Minu unistuste päev

Rasmuse unistuste päev

Poisilikult vinge unistuste päev robotite ja tehnika seltsis!

Rasmus on 15-aastane tark ja uudishimulik noormees. Meie esimesel kohtumisel kordusid unistuste otsingul sõnad tehnika, lennukid, robotid ja põnevus!!

Päeva planeerides võtsime eesmärgiks, et kõigist unistuste otsingul kõlanud sõnadest saaks reaalsed tegevused :)

Esimene päev algas kuninglikult: Luxlimu valge limusiin võttis Rasmuse ja tema kolm vahvat sõpra peale ning seiklus võis alata. TTÜs meid juba oodati, et viia Rasmus kurssi robotite maailmas toimuvaga, kuulata asjalikku ülevaadet selle TTÜ osakonna tegemistest ja muidugi said Rasmus ning ta sõbrad silma vaadata nii robotile kui ka robotkalale, kes kogub veekogudes andmeid. Kuna TTÜs aitas Rasmuse päeva korraldada ka Infotehnoloogia teaduskond, sai Rasmus sealt väga laheda kingi ja soojad soovid. Täname kogu TTÜ meeskonda - põnevust jätkus mitmeks tunniks!

Peale kiiret ning väga maitsvat lõunasööki suundusime limusiiniga edasi Kadriorgu EXIT Room’i, kus maailm vajas päästmist pommiohu tõttu! Päästjaks loomulikult tiim Rasmus ;) Pommituba läbi 52 minutiga ning maailm sai sel korral päästetud! Tubli töö!

Rasmuse unistuste päeva teine osa kulges maskuliinses õhkkonnas. Hea koostööpartner Hansabuss võttis Rasmuse pere ning sõbrad kooli juurest peale ja sõit Ämari lennubaasi võis alata.

Ämaris läbisime turvakontrolli ja Rasmuse unistuste päev võis alata. Belgia hävitajaid vaatasime üsna kaua, kuulasime põnevat infot, saime ükshaaval lennuki sisse piiluda ja pärast tundsime ennast tükk aega päris lenduritena! :)

Meile näidati reaktiivlennukeid, tanspordilennukeid ning helikoptereid. Noored said väga ägeda päästeautoga baasi õues sõita, neile näidati ära kõik nipid, mida see Elviine nimeline päästeauto oskas ning uskuge, seda oli palju!

Oli vahva võimalus näha reaktiivlennukite õhkutõusmist. Muidugi anti meile kollased kõrvatropid, sest müra oli ikka väga valI! Nii me siis vaatasime kõik, kuidas kuninglikud ja voolujoonelised iludused õhku tõusid. Kuulasime, kuidas müra taevas aina kaugenes ja kaugenes...

Sõitsime veel lennuradadel, vaatasime üle transpordilennukid ja helikopterid ja nagu ikka, head asjad lõpevad liiga kiiresti. Lehvitasime kaugenevale ja sõitsime Laulasmaale!

Laulasmaal said kõik noored külastada uuenenud Laulasmaa spaad. Kui rõõmsad noored ujumast tulid, oli aeg süüa, Teelega kitarri mängida ja arutleda nähtu üle! Tore oli!

Päeva lõpetas Rasmuse pildiga tort:)


TAGASISIDE: 

"See päev oli täis ägedaid seiklusi ja uusi kogemusi. See päev jääb alatiseks meelde mitte ainult Rasmusele vaid ka tema perele ja sõpradele.

Tehtud sai asju, millest isegi nagu ei ole osanud unistada. Päeva lõpetus Laulasmaal oli täiuslik – maitsev tort, päikeseloojang ja kohtumine ülilaheda Teele Viiraga.

Soovime korraldajatele palju jaksu edaspidiseks ning võimalikult paljude laste unistuste täitumist. Eriti suured tänud Kerstile!" Perekond R (Rasmus/Rainer/Riina/Raivo)


VABATAHTLIKUD:
Kersti Urbala, Annika Kilkson, Marleen Arus, Kristina Arus (fotograaf)