Perepäev Kase talu koduses loomapargis

Toetajad ja koostööpartnerid

Elva kohvikutepäev, Kase talu koduloomad, Laste peojuht-Janek Kivisalu, Fotograaf Väino Pool, Triin Pannel, WAF pehme jäätis-jäätisemasina rent, Mareile tordid, Katrin Kreela, Kukekas vaaritab, A.Le Coq.

Vabatahtlikud

projektijuht Kertti-Airin Pärli, Maiki Linder, Riina Laanemets, Irma Tubli, Kristiina Kahr, Liina Arumägi,  Gerda-Marleen Pärli, Maarika Tubli, Elge Lind (keeletoimetaja)

Continue Perepäev Kase talu koduses loomapargis

Tegus perepäev, mis jääb kauaks meelde

Ilusal päikesepaistelisel pühapäeval ootasid Lõuna-Eesti tiimi vabatahtlikud oma seniseid unistuste päeva lapsi koos peredega Kase talu koduses loomapargis. Kohtumisrõõm oli suur, särasilmi ja naerusuid terve õu täis!

Kase talu koduses loomapargis elab mitmeid linde ja loomi, nende seas ka eksootilisi. Kanad, paabulind, sinirebased Moona ja Liisa, nutriad ja paljud teised. Talu perenaine tutvustas külalistele asukaid põhjalikult ning iga soovija sai oma lemmikutele süüa anda. Laste erilisteks favoriitideks kujunesid tuhkrud, kitseema Möku, jaanalind Tupsu, kohevate pükstega kanad ja hobused. Kõikidel loomadel olid nimed ja kel polnudki, need said laste poolt ristitud. Vahva tuhkrupoisi süles hoidmiseks tekkis lausa järjekord ja jäneseid sai silitada täpselt nii palju, kui soovi oli. Väiksemad nautisid ponisõitu ning iga laps sai mälestuseks uhke paabulinnu sule.

Sportik ajaveetmine Ämblikmehega

Loomadega suhtlemine köitis pikaks ajaks ning nii ei pannudki mõni laps kohe tähele, et talu hoovi sisenes veel üks vahva tegelane ‒ Ämblikmees! Tema ei tulnud küll loomi imetlema ja neid söötma, vaid hoopis lastega mänge ja võistlusi läbi viima. Ämblikmehe eestvedamisel joosti ja hüpati, veeti köit ja lasti rakette ‒ oli tõeline spordipäev! Sport tegi nii mõnelgi naha kuumaks. Õnneks oli kohe käepärast külma pehmet jäätist, mis mõnusalt jahutas ja uuteks tegemisteks energiat andis.

Meisterdamas ja perega poseerimas

Selgus, et Ämblikmees on ka osav õhupallidest loomade väljavõluja. Mida kõike lapsed seepeale endale ei tellinud ‒ roosat poni, Pluutot, püssi, pingviini, lilli jne.

Samal ajal sai ka meisterdada ‒ tehti männikäbidest siile, ehiti soovijaid  säratätokatega. End kaunistamas olid ka vabatahtlikud ‒ nii sai lastega ühte sulanduda.

Ilm oli suurepärane ja talu ümber imeilus loodus. Kaugusse kaduv allee ja väärikas vanaaegne hoone taustaks, tegi professionaalne fotograaf peredest mälestuseks meeleolukaid pilte. See oma perega pilt jääb ju muidu tegemata…

Torti söömas ja tantsu vihtumas

Öeldakse küll, et kui sul on lõbus, kaob aeg kiiresti. Aga et see aeg ikka nii kiiresti lendas… Juba oligi käes tordisöömise aeg. See muidugi ei tähendanud, et tuleks hakata kodu poole sättima. Vaja oli veel üheskoos selgeks õppida üks kuulus TikToki tants ja see ka üheskoos ära tantsida. Tantsisid nii lapsed, vabatahtlikud, emad-isad kui ka Ämblikmees. Oli see vast lõbus!

Ja siis veel viimased paid kiisule, kallistused ja lehvitused vabatahtlikele ja kodu poole teele! Kõigil meeltes ühine mõte ‒ järgmisel aastal kohtume jälle. Koos oli nii hea olla!

Vaata ka neid unistusi

Kirjuta meile, kui soovid kedagi nomineerida!

 

info@minuunistustepaev.ee