Minu unistuste päev

Ilja unistuste päev

Väikse Ilja suurimaks sooviks on saada farmeriks!
Esimese hooga tundus, et see saab olema väga keeruline ülesanne.
Unistuse täpsustamiseks otsustasid vabatahtlikud minna perele külla ja Iljalt uurida, mille vastu ta täpsemalt huvi tunneb. Kingituseks võeti kaasa traktor ja valik mänguloomi: kõik, keda ühes korralikus farmis võiks kohata. Traktorit nähes läksid Iljal kohe silmad särama ja polnud isegi küsimust, et just see ongi tema unistus!
Vestlused väikeste lastega võivad olla keerulised, kuna unistus on nende jaoks abstraktne mõiste. Pealegi, tihti selgub, et last huvitab kõik alates loomadest kuni lennukite ja rongideni välja. Nii ka Ilja puhul. Seega otsustasid vabatahtlikud, et lisaks farmi külastamisele, viivad nad Ilja ka lennujaama ekskursioonile.
Veebruari alguses said kõik need unistused tõeks! Ilja unistuste päev algas külastusega Tallinna Lennujaama. 2-tunnise põneva ekskursiooni viis läbi ettevõtte juhatuse esimees Tiit Kepp. Koos söödi ka lennujaamas lõunat ning loomulikult oli Tiidul üllatusena kaasa võetud külluslik kinkekott.
Lennujaamast suundus pere Toila SPA Hotelli, kus külastati spaad ning nauditi maitsvat õhtusööki. Hommikul liiguti otse Tagavälja talusse. Tagavälja talus oli Iljal võimalik toita lambaid, hanesid, lehmi ja hobust. Lisaks sai Ilja peremehega koos traktoriga sõita ning teed lumest puhtaks lükata. Päev jätkus kahe põneva töötoaga. Koos õpiti küünlaid valmistama ning maaliti puidule.
Nende kahe päeva jooksul oli väikse Ilja näol lakkamatu naeratus ja silmades sära, mis muutis tema, oma ema, meie ning kogu maailma õnnelikumaks! 

TAGASISIDE:
"Rõõmu ja üllatumist oli väikesel unistajal tõepoolest palju. Mu väike oma farmist unistaja nägi ja tutvus sellega, missugune on päriselu ühes talus: nägi taluloomi, tööks vajalikku tehnikat. Ta sai ise toita armsaid lambaid, lehmi, hobust ja hanesid. Ning iga uue tegevuse juures oli ta imestunud ja vaimustunud sellest, et ta saab ise selles kõiges osaleda. „Ema, see on ju ideaalne taluniku kool!“, hüüdis ta rõõmsalt. Teda vaimustas elav tuli majas asuvas ahjus, koduleib, puulaastudele tehtud joonistused ning isevalmistatud küünal. See ongi Ilja unistus!
Sel päeval tuli ootamatult ka talv koos lume ja tuisuga. See pakkus Iljale võimaluse koos taluomanikuga puhastada traktoriga teed lumest. See, mis on meie jaoks vaev ja rutiin, on lapse jaoks rõõm osalemisest ning millegi uue õppimisest ja uutest teadmistest.
Ekskursioon lennujaama võimaldas Iljal näha, kuidas käib töö nii suures ettevõttes. Suur aitäh lennujaama töötajale, kes näitas ja rääkis, kuidas miski töötab ning võimaldas Iljal sõita elektriautoga. Sellest kõigest rääkis Ilja õhinal lasteaias oma sõpradele.
Suur aitäh ka „magustoidu“ eest – puhkus Toilas koos veekeskuse külastusega. Iljale väga meeldib vesi, aga eriti tore on, kui selles saab sulistada ja hullata. Kui me koju jõudsime, ütles Ilja mulle: „Oleks vaid kõik nädalavahetused sellised!“. Kõik möödus suurepäraselt. Suur aitäh Minu Unistuste Päevale ning kõikidele, kes aitasid seda unistust täide viia. Võib-olla Iljast saabki ühel päeval tõeline talunik. Tänutundega, Ilja ja Rada 

VABATAHTLIKUD: Kristina Garmatjuk ja Annika Jenkins