Suur perepäev Diabeedikooli lastele

Vabatahtlikud

Projektijuhid Reelika Paart ja Triinu Teesalu-Enok, Mädleen Mustonen, Teele Kants, Martin Kõiv, Kristiina Gabor-Mägi, Egle Kõiv, Holger Enok ja Elge Lind (keeletoimetaja).

Continue Suur perepäev Diabeedikooli lastele

Kaunil pühapäevasel pärastlõunal oli Valgehobusemäe Suusa- ja Puhkekeskusesse kogunenud üle 200 Eesti Laste Ja Noorte Diabeedi Ühingu liiget, et veeta üheskoos üks meeleolukas perepäev.

Päike säras kaunilt pilvitus taevas ning ootas meie päevakangelasi.

Perepäeva avapauk

Jalutades parklast meie peopaigani, paistis ootusärevus pisemate laste silmist juba kaugele ning kõlasid elevil hüüded: „Ohh, vaata, mis seal on!”. Kui päevajuht Mati, või nagu ta end ise nimetas, treener Jean-Claude`i, eestvedamisel sportlik soojendus tehtud, said kõik keha kinnitada. Kohalikud Mägede küla kokad olid valmistanud maitsva sooja toidu. Laudadel olid isuäratavad puuviljavaagnad Selveri Köögist ning rikkalikud lihavaagnad Stockmann Delikatessist. Nautida sai imepehmet jäätist, mida oli kuhjaga meie perepäevale saatnud Meie Mängumaa. Nii alustaski osa lapsi lõunasööki hoopis mõnusa külma ampsuga, mis on erilise päeva puhul täiesti õigustatud.

Sõitmine tuubirajal ja vibusport

Kõht täis söödud, vajas saadud energia kohe kulutamist. Suurtel ja väikestel oli lõbu laialt pikal suvisel tuubimäel, kus toimus tõeline võidukihutamine. Veel, veel ja veel üks kord lifti peale ning siuhti suure ümmarguse rõngaga alla. Veidi rahulikumas tempos mõõduvõtt toimus vibulaske alal, kus ülesandeks oli võimalikult täpselt märklauda sihtida. Mida täpsemini pihta said, seda rohkem punkte kogunes. Ohutuse tagasid loomulikult Valgehobusemäe sõbralikud instruktorid, kes vajalikke nippe ja õpetussõnu jagasid. Ka pelglikumad lapsed said vajalikku julgustamist ning nii said kõik sõidud ja vibulasked tehtud. Millised uued ja põnevad kogemused!

Discgolf ja hobused

Valgehobusemäele oli kohale tulnud ka discgolfi ekspert Geir, kes õpetas lastele ning täiskasvanutele kõiki selle mängu nüansse. Spordiala nõuab erakordselt palju harjutamist, lisaks head koordinatsiooni ja õigeid tehnikateadmisi. Huvilisi jätkus kogu ürituse ajaks ning kettaid lendas igas suunas – enamus korvi, kuid mõned ka veidi metsapoole. Valgehobusemäel on lausa spetsiaalne pikk discgolfi rada ja nii said kõik huvilised, kel jaksu oli, hiljem kogu raja omal käel läbida.

Suureks hitiks olid ka otse Laitsest kohale kapanud hobune ning tema sõber poni, kelle seljas sõitu sai teha. Lapsed olid erakordselt osavad ning nii mõnigi avaldas emale-isale soovi nüüdsest ratsatrennis käima hakata.

Peo lõpp

Viimased visked, hobusõidud ja tuubilaskmised tehtud, oli aeg hakata end, õhupallid käes, kodupoole sättima. Lahkudes said lapsed veel Gemossi poolt kingituseks saadetud tervislikud pähklitopsid näppu, et kojusõit maitsvalt näksides mööda saata. Kõik ägedad tegevused ja emotsioonid püüdis päeva jooksul pildile andekas Katerina Rothburg. Suur rõõm oli korraldada nii vahvatele peredele üritust, ootame põnevusega uusi kohtumisi!

Vaata ka neid unistusi

Kirjuta meile, kui soovid kedagi nomineerida!

 

info@minuunistustepaev.ee