Margo unistuste päev

Vabatahtlikud

projektijuht Eigo Tambik, Teele Annus, Kristel Nõges, Elge Lind (keeletoimetaja)

Continue Margo unistuste päev

Kiirust täis unistuste päev

Märtsis leppisime perega kokku kohtumise veebis, et välja selgitada Margo unistused. Suhtlesime peamiselt isa-emaga, et kuulata nende arvamusi, hiljem ühines ka Margo ise. Poiss oli koosolekul väga uudishimulik ja põnevil.

Margo on aktiivne ja püsimatu poiss, kellele meeldib väga sõita elektriautode ja ATV-ga. Tema lemmikvärvideks on kollane ja sinine nagu heategevusfondi taustavärvidki. Poisile meeldivad koerad, ponid ja hobused. Kass Arturi kooki ja makarone võiks ta süüa lakkamatult. Pere sooviks oli, et unistuste päeval osaleksid lisaks Margole tema isa-ema, vanaema ja tädi.

Kohtumine Laitses

Kuigi alguses oli planeeritud unistuste päev juunikuusse, siis läks nii, et kohtusime juba 14. mai hommikul Laitse rallipargis. Suur liikluslinnak oli Margo pere päralt, kõik said proovida lõputult erinevaid motoriseeritud autosid, bagisid, jalgrattaid, pedaalidega karte. Margo sai olla esimene laps, kes sai proovida sõitu rallipargi enda poolt projekteeritud elektriautoga. Pärast 1,5 tundi unustamatut sõitmist oli aeg suunduda hobikardi keskusesse, kus läksime rajale juba vingemate masinatega. Margo tegi hobikardiga kiired ringid isa kõrval. Kiivri pähepanek ei olnud küll tema jaoks meeldiv osa, aga sõiduisu see ei võtnud. Järgnes uunikumide muuseumi külastus, kus poisi väljavalituks osutus kollast värvi BMW Z3. Margo muidugi oleks pikemalt sõitma jäänud, motoriseeritud masinatega võiks ta sõita tundide viisi. Üritust nautis kogu pere ning vanaemale lausa tundus, nagu oleks tema unistus täitunud.

Üllatusterohke lõuna

Pärast aktiivset hommikut liikusime Solarise keskuse Vapiano restorani, kuna Margo lemmiksöögiks on makaronid. Kõik oli maitsev, portsjonid suured ning Margo haaras endale veel kaasagi. Andsime Margole üle kinkekaardi Eesti Abi- ja Teraapiakoerte ühingult. Nüüd saab Margo pere ise võtta ühendust Teraapiakoerte ühinguga, et leppida kokku kohtumise aeg sobivas kohas. Kuna Margole meeldivad ka RC puldiautod, valisime talle kingituseks sinist värvi (lemmikvärv) akutoitel RC baggy, mis sõidab kuni 15km/h ja on mõeldud maastikusõiduks. Margo rebis pakendi katki ja soovis sellega juba restoranis kiiremaid ringe teha, aga aeg oli liikuda edasi, sest unistuste päev oli alles poole peal.

Laevad, lennukid ja maagilised leiutised

Päeva teine pool oli planeeritud Noblessnerisse, kus külastasime Lennusadamat. Ees ootasid erinevad laevad, purjekad, lennukid ja õhutõrjekahurid. Margo jooksis ühest kohast teise ja proovis omal käel ära kõik asjad, mis võimalik. Istus õhutõrjekahuritel, sisenes allveelaevale, riietas ennast meremeheks, juhtis basseini laevu jne. Poiss ei näidanud mingit väsimuse märki, tal jagus energiat isegi lihtsalt ühest kohast teise jooksmiseks. Meiega ühines ka fotograaf, et talletada mälestusi Margo unistuste päevast.

Päeva viimaseks üllatuseks oli maagiliste leiutiste maailm – Proto avastustehas. Protos on väga palju interaktiivseid tegevusi nii suurtele kui väikestele. Margo proovis lennata kuumaõhupalliga, sõitis rattaga, mängis interaktiivset automängu. Koos emaga ehitas poiss tellisklotsidest suure torni, et see siis pikali lükata (nalja kui palju!).

Oli pikk ja tegus päev, aga Margo jäi rõõmsaks ja energiliseks õhtuni välja.

Vaata ka neid unistusi

Kirjuta meile, kui soovid kedagi nomineerida!

 

info@minuunistustepaev.ee