Raili unistuste päev

Toetajad ja koostööpartnerid

Eesti Rahva Muuseumi jõululaat, Tartu Ülikooli Kliinikumi hematoloogia ja onkoloogia kliinik, dr Lenne-Triin Kõrgvee, Castle Escape, PaintBar Stuudio, Hestia Hotel Haapsalu Spa, Tüümian

Vabatahtlikud

projektijuht Marie Elise Soomre, Irma Tubli, Helis Perk, Riina Laanemets, keeletoimetaja Elge Lind

Continue Raili unistuste päev

Loomad, kunst ja põnevad karjäärivalikud

Raili unistuste päev algas lumisel laupäevahommikul Tartu Ülikooli Loodusmuuseumis, kus tutvustati Railile ja tema perele meie päikesesüsteemi ning põnevat loomade maailma. Oli palju vaadata ja kuulata. Kui meie giid ootamatult mao ja roheleeguani välja tõi, tõusis päevakangelasel adrenaliin lakke ning väsimus asendus silmapilkselt elevusega. Algul kardetud madu muutus üsna pea loomaks, keda võiks endalegi koju tahta. Loodusmuuseumis ekskursiooni lõppedes teatas Raili, et sinna võiks ta küll elama jääda.

Akrüülvalamine uute sõprade seltsis

Järgmiseks seadsime sammud Aparaaditehases asuvasse Paintbar Stuudiosse, kus ootas Railit ees üks eriti lahe üllatus. Kui olime end juba sisse seadnud ja valmis töötoaga alustama, astusid uksest sisse tema lemmikud sisuloojad Hensugusta ja Sidni. Raili ei suutnud oma silmi uskuda ning esialgu ei tulnud tema suust ühtegi sõna. Kohmetus möödus õnneks ruttu ja varsti jooksis ta juba külalisi kallistama. Juttu oma uute sõpradega jagus tal pikaks ajaks. Koos tegutseti akrüülvalamise töötoas, mille käigus valmisid imelised maalid. Kingituseks sai Raili kaasa suure kotitäie värve, millega kasvõi kogu kodu ära värvida.

Karjäärivalik ‒ kokaks või tuletõrjujaks?

Kui kõhud juba parajalt tühjad, seadsime sammud Tüümianisse. Kogu kohvik koos köögiga oli meie päralt, tuli vaid põlled ette siduda ja perenaise juhendamisel ahjupastat valmistama hakata. Railiga koos kokkas kogu tema pere ning kui pasta ahju läks, saime üheskoos veeta aega Minu Unistuste Päeva tegevuskaartidega mängides. Kui toit valmis, selgus juba esimesest ampsust, et Raili oli kokkamisega suurepäraselt hakkama saanud.

Köögis pastat valmistades tunnistas Raili meile, et kui tema sõbrannade unistus on saada printsessideks, siis tema tahab olla hoopis tuletõrjuja. Mõeldud-tehtud ‒ päeva lõpetuseks sõitsime Annelinna päästekomandosse, kus tutvustati Railile päästjate tööd, näidati autosid ning lubati ühes isegi sees istuda. Enne äraminekut teatas tüdruk, et tema on nüüd küll tulevase ameti välja valinud ning uuris, mida tuleb päästjaks saamisel järgmise sammuna ette võtta.

Vaata ka neid unistusi

Kirjuta meile, kui soovid kedagi nomineerida!

 

info@minuunistustepaev.ee