Ragnari unistuste päev

Toetajad ja koostööpartnerid

Kanal2 “Jõulusoov”, Pühajärve SPA ja Puhkekeskus, muusikaterapeut Merike Mõttus, Tartu Ülikooli Lastekliinik, Dr Ulvi Vaher ja Aita Napa

Vabatahtlikud

projektijuht Maiki Linder, Kertti-Airin Pärli, Riina Laanemets, keeletoimetaja Elge Lind

Continue Ragnari unistuste päev

Ragnar on üks vapper poiss, kes jõudis Minu Unistuste Päeva programmi Kanal2 “Jõulusoovi” saate kaudu, kust koguti tema toetuseks annetusi.

Lapse aju ei arenenud looteeas tavapäraselt ning sellest tulenevalt on tal paraku ka kaasuvad diagnoosid ‒ epilepsia ja spastiline tetrapleegia. Ragnaril puudub kõne, kõne mõistmise oskus, ta näeb minimaalselt, sööb püreestatud toitu, vajab ööpäevaringset abi igas tegevuses ega liigu iseseisvalt peaaegu üldse.

Lapse tervislik seisund on mõjutanud väga palju ka pereelu. Ema Ragne saab vaid poole kohaga töötada, mis tekitab rahalisi piiranguid ning nad ei saa vabalt liikuda sinna, kuhu rongiga ei pääse. Oma kodulinnast kaugemale nad väga ei olegi saanud.

Lõõgastav päev Pühajärve spaas

Unistuste päeva planeerima asudes võtsime eesmärgiks, et püüame leida mõne toreda tegevuse, mis pakuks rõõmu Ragnarile ning ka ülejäänud pere saaks vaheldust ja veeta väljaspool kodulinna ühe lõõgastava puhkuse.

Pärast poisi terapeudiga konsulteerimist oli plaan selge. Päevakangelane Ragnar saab toreda muusikateraapia seansi ja ülejäänud pere (ema, isa, viiekuune õde) veeta puhkusepäeva spaas.

Nädalavahetust Pühajärvele sõideti veetma fondi poolt organiseeritud transpordiga.

Ragnar nautis väga muusikateraapiat, eriti meeldis talle kandlemäng. Poiss sai ise pillikeeli katsuda ja terapeudiga omas keeles kaasa laulda. Kõlakausside abil sai ta leevendust lihaspingetele.

Rõõmu ja tervendust said kõik – beebi sai esimese basseinikogemuse, pereisa leevendas soolakambri ja massaažiga seljavalu ja kogu pere sai magada üle pika aja üle kaheksa tunni ega pidanud muretsema ühegi toimetuse pärast.

Sama muretu ja rõõmus oli ka jalutuskäik kauni Pühajärve kaldal.

Vaata ka neid unistusi

Kirjuta meile, kui soovid kedagi nomineerida!

 

info@minuunistustepaev.ee