Kadi ja Anastasia unistuste päev

Vabatahtlikud

Marianne Rand, Grete-Liis Lepp, Liisi Sagor, Elge Lind (keeletoimetaja)

Continue Kadi ja Anastasia unistuste päev

Tüdrukud tüdrukute asju tegemas

Tänaste unistajatega kohtusime veel talvisel päeval kesklinna kohvikus. Tegemist oli avatud ja toredate tüdrukutega. Nende unistused olid lihtsad ja armsad ja nii nagu tüdrukutel ikka, koosnesid need suhkrust, jahust ja maasikavahust. Või siis tegelikult hoopis särast ja sädelusest, sättimisest ja lokkidest, vahele natukene tõsisemaid teemasid ja loomulikult magusad unistused – nagu näiteks šokolaad ja jäätis. Plaan tuli selline, et see tore päev võiks toimuda vahetult pärast kooliaastat.

Lore Bistroo                              

Unistuste päeval seadsime esmalt sammud Meigimaffia stuudiosse. Seal olid meid ootamas juba meikarid-juuksurid. Saime sära ja sädelust, roosat ja kuldset, lokke ja sirgendamist. Kogu selle ilu püüdsime kohapealses fotostuudios kaamerasilmaga kinni.

Järgmise sihtpunktina tervitas meid tuuline Noblessner. Saime veelkord võimaluse panna sätitud olemine mälestusteks fotodele ning meid tervitaski juba Lore Bistroo armas pere. Tuleb ainult tänusõnu öelda sealsele tiimile, kes oli valmis meile tutvustama oma majapidamist, lubama meid oma kööki ja külmkappi ning andma aimu, kuidas toit iga tellimusega lauale jõuab. Tüdrukud igatahes tundsid ennast oodatud külalistena!

Getter

Jätsime lauas tüdrukute vahele ühe tühja tooli ja see tekitas, mõistagi, elevust. Kes sinna istub või miks see nii on? Erilised tänusõnad tuleb siinkohal öelda Lore peremehele Kristjanile, kes juhuslikult väga ägedalt juhatas sisse meie erilise külalise Getteri. See sissejuhatus pani tüdrukutel silmad särama ning näod imestusest naerule. Meil kõigil tekkis väga ootusärev pilk silmadesse.

Getter Jaaniga kohtumine oli olnud tüdrukute unistus. Oh seda rõõmu, kui Getter päriselt tuli ja istus täpselt tüdrukute vahele. Sai arutada suveplaane, jagada emotsioone ja koos Getteriga vaadata toidu serveerimist. Getteri abiga said  tüdrukutel Noblessneri tuulest räsitud lokid hoopis vingeteks patsideks punutud. Usume, et need punutised jäävad tüdrukutele mõnusa mälestusena meelde. 

Ja kui veel tulla korra tagasi, siis Lore Bistroo magustoidud viisid keele alla. Soovitame!

112

Tüdrukute üheks suureks unistuseks oli päästekorraldaja tööga lähemalt tutvumine. Saime suurepärase võimaluse külastada Häirekeskuse Põhja keskust. Tuleb olla tänulik päästekorraldajatele, kes vastavad iga päev telefonile nii hädaabinumbril 112 kui ka riigiinfo telefonil 1247. Aastas vastatakse kokku miljonile hädaabi ehk 112 kõnele, mis on ikka väga suur number. 

Saime sellest tööst aimu vaid põgusalt, kuid päriselt on see ikka väga vastutusrikas ning tänuväärne amet. Tüdrukud said aga kinnitust, et nende unistus ühel päeval kedagi aidata läbi oma töö, on päris põnev ning vaheldusrikas ning tasub suureks saamise ootamist.

Chocolala

Siit edasi ootas meid Chocolala šokolaadipood, muuseum ja tehas. Saime vastused šokolaadiküsimustele. Kust ja kuidas see kakaouba ikka on saanud alguse? Kus on tema kodu? Kuidas teda hoitakse ja töödeldakse? Kuidas need trühvlid ikka käsitsi valmivad? Miks see šokolaad niimoodi voolab? Milline šokolaad on kõige maitsvam? Kuidas ja kus on kõige parem šokolaadi hoida?

Ühtlasi said tüdrukud omal käel kõik järgi proovida. Meisterdati trühvleid ja pulgakomme. Omatehtud maiustused võeti loomulikult koju kaasa, samuti kingitustena saadud pulgakommide valmistamise komplektid.

Meie hea koostööpartner Kaubamaja andis samuti tüdrukutele kingitused kaasa.

Unistused teevad imet!

Vaata ka neid unistusi

Kirjuta meile, kui soovid kedagi nomineerida!

 

info@minuunistustepaev.ee