Minu unistuste päev

Annabeli unistuste päev

Üllatuskohtumisi ja inspiratsiooni täis kaks päeva

Juba paar päeva varem teatas meie vabatahtlik Janika Annabeli isale, et laupäev tõotab tulla põnev seiklus unistuste rajal. Pere üllatus oli suur, kui neid ootas maja ees Kukerpillide kirjaga minibuss. Tegelikult oli lihtsalt tegemist meie koostööpartneri Bolt saadetud taksoga. Esimene sihtpunkt oli lennujaam.  

Lennujaama põnevad ruumid

Tallinna lennujaamas tehti perele eksklusiivne ekskursioon. Nägime nii ärikliendiruume kui ka VIP-ala, kuhu tavaline reisija ei satu. Lennujaama VIP-lounge koordinaator Laura rääkis põnevaid lugusid kuulsatest külalistest ning andis meeleoluka ekskursiooni lõpus Annabelile üle vahva kinkekoti. Annabeli ema ja isa jaoks oli ekskursioon isegi veidi nostalgiline, aastaid tagasi on nad mõlemad lennujaamas töötanud, kuid salajasi ruume sellisel kujul, nagu need tänapäeval on, nad näinud ei olnud.  

Kohtumine oma lemmiklauljaga

Lennujaamast esimesed meeldivad emotsioonid saadud, võeti suund nooblisse Paju Villasse. Sealse meeskonna vastuvõtt oli soe ja armas. Meid ootas hubane ruum, kus saime end sisse seada ja valida meelepärased road. Kui toit lauda jõudis, ei saanud seda kohe söömagi hakata, sest ilu tahtis imetlemist. Serveerisime Annabelile Paju Villa külastust kui toredat lõunasööki toredas kohas, meie unistajal ei olnud aimugi, et siin liitub meiega tema lemmiklaulja Jaagup Tuisk.  

Oh seda emotsiooni ja neid õnnepisaraid, kui Annabel nägi aknast Jaagupit lähenemas! Jaagupiga sai jutustada nii laulmisest kui muidu elust- olust, tüdrukud said autogrammi ja iidoliga tehti pilti. Jaagup oli kaasa võtnud oma kitarri ja laulis Annabelile.  

Esitusele tuli ka tüdruku lemmiklaul – “Beautiful lie”, mis oleks meie unistaja arvates pidanud Eurovisiooni võitma.

Jaagup kinkis tüdrukule autogrammiga mütsi ning andis üle Eesti Laulu poolt pääsme Eesti Laulu finaali koos ühe sõbraga. Paju Villas ei olnud vist ühtegi inimest, kes poleks õnnepisaraid pühkinud pärast seda emotsionaalset kohtumist. Õnneks jäädvustas meie armas fotograaf kõik need emotsioonid .  

Kokkamine Anni Arro Stuudios

Annabeli unistus on õppida ise süüa tegema ning talle meeldib väga Itaalia toit. Kohtusime Itaalias elanud koka Anni Arroga tema hubases köögis Toompuiesteel. Anni juhendamisel valmistati värsket puraviku- ja kukeseenepastat. Loomulikult saatsid toimetamist mälestused Itaaliast ning huvitavad söögitegemise nipid. Kui maitsev pasta valmis sai, olid kõik lauda palutud ning tõeline söögielamus oli käes.  

Kohtumine Kaja Kallasega

Teades, et Annabeli köidab poliitika, oli järgmiseks üllatuseks kohtumine Kaja Kallasega. Kaja viis Annabeli Toompeal Riigikokku, kus tüdruk külastas nii tagatube, Reformierakonna kabinetti, kui ka  loomulikult istungite saali. Annabeli vaimustus kasvas, kui järgnes ekskursioon Pika Hermanni torni tippu. Sealt avanes lummav vaade Tallinna vanalinnale ning merele. Annabel sai Kajalt kingituseks tema autobiograafilise raamatu.

Kohtumine lastekirjanik Kätlin Vainolaga

Annabelile meeldib väga raamatuid lugeda ning ta soov oleks kunagi ka ise midagi paberile panna. Päeva lõpetas kohtumine lastekirjanik Kätlin Vainolaga, kes tegi Annabelile toreda ekskursiooni Eesti Lastekirjanduse Keskuses. Üheskoos tehti erinevaid loovkirjutamise harjutusi ning lõpetuseks valmis väike luuletus.  

Lisaks kahele sisutihedale päevale saab Annabel võimaluse minna oma perega Mustamäe Elamus SPAsse mõnulema.

PERE TAGASISIDE 

Alustuseks soovin öelda Annabeli ja kogu meie pere nimel - hästi suured ja soojad tänusõnad ning sügav kummardus kogu teie tiimile, tervele fondile.

Kuna Annabel  (ja kogu me pere) oli veel eriti õnnelik, saades kogeda unistuste päeva suisa kahel päeval ja see veel isegi jätkub (Eesti Laul 2021), siis kirjeldangi kahe päeva jagu emotsioone. Enne aga mainin veel seda, et Annabel ja tõtt-öelda ka me ise olime üsna ehmunud, kui Annabeli üldse nominendiks pakuti. Oli siis ja on ka praegu tunne, et kas ehk mõni teine laps poleks seda rohkem välja teeninud,  ehk et tänulikud ja üllatunud olime juba sellest asjaolust.

Esimene päev pidi olema nn warm up päev, aga kujunes hoopis eriti emotsionaalseks ja tuliseks. Tegelikult ongi sõnadega keeruline kirjeldada, niivõrd kõikehõlmavad olid need emotsioonid. Kohapeal olnud nägid ning pildid kinnitavad seda.

Järgmisel hommikul küsis Annabel, kas see ikka päriselt juhtus.

Teise päeva hommikuks olime pisut rohkem valmistunud, teadsime, et juhtuda võib kõike, kuid endiselt oli päev täis üllatusi. Ja kuigi oli imevahva ja Annabel nautis täiega, siis ise ta kommenteeris pärast, et ta poleks ehk nii närvis olnud, kui oleks mingidki vihjed ette saanud. Aga see on Annabeli loomus, ta tahab alati olla valmistunud ning see kindlasti ei kahandanud tema emotsioone. 

Emana mõtlen, et see on nii liigutav, kui keegi väljastpoolt tahab ja teeb midagi nii ilusat su lapse heaks. Minu ekstra tänu selle eest!

Kuigi Annabel algul ei osanudki kirjeldada, milline see tema unistuste päev võiks olla, siis lõpuks kujunesid need päevad täpselt õigeteks. Naelapea pihta!  

Soovime teile kõigile palju energiat ja jõudu korraldamaks veel ja veel selliseid päevi. Läbi teie panuse saavad lapsed õnnelikumaks ja ma arvan, et seeläbi ka pisut tervemaks, sest seda ju õnnehormoonid teevad.

Aitäh veelkord!

VABATAHTLIKUD: 
Janika Roosimäe, Cathry- Lisette Kaevand, Erle Sepp, Grete- Liis Lepp, Kaidi Kammer, Kristiin Agasild, Elge Lind (keeletoimetaja), Mari Skuin (veebihaldur)