Marki unistuste päev

Toetajad ja koostööpartnerid

KPMG 30, Insplay, Põhja prefektuur koertegrupp, Pimedate Ühing, Vana Tallinna Martsipanigalerii, XS mänguasjad

Toetajad ja koostööpartnerid

Kohvik Boheem, Lida Shulga, Irina Rudenko, Tallinna Lastehaigla onkoloogia-hematoloogia teenistus ja dr Kristi Lepik

Vabatahtlikud

projektijuht Oksana Muraškina, Käroliis Lutsar, Liisi Sagor, keeletoimetaja Elge Lind.

Continue Marki unistuste päev

Toredate teraapiliste tegemiste päev

Marki perega kohtusime sügisel. Siis jagas Mark meiega oma armastust legode ja koerte vastu. Kodus on poisil legokomplekte palju ja ta võib neist valmis ehitada mida iganes. Lemmikloomi peres seni kahjuks pole.

Otsustasime Markile kindlasti tutvustada nii koerte elu kui ka legomaailma. Kahjuks pidime poisi haiguse tõttu tema unistuste päeva mitu nädalat edasi lükkama.

Alustasime pakaselisel varahommikul. Esimene koht, kus Marki oodati, oli legostuudio Insplay. Koos vennaga meisterdati robot ja laoti üles ülikõrge legoklotsidest torn. Poiss kuulas asjatundjate nõuandeid hoolega ja tegi nii, nagu näidati. Meele tegi eriti rõõmsaks kingituseks saadud uus legokomplekt. 

Seejärel seadsime sammud vanalinna martsipanigaleriisse. Seal näidati Markile ja tema perele filmi maiustuse valmistamisest. Meisterdati endale martsipanist kujukesi, värviti need söödavate värvidega ja pakiti kaunitesse karpidesse.

Selleks ajaks olid kõik juba valmis lõunale minema. Meid ootas restoran Boheem, kus saime veidi puhata ja end kosutada. Andsime päevakangelasele üle kingitused. Muidugi oli nende hulgas ka legokomplekt. Mark vaatas seda pikalt ja ütles, et saab sellega lihtsalt hakkama.

Neljakäpalised sõbrad

Õhtupoolik oli pühendatud poisi teisele unistusele. Läksime külla pimedate juhtkoertele.

Mark sai nendega õues jalutada ja neid silitada niikaua, kui vaid soovi oli. Poiss imetles, kui rahulikud need inimese sõbrad ikka on. Saime teada, mida nad kõik oskavad ja kuidas inimesi aitavad. Lõpuks jätsime nendega hüvasti ja läksime teistega kohtuma.

Meid ootasid spetsiaalsed politseikoerad. Ka nemad on väga targad. Meile näidati, milliseid trikke nad oskavad, kuidas nad asju või inimesi otsivad.

Kuna õhtuks olid kõik juba natuke väsinud, siis pärast politseikoertega hüvasti jätmist läks Mark koos perega koju. Ta tahtis väga, et jääks aega ka legokomplekti kokku panna.

Vabatahtlikud olid nii toreda lapsega kohtumisest vaimustatud ja ka poisi särav naeratus jääb kõigile kauaks meelde.

Vaata ka neid unistusi

Kirjuta meile, kui soovid kedagi nomineerida!

 

info@minuunistustepaev.ee