Kaksikute Karolina ja Haroldi unistuste päev

Toetajad ja koostööpartnerid

KPMG 30, Lexus Tallinn, Gunnar Toomemets, Super Skypark, Fruit Xpress, MiiButiik, Paasiku koertemõis, Kalev Spa Hotell ja Veekeskus, MyHits, Pann ja Kook, ArtLink, TV3 “Inglite aeg” ning Tuuli-Ann Freienthal

Vabatahtlikud

projektijuht Moonika Teas, Kristel Nõges, Joanna Pedaja, Ken Tiivel, keeletoimetaja Elge Lind

Continue Kaksikute Karolina ja Haroldi unistuste päev

Üks kirjeldamatult tore sügispäev perega

Karolina ja Harold on viieaastased kaksikutest õde-venda, kes sündisid siia ilma sügavalt enneaegsetena, 24. rasedusnädalal. Oma esimesed kolm elukuud veetsid nad haiglas, millest kaks intensiivravi osakonnas. Pisikeste hingamise toetamiseks paigaldati neile haiglas CPAP hingamisaparaat, mis õnnetuseks surus laste nina vaheseinad katki. „Selle viie aastaga on olnud väga palju läbielamisi,“ sõnab laste isa Jürgen ning lisab: „Tänu sellele, et olime abikaasaga teineteisele olemas ja toetasime üksteist, saime hakkama. Kindlasti jättis see meile mõlemale sügava jälje. Endiselt on meil mure, kuidas laste ninad operatsioonidega korda saada. Vanematena soovime oma lastele pakkuda parimat lapsepõlve ja toetada neid kõiges.“

Selle armsa perekonnaga kohtusime esmakordselt teleekraani vahendusel TV3 saates „Inglite aeg“, kus koguti Karolina ja Haroldi ninaoperatsioonideks annetusi. Otse loomulikult tekkis ka meil Minu Unistuste Päevas soov kaksikute ellu rõõmsaid elamusi tuua ning koostöös heade toetajatega see meil ka õnnestus.

Esimene kohtumine Karolina ja Haroldiga

Kohtumine Haroldi ja Karolinaga toimus nende kodus, Padisel. Olime väga oodatud ja lapsed olid rõõmsameelsed, avatud ja suhtlusaltid. Tiimiliikmed võeti Karolina ja Haroldi poolt kohe mängu. Ema ja isa olid avatud ja toredad. Jagasid lahkesti infot nii laste haiguse kui oma pereväärtuste ja tegemiste kohta. Veetsime toreda õhtupooliku. Pere jäi suure elevusega unistuste päeva ootama.

Unistuste päeva algus

Hommikul sõitsime koos fotograafiga Padisele, et võtta peale ema ja lapsed. Üllatasime lapsi õhupallide ja unistuste päevaks laenatud Lexusega.
Edasi sõitsime Tallinnasse, kus kohtusime pereisa, vanema venna, Aroni ja teiste vabatahtlikega. Suundusime üheskoos MyHits raadio stuudiosse, kus meid ootasid Lendahv ja hommikuprogrammi saatejuhid. Veetsime toredasti aega, lapsed said laulda ja jutustada raadioeetri mikrofonidesse. Kasutasime võimalust külastada ka „Õhtu“ saate stuudiot, kus pere sai mängida saatejuhte.

Lapsed said hulgaliselt kingitusi ja emotsioone oli palju.

Edasi suundusime lõunatama kohvikusse Pann ja Kook. Vastuvõtt oli soe ja armas. Ema ja isa said hinge tõmmata, samal ajal, kui lapsed vabatahtlikega mööda Lotte mängutuba ringi jooksid.

Paasiku koertemõisa külastus

Kõhud täis ja meeled rõõmsad, sõitsime edasi Paasiku koertemõisa. Kuna ilm oli sügiseselt kaunis ja fotograaf oli meiega, siis tegime poolel teel mõisa pisikese peatuse Anija mõisapargis, et perega fotosessioon teha.

Paasiku parklas ootasid meid kaks vallatut huskyt, kes meid edasi mõisa saatsid. Saime toreda ekskursiooni ja mänguaja koertega. Paitasime ja toitsime mõisas elavaid poni ja laamat.     

Päeva lõpp

Väsinud, kuid õnnelikena alustasime tagasiteed Tallinnasse. Tee viis meid Kalev Spa-sse, kus sissepääsu juures oli ootamas elusuuruses Ükssarvik. Ükssarvik rääkis lastega juttu, tegi mälestuseks pilte ja andis üle kingitused. Emotsiooniderohke päev sai lõpu veekeskuse mõnusid nautides ning uut päeva tervitades Kalev Spa hotellis.

Vaata ka neid unistusi

Kirjuta meile, kui soovid kedagi nomineerida!

 

info@minuunistustepaev.ee