Kärts Tallinna Lastehaiglas

Toetajad ja koostööpartnerid

Igavene Heategu, Võlumaa Lasteteater ja Eeva Savolainen.

Continue Kärts Tallinna Lastehaiglas

Klounprintsess Kärts lubas eelmisel külaskäigul, et tuleb õige pea uuesti oma sõpru vaatama. Nii ka läks ja maikuu lõpus toimuski jälle mängupärastlõuna.

Mõned eelmisest külaskäigust tuttavad sõbrad olid Kärtsu palatites juba ootamas. Õhupallivigureid oodati eriti suure õhinaga. Isegi päris suured lapsed küsisid palle ja rõõmustasid õhupallidest krokodillide, lennukite või mõõkade üle.

Eelmisest haiglaskäigust tuttav väike poiss ja tema ema teadsid kohe, et tore oleks saada mõlemale mõõgad. Kärts seletas siis juurde, et haiglapalatis saab vabalt teha ka ühe vinge mõõgavõitluse. Õhupallid on kerged ja ei tee kellelegi liiga. Ainult palju nalja saab nendest kindlasti. Poiss otsustas, et nende omavaheline võitlus lõppes seekord ema võiduga. Kärts meisterdas võitjale kohe ka õhupallidest lille. Vahel on see lastele hoopis naljakas, kui ka vanemad saavad midagi, mida tavaliselt ainult lastele tehakse. Säravate silmade ja siira naeratusega saadeti klounprintsess teistesse palatitesse.

Kärtsul oli kaasa võetud mitmeid mänge, mida on hea mängida voodis istudes. Ja ka äraarvamismängu saab hästi mängida isegi pikali olles. Mäng käib nii, et üks mängijatest hakkab kirjeldama mõnda eset, mis asub palatis ja teised mängijad peavad püüdma ära arvata, millega võiks olla tegu. Mida naljakamalt kirjeldada, seda lõbusam mäng on.

Haiglas on lisaks eesti lastele ka teisest rahvusest lapsi. Nii saab Kärts iga kord lastele külla minnes mõne uue sõna selgeks ja õpetab muukeelsetele lastele ka mõne eestikeelse sõna. Õhupalliloomi tehes õppis ta ära, kuidas on vene keeles „koera saba“. „Kõrvad“, „pea“ ja „jalad“ olid juba selged, aga „saba“ oli päris uus sõna.

Kärts suudab kindlasti kõiki lapsi naerma ajada, isegi siis, kui omavahelisest keelest aru ei saada ja vahel see just ongi naljakas. Siis tuleb appi võtta pantomiim. See on abivahend, kus Kärts näitab ilma sõnadeta ette, mida ta öelda tahab ja lapsed arvavad ära.

Mõni laps jääb Kärtsule eriti meelde. Sel korral oli haiglas üks pisikene tüdruk, kelle voodi oli täis igasuguseid vahvaid kaisukaid – küll mõmmisid ja jänkusid. Ta võtab need igal uneajal endale kaissu ja mõned kaisukad käivad temaga kaasas ka kõikidel protseduuridel. Nii on julgem ja saab kedagi kõvasti-kõvasti kaissu pigistada, kui hirm  peale tuleb. 

Kärts kohtus paljude lastega, kes olid haiglaravil juba mitmendat korda. Haigla on mõnele lapsele nagu teine kodu. Kõik medõed ja arstid on tuttavad ning juba osatakse oodata ka muinasjututegelasi, kes haiglasoleku aega natuke rõõmsamaks muudavad. Klounprintsessil olid lastele kaasas jälle lisaks mängudele ja õhupallidele ka kleepsud, millest sai iga laps valida endale lemmikud.

Kärtsul oli hea meel, kui ta kodu poole sammuma hakkas, et suutis jälle tuua kolme korruse palatitesse nii palju nalja ja rõõmsat elevust. Suveajaks on külaskäikudel väikene paus, aga sügisest algavad jälle muinasjututegelaste üllatused.

Vaata ka neid unistusi

Kirjuta meile, kui soovid kedagi nomineerida!

 

info@minuunistustepaev.ee