Minu unistuste päev

Astridi unistuste päev

Rõõmsameelse Astridi loomingut täis päev

Astridi unistuste päev algas veidi sombusel pühapäeva hommikul kell 10. Oli küll vihmane ja eelmisel ööl räsis Tartut äike, aga päeva alguses oli sisemine tunne igati positiivne. See sisemine positiivsus ei petnud. Täpselt õigeks ajaks saabusid kunstiteraapiale naeratav Astrid ja energiast pakatav ema Anne. See päev pidi olema ema ja tütre päev, kus nad naudivad kvaliteetaega ja saavad pühenduda teineteisele.

Heade soovide kee

Kunstiterapeudi eesmärk oli koos Astridiga valmistada midagi sellist, mis meenutab hiljem tüdrukule seda imetoredat päeva. Kõikide osaliste osavõtul meisterdasime imearmsale Astridile lilledest kee. Paberist lille peale sai igaüks kirjutada oma ilusad ja südamlikud soovid kogu eluks. Käsitöö tegemise ajal tuli ilmsiks väikese tüdruku võrratu huumor, sihikindlus ja eesmärgipärasus. Heade soovide kirjutamine oli emotsionaalne laeng ka meile, vabatahtlikele, endile. Astrid palus selle kee endale ratastooli külge kinnitada ja sinna see jäi kogu päevaks. Ema sõnul kannab ta seda keed siiamaani ja uhkusega.

Laevasõit Emajõel

Täpselt keskpäeval paistis juba päike ja me võisime alustada sõitu laevaga sillerdaval Emajõel. Ema sõnul on olnud Astridil alati ilmaga leping. Tema tegemisi saadab alati päike. Väike tüdruk nautis laevasõitu ja rõõmustas Dorpati kingituse üle. Talle kingiti suur termokruus, veepudel ja palju kommi. Astrid ja ema on mõlemad suured kohvisõbrad. Naeratav laps leidis sõidu lõpuks mõned sõbrad, kes tahtsid koos temaga ratastoolis istuda. 

Sidet lapse, ema ja vabatahtlike vahel suurendasid meie endi valmistatud pirukad ja kodumorss millega kinnitasime keha enne teatrit lihtsalt pargis istudes.  Ajasime veidi alla tunni lihtsalt ilusas kohas juttu. Me olime kohtunud tõeliselt tubli, armsa ja vahetu perega. See oli jällegi tugevalt positiivne emotsioon meile endile. 

Suveetendus "Üle linna Vinski"

Kella kolme ajal päike küttis ja me olime jõudnud Laulupeomuuseumisse laste suveetendusele "Üle linna Vinski". See etendus oli täis sooja huumorit, suvist lahedust, lapsemeelsust ja ilusat muusikat. Istusime Astridiga esimeses reas ja see andis võimaluse kõike nautida. Ja me tegime seda. Vabatahtlik Riina naeris Astridi naeru üle ja lõpuks oli seda nii palju, et ühel näitlejalgi oli väga lõbus. Olime ju neile nii lähedal, ratastool oli peaaegu nagu laval. 

Kosutav õhtusöök Shakespeare kohvikus

Pikast päevast juba kõht tühi, suundusime Shakespeare kohvikusse sööma. Astrid oli pikast päevast juba pisut väsinud, aga teda ergutasid meie poolt kaasavõetud kingitused, mida lubas uhkusega vendadele ja vanaemale näidata. 

Meile läksid hinge ema poolt öeldud sõnad: "Teiega oli täna tõeliselt armas. Jätkugu Teil jõudu, märkamist ja headust." Tõesti, aeg koos Astridi ja tema perega oli ka meie jaoks kvaliteetaeg. Täis head huumorit, sisemist vaprust, armastust, sooja suvepäeva, head muusikat ja elujaatavust.

VABATAHTLIKUD: Malle Lattik, Riina Laanemets, Ela Luhaaru