Tantsupäev Downi Sündroomi Ühingu lastele

Vabatahtlikud

projektijuht Liisi Sagor, Grete-Liis Lepp, Janika Roosimäe, Marianne Rand, Helen Sorokin, Oksana Muraškina, Mai Teras, Elge Lind (keeletoimetaja).

Continue Tantsupäev Downi Sündroomi Ühingu lastele

Downi Sündroomi Ühingu kevadine perepäev toimus Arigato spordiklubis. Kutsel oli info, et sellel korral on tegemist tantsu täis pühapäevase pärastlõunaga. Kellele siis ei meeldiks tantsida ja veel koos ükssarvikuga! Täpselt nii ‒ meie peole tuli ükssarvik Säde, kelle nägemine tõi kõigile naeratuse näole.

Video: Kessinger Films

Säde tegi teatavaks päevakava ja alustati töötubadest.

Mõnusalt meisterdamas

Enne meisterdama asumist läksid lapsed kui üks mees endale säratätoveeringut saama. Valik erinevate kujundite osas oli lai ja ka värvi sai valida. Kui tätokas käe peal, võis juba rahulikumalt ringi vaadata. Meisterdamist oli mitmesugust. Valmistada sai värvilisi liivapilte, kiiremad jõudsid lausa mitu tükki valmis teha. See oli üsna lihtne, tööd said rõõmsad ja kõigil tuli hästi välja. Kui ka keegi hätta jäi, siis juhendajad olid väga abivalmid ning toredad. Veel valmistasid lapsed makaronikaarte ‒ just nii, päris värvilistest makaronidest. Loovus oli valla päästetud ja kõik said teha, mida iganes nad soovisid. Mõni julgem proovis kätt isegi makaronidest ehete valmistamisel. Need tulid väga uhked, mitu ema sai uue käevõru oma ehtekarpi.

Loovtantsu väljakutsed

Loominguga läksime ka edasi, seekord loovtantsuga. Meid oli juhendamas õpetaja Eliisa Sokk Tallinna Nõmme Huvikoolist, kes lapsed kohe edukalt kaasa haaras. Esialgu tehti soojendusharjutusi, seejärel tulid erinevad ülesanded ‒ pidi tegema sik-sakki või olema hästi ümmargune või siis paarisharjutusena olema oma partneri peegliks ja liikuma temaga sünkroonis. Väljakutsed olid põnevad ja loovusest ei tulnud puudu ka siin.

Pärast tantsu saime üksteisega tuttavaks ja seda tehti päris mikrofoni kasutades. Kui nimed ja laste igapäevased lemmiktegevused olid selged, jätkasime töötubadega.

Pidu!

Pisike hingetõmbepaus ja jätkasime zumba lainel. Meiega oli vahepeal liitunud zumba-kuninganna Kerttu Tänav ja lapsed olid kohe valmis tantsima. Esimesed tantsud olid soojenduseks, seejärel hakkas tõeline pidu. Küll tantsiti Liis Lemsalu laulude järgi, küll valiti lauluks Minionide banaanilaul. Ja lõpetuseks tehti veel “Macarenat”. Oli see alles lõbus!

Väsinuna kostutati ennast jahutava masinajäätisega. Igaüks sai vahvlikoonusesse lasta maitsvat jäätist ning lisada sinna sobivaid kaunistusi. Tehtud sai ka jäätisekokteili. Muidugi ei puudunud peolt mõnusad suupisteampsud, pirukad ja puuviljad, mis andsid kõvasti energiat nii liikumiseks kui ka tantsuks. Kui kõik töö- ja õpitoad läbi proovitud, võeti koos ükssarvikuga ette veel väike limbotantsu võistlus ja disko. Muusika ja DJ töö võttis enda kanda sel korral Andreas Poolen.

Vaata ka neid unistusi

Kirjuta meile, kui soovid kedagi nomineerida!

 

info@minuunistustepaev.ee