Minu unistuste päev

Dima unistuste päev

Dima oma "Mission Impossible"

Läbi raskuste kohtumise poole

Dima unistuste päeva korraldamisega alustasime juba aasta alguses, veebruaris, kuid siis kuulutati välja eriolukord ning kõik plaanid lendasid vastu taevast. Olime Dima perega ühenduses ning jäime ootama päeva, mil õnnestub poisiga silmast-silma tuttavaks saada. Meie kauaoodatud kohtumine toimus suvel Ülemiste keskuse Lido bistroos. Selgus, et Dima on positiivne ja elurõõmus ning poistele omaselt krutskeid täis noormees. Kohtumise alguses oli Dima üsna napisõnaline, kuid mõne aja pärast ta avanes. Tuli välja, et poisi suureks unistuseks on sõita Lamborghiniga ning teda huvitavad relvad ja laskmine. Poisile meeldib programeerimine ning ta on otsustanud hakata õppima Phytomi programmeerimiskeelt. Ainuke takistus sellel teel on oma arvuti puudumine. Dima ema lisas veel, et tema pojale meeldib ka süüa teha ja mõistatusi lahendada. Nii panimegi

oma tiimiga pead kokku ja asusime korraldama Dima unistuste päeva, millele panime nimeks “Mission Impossible.”

Lamborghini ja relvad

Unistuste päeva hommikul autosse istudes saigi Dima salapärase ümbriku, mis sisaldas tema missiooni kirjeldust.

Esimeseks sihtpunktiks oli Lamborghini autosalong, kus Dima sai tuttavaks oma agentidega – Paula ja Tatjanaga. Seal tutvustati Dimale Lamborghini ajalugu, lubati istuda igasse autosse, vajutada kõiki nuppe ja mõne aja pärast viidi poiss Lamborghiniga sõitma. Dima oli vaimustuses, sest Lamboga sõita oli tema suurim soov. Auto 100 poolt tehtud kingitustega uhkustas Dima terve päeva.

Teine ümbrik sisaldas järgmist ülesannet – tutvumist pärisrelvadega. Suundusime laskespordiklubisse 9MM, kus kogenud instruktor Jevgeni Travin juba ootas meid. Kõigepealt tutvustati agentidele relvade ohutut käsitsemist ning seejärel sai Dima korraliku väljaõppe, kuidas relvast lasta. Proovida sai erinevaid relvi. Selgus, et Dimal on väga täpne silm ning tabamused üllatavalt head.

Kokkamas ja seiklemas

Uues ümbrikus, mõistatusse peidetud, oli meie järgmine sihtkoht – restoran GC Gastrobaar vanalinnas, kus meid võttis vastu peakokk Daniel Leshkin isiklikult. Dima viidi kohe kööki. Poiss sai suurepäraselt hakkama väga peene lõunasöögi tegemisega ja peakokk kiitis teda selle eest. Lõunaks pakkus Dima meile mahlast kanafileed polenta ja petersellipestoga.

Lõunasöögi lõppedes sai Dima selle päeva viimase missiooni – meid ootas mänguruum InGame ja seal seiklus nimega Mission Impossible. Sellest võtsid osa ka meie vabatahtlikud Paula ja Tatjana, et aidata Dimal leida päeva suurim üllatus – päris enda sülearvuti. Kõik osalejad kinnitasid, et ülesanne oli äärmiselt keerukas ja nad ikka murdsid korralikult pead, et trikiga ülesanded lahendada. Aga kõik said ilusti hakkama ja Dima jõudis oma tarkuse ja leidlikkusega arvutini.

Oligi kätte jõudnud aeg koju minna. Dima lahkus väga rahuloleva ja rõõmsana. Positiivne oli see päev meie kõigi jaoks!

Suur aitäh Dmitri raviarstile dr Kaire Heilmanile ning Tallinna Lastehaigla endokrinoloogiateenistusele (diabetoloogia), kes esitasid poisi Minu Unistuste Päeva programmi.

PERE TAGASISIDE:

Neid emotsioone ja elamusi, mida meil õnnestus kogeda tänu organisatsioonile Minu Unistuste Päev, on keeruline sõnadesse panna. Pärast pikka eriolukorrast põhjustatud ootamist saime nautida suurepäraselt korraldatud üritust. Iga tegevus oli hoolikalt läbi mõeldud ning arvesse oli võetud lapse kõiki soove ning unistusi. Meie ühisel kohtumisel kuulasid korraldajad väga tähelepanelikult ja tegid kõik endast oleneva, et laps avaneks ning räägiks oma unistustest. Kuni viimase hetkeni ei teadnud me, milliseks kujuneb Dima unistuste päev.

Iga missiooniga lisandusid üha uued ja uued elamused. Minu James Bond sai uurida Lamborghini iga väiksematki detaili ning tunda end tõelise võidusõitjana. Täie tõsiduse ja vastutustundega suhtus Dima lasketiiru juhistesse ning tänu oskuslikule juhendamisele sai proovida lasta erinevatest relvadest. Ja see pole veel kõik! Selgus, et Dima on mitmel rindel väga andekas ja saime kiita isegi restorani kokalt, kellega koostöös valmistas Dima hõrgu õhtusöögi viiele. Nüüd on pestokaste kindlalt meie omatehtud toitude tipus!

Pärast seda päästsime vabatahtlikega maailma tuumasõjast ja deaktiveerisime pommid otsinguruumis ning edukalt läbi viidud missiooni eest sai Dima veel kingituseks arvuti. Nüüd saab ta tegeleda programmeerimisega, mis talle nii väga meeldib. See päev ületas kõik meie ootused! Kohati tahtsin õnnest nutta, sest olin siiralt tänulik, et maailmas on nii palju lahkeid ja kaastundlikke inimesi, kes on valmis lastele rõõmu pakkuma ja neid inspireerima! Suur tänu!

Parimate soovidega, 

Dima ema Elizaveta

VABATAHTLIKUD:  Jelena Kull, Paula Dmitrijev, Tatjana Tarassenko, Elge Lind (keeletoimetaja), Mari Skuin (veebihaldur)

Toetajad

Excellent Business Solutions Eesti AS     Auto100      9mm Lasketiir     GC Gastrobar    Ingame Quests    

Erilised tänusõnad:  Tallinna Lastehaigla endokrinoloogiateenistus (diabetoloogia)   Wiedemanni Tõlkebüroo OÜ