Minu unistuste päev

Jõulupidu Tallinna Lastehaiglas

Emotsioonidest tulvil mänguhommik

Päkapikk, kes kaotas oma mütsi 

Kas olete mõelnud, mis juhtub siis, kui päkapikk oma mütsi kaotab? Kui ka olete, siis ilmselt päris õiget vastust te ei tea. Küll aga leidsid sellele ebatavalisele küsimusele vastuse Tallinna Lastehaiglas ravil olevad lapsed ja nende vanemad.

Aga kõigest lähemalt.

Ühel tavalisest pisut erilisemal teisipäeval oli haigla mängutoast saanud tõeline talvevõlumaa, kuhu oodati palju toredaid külalisi. Meie mänguhommik algas Väikese Päikese Aatomiku lastehoiu tublide õpetajate etendusega, mis rääkiski taolisest täbarast olukorrast, kus päkapikk kaotab juhuslikult oma mütsi. Õnneks kohtas loo kangelane oma seiklustes aga palju häid sõpru, kes kõik talle abikäe ulatasid ja head nõu andsid.

Ja nagu muinasjuttudes tavaks, oli ka sellel lool õnnelik lõpp. 

Karvane sõber Kiara 

Ühtäkki astus mängutuppa suur karvane teraapiakoer Kiara koos oma koerajuhist perenaise Beritiga. Mõlemad olid lastehaiglas päris esimest korda, kuid eriti põnevil oli Kiara, kes nuuskis kohe kõik nurgatagused läbi. Lapsed ja täiskasvanud olid karvasest sõbrast lummatud ning jälgisid huviga, kuidas koer maiuse nimel trikke teeb. Isegi kõige pisemad patsiendid ei tundnud neljajalgse ees hirmu, vaid pistsid oma tillukesed käed tema pehme karva sisse, et koera siis mõnuga sügada.

Kiara ja Beritiga kohtuvad lapsed ka edaspidi, sest just see koeratiim hakkab uuel aastal Tallinna Lastehaigla onkoloogiaosakonda külastama.  

Kas siin häid lapsi ka leidub? 

Järgmist külalist olid lapsed aga pikki silmi oodanud. „Ho-ho-hoo!“ kõlas koridoris juba kaugelt. Kes muu see olla sai kui jõuluvana! Kingitustest pungil kott käe otsas, tervitas jõulutaat sõbralikult lapsi ja võttis ehitud kuuskede vahel istet.

Kes istus jõuluvana põlvele ja luges luuletust, kes lõi niisama sõbramehe poolest patsu – kingijagamine oli täies hoos. Abiks olid ka usinad päkapikud, sest kingitusi oli tõesti palju! Ka lastehaigla arstid said oma osa. Olgu veel öeldud, et nii mõnigi arst tegi pärast koridoris jõuluvanaga selfiet ja naases tööle nägu naerul.

Meil unistuste haldjatel oli aga hea meel, et saime nii väikestele kui suurtele Tallinna Lastehaigla patsientidele taas rõõmu tuua ja tänada ka arste koostöö eest!

VABATAHTLIKUD: Kristiina Gabor-Mägi, Mari-Liis Altmann, Marleen Arus

Toetajad