Back button

Väikeste patsientide hingehoidja Merli Hirbaum

Maikuu eelviimases Pealtnägijas (17.05) oli südamlik lugu fondi koostööpartnerist Merli Hirbaumist (Merros Stuudio), kellest on Tallinna Lastehaiglas saanud meelelahutuse pakkujana omamoodi silla looja arstide ja patsientide vahel ning teatud mõttes ka laste hingehoidja.

Alates 2022. aasta sügisest külastab Merli kostümeeritud tegelastena Tallinna Lastehaigla onkoloogia, pediaatria ja neuroloogia oskakonnas ravil olevaid lapsi, et tuua nende päev rõõmsaid hetki. Merlil on imeline anne avada laste südameid. Nii mõnigi laps jagab temaga muresid, mida arstidele rääkida ei söendata. Nagu ütleb loos Tallinna Lastehaigla pediaatriaosakonna kasvataja Tiina Marder on Merli haiglaravil olevate laste jaoks nende päeva säravaim täht.

Minu Unistuste Päeva koostöö Tallinna Lastehaiglaga on tänaseks kestnud juba pea 12 aastat, mille aluseks on olnud usaldus ning head suhted haigla personaliga. Ka fondi annetajatel on laste ravi toetamisel suur roll, sest just tänu neile saavad vahvad multifilmikangelased ja teised muinasjututegelased tuua läbi mängu ja positiivsete emotsioonide laste päeva helgust.

Vaata liigutavat lugu ETV Pealtnägijas (alates 34:23 minutist).

Merli Hirbaum Lottena Tallinna Lastehaiglas. Foto: Ülo Veldre

Liitu meie uudiskirjaga