Mereohutuse koolitus Unistuse Päeva lastele

Toetajad ja koostööpartnerid

TALLINK hotels, Eesti Laste ja Noorte Diabeedi Ühing, Downi Sündroomi Ühing, GKR Trade, Tallinna Vabatahtlik Merepääste ja Europark

Vabatahtlikud

projektijuht Reelika Paart, Marianne Rand, Anu Juul ja keeletoimetaja Elge Lind

Continue Mereohutuse koolitus Unistuse Päeva lastele

Väikesed veesõbrad õppisid ohutult ujuma

Märtsi viimasel teisipäeval oli Tallink Spa & Conference Hoteli fuajees siginat-saginat tavapärasemast rohkem. Lisaks hotelli külalistele olid Aqua Spa veekeskusesse kogunenud ootusärevad Minu Unistuste Päeva lapsed. Mõnusalt basseinialalt paistsid juba Tallinna vabatahtliku merepääste päästjad, kes sel päeval spetsiaalselt meie lastele mereohutuse koolitust läbi viima olid tulnud.

Koolitus algas teoreetilise osaga, kus merepäästjad Andres ja Andrus rääkisid, kuidas veega sõbraks saada, milline on ohutu käitumine veekogus, vees ujumisel või paadisõidul. Lastele tutvustati erinevaid vetelpääste vahendeid ning selgitati vees käitumise reegleid.

Kuna kõige paremini õpib ise järele proovides, said kõik lapsed päästevestid selga ja kohe sooja basseini. Harjutus oli alguses küll veidi harjumatu, kuid kõik tuli suurepäraselt välja ja kõik veendusid päästevesti vajalikkuses. Päästjate õpetusel prooviti ka päästeliini ja -rõnga kasutamist. Päästjad näitasid erinevaid võtteid nii enese kui teiste päästmiseks veega seotud ohuolukordades, mida loomulikult tuli kohapeal ka paarilisega katsetada.

Koolituse lõpetas mõnus lõõgastus ja ujumine basseinides. Meie healt toetajalt GKR Trade-lt said lapsed koduteele kaasa turgutava ampsuna Fruuti õunamahla, Eat Naturali toitva müslibatooni ning True Gumi mõnusad närimiskummid ja pastillid.

Päästjate poolt põnevalt räägitud lood elust enesest kuulatud ning kõik teoreetiline ise järgi proovitud, võime kinnitada, et läheneva suve valguses oli väga hariv ja kasulik koolitus nii suurtele kui väikestele veesõpradele. Aitäh koostööpartneritele, kes ülimalt vajalikke teadmisi kogu eluks meiega jagasid!

Vaata ka neid unistusi

Kirjuta meile, kui soovid kedagi nomineerida!

 

info@minuunistustepaev.ee