratsutamine on saanud Hanna-Marii hobiks.  

Loomade eest hoolitsemine on meie kõhud tühjaks teinud ja oleks vaja keha kinnitada. Ühele suurele pastasõbrale saab loomulikult kõige ägedama lõunasöögi pakkuda Vapiano. Natuke ärevust lisab teadmine, et seekord tuleb tüdrukul pasta ise valmistada. Aga seda parimate kokkade juhendamisel.

Ema ja tütar jäävad mõlemad hõrgutisega väga rahule. Pärast väikest sõitu on meie suurele loomasõbrale uksed avanud Koerteklubi Säde. Suured on tüdruku silmad, kui selgub, et trenn loomadega ei pruugi tähendada vaid hobusega ratsutamist, vaid sel korral on treeningpartneriteks koerad. Agility on sport, kus koertega läbitakse takistusrada. Kolm superägedat karvast sõpra ootavad, et Hanna-Marii juhendamisel üle tõkete ja läbi tunnelite joosta ja vahepeal veel slaalomit teha. Päris mitmeid tiire saab läbi joostud. Koertel on keel juba „vesti peal“ ning Hanna-Mariile tikub ka väsimus peale. Jätame koertega hüvasti.  

Adrenaliinirohke seiklus põgenemistoas ning lõbus õhtupoolik teadusteatriga

Põnevust ei pea kaugelt otsima - Escaper pakub närvikõdi kõigile. Uus põgenemistuba on valmis ja vaatamata vabatahtlike arvamusele, et meie ikka tüdrukutega kaasa ei lähe, leiame end järsku eraldi puuridest ja püüame sealt koos tüdrukutega välja saada. Närvikõdi on ikka korralikult ja toast kostvad helid näitavad hästi, millisel tasemel adrenaliin on.  

Ja siis ootab meid päeva viimane tegevus. Teadusteater Kolm Põrsakest näitab ette, mida kõike lõbusat saab teha – ära saab proovitud nii mullide, vahu, tossu kui ka tule tegemine. Kodus suurte mullide tegemine saab ka plaani võetud. Unistuste päeva jäävad Hanna-Mariile meenutama südamest tulevad kingitused mitmelt healt toetajalt - Olla Ehelt on sõnumiga käevõrud ja ABC Anime OÜ pani Hanna-Mariile valmis tema lemmikbändi BTS pildiga padja, kruusi ja albumi. Ja et sügisõhtute külma ilma peletada, jääb seda ilusat päeva meenutama soe karvane pleed, millele ByCherryka tikkis peale meie slogani – unistus teeb imet!

Suur aitäh Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinikule ja Hanna-Marii raviarstile dr Oivi Uibole, kes särasilmse neiu Minu Unistuste Päeva programmi nomineeris!

PERE TAGASISIDE

Te olete suurepärased!  

Hoolimata väga sõbralikest, rõõmsatest ja julgustavatest arstidest-õdedest ning koolivabast päevast ei ole kord kuus ravi saamine haiglas see, mida Hanna-Marii pikisilmi  ootaks. Tohutu oli üllatus, kui ühel ravikorral ütles arst säravate silmadega, et Hanna-Marii saab oma unistuste päeva! Mida erilisemat saaks ühe lapsega juhtuda? Olla just üks nendest lastest oli emotsioon omaette. Päev läks kohe palju kiiremini. 

Enne kohtumist unistuste päeva tiimiga oli Hanna-Marii väheke ärevil - ei tea ju, mida täpselt oodatakse ja äkki läheb kõik meelest ära. Aga õnneks tekkis üksteisemõistmine  korraldajatega väga kiiresti. Kohtumise lõppedes olid Hanna-Marii suunurgad ülespoole ja autosse minnes arvas tüdruk,  et ta nägu on naeratamisest krampis. Võibolla natuke oli ka :) Saadud õhupallid leidsid koha voodi päitsis ja nende katki minnes lubas tüdruk need pildiraami sisse panna. Nii eriline oli juba kõik!

Enam paremini poleks midagi teha ega korraldada saanud. Jätkus nii ülevoolavat rõõmu loomadest kui ka eneseületamist, proovides Vapiano koka tööd. Uusi ideid ja inspiratsiooni andsid vahvad kutsud agility treeningul ja Dollari ning tema perenaisega metsas jalutamine.  Põnevusega täitis päeva oht minna puulusikate näitust vaatama ja adrenaliini lisas põgenemistuba. Ja milline tiim selle läbimiseks! Koos ema, parimate sõbrannade ja nii nutikate unistuste päeva korraldajatega läheks iga kell uuesti. Tõeline dream team!  

Jube raske oli õhtul kõigile head aega öelda! Õnneks oli väsimus nii suur, et Hanna-Marii keris end unistuste päeva pleedi sisse ja jäi magama. Pleed on kaisus nüüdsest igal ööl.  

See päev on unustamatu!  

Suur kniks ja kummardus korraldajatele ja toetajatele! Lõite emotsiooni, mis inspireerib ja jääb alatiseks meelde!


VABATAHTLIKUD: Kertti-Airin Pärli, Irma Tubli, Liina Arumägi, Elge Lind (keeletoimetaja)

Toetajad

Karlova kohvikute päev      Kolm Põrsakest     Merlin Vohla Foto      ABC Anime/ANIX, Eesti     Escaper      By Cherryka  Ahhaa   Balbiino   Chemi-Pharm     Olla      Vapiano Tartu 

Erilised tänusõnad:  Kaasiku talu loomad    Hariduse Tugiteenuste Keskus     Jana Saluoks  Koerteklubi Säde   Tiiu Eesmaa   SA TÜK Lastekliinik     Dr Oivi Uibo