Jasmiini unistuste päev

Toetajad ja koostööpartnerid

KPMG 30, Martin Roosna, Fotograaf Tiina Kukk, Fotograaf Kristi Kadakas, Alika Milova, AJV MUA, Annabel Janke Art, Kostüümilaenutus Must Luik, Sally Stuudio, Sushi Plaza, EuroPark Estonia, ArtLink, Chicago 1933

Vabatahtlikud

projektijuht Evelin Tatter, Reelika Paart, Tuuli Tromp, Triinu Teesalu-Enok, keeletoimetaja Elge Lind.

Continue Jasmiini unistuste päev

Ümberkehastumise ja proovilepaneku päev

Jasmiin on 10-aastane paljude hobide ja huvidega särasilmne pealinna tüdruk. Teda paelub monumentaalkunst. Silmapaistvad spreimaalingud tänavapildis on tema lemmikud ning ta on väga soovinud ka ise nende tegemist proovida. Jasmiin on juba maast madalast tegelenud laulmisega ning tema eeskujuks on Alika Milova.

Unistuste päeva filmilint vabatahtlike peades hakkas jooksma…

Grafiti tegemine koos üllatuskülalisega

Isadepäeva hommikul ootas meid Põhjala tehases grafitimeister Martin Roosna. Jasmiin oli oma kavandi varem valmis teinud, nüüd oli vaja see lõuendile kanda. Päevakangelane oli unistuste päevale kaasa palunud sõbranna, vanemad ning õed. Martin tegi neile parasjagu lühiülevaadet spreimaalimisest, kui stuudiosse astus üks tuttava näoga neiu. Lapsed olid esimesed sekundid veidi kohkunud ja segaduses, siis aga tundsid Alika ära. Selgus, et ka Alikal on grafiti tegemise vastu suur huvi. Pandi kaitseülikonnad selga, maskid pähe ja maalimine võis alata. Esmalt tehti vaba käega lõuendile kavand, seejärel katsetati spreivärvidega värvimist. Martin jagas mitmeid nippe ja tutvustas erinevaid tehnikaid värvi lõuendile kandmiseks. Aeg lausa lendas ning kõik kohaletulnud said Jasmiini loomingusse oma panuse anda. Nüüd tuleb vaid välja mõelda, kuidas hiiglaslik kunstiteos (2×1,6 meetrit) koju viia.

Lõunasöögilt otse lavale

Pärast töötuba, kõigil kõhud tühjad, läksime sööma Jasmiini lemmiktoitu sushit. Sushi Plaza kokad valmistasid meile rikkalikud kandikutäied imemaitsvate riisirullidega. Kui alguses tundus, et kõike on palju ning meie seda kogust ära ei jaksa süüa, olid kandikud lõpuks ikkagi tühjad. Maiustasime veel ka kuulsa Jaapani magustoidu mochi-ga, mis pakkus tõelist maitseelamust. Lõunasöögi käigus jagas Alika tüdrukutele autogramme ja rääkis oma lauljaks kasvamise põnevast teekonnast. Edasi jalutasime Chicago 1933 restorani, kus Alika paari tunni pärast kontserdi pidi andma. Saime osa esinemise ettevalmistustest ning Jasmiinil avanes võimalus koos oma iidoliga laval laulda. See oli tõeline eneseületus ning lavanärvi proovilepanek. Laulmise lõpus andis Alika üle kingituse kutsega oma järgmisele kontserdile.

Lumeleopard fotostuudios

Viimase üllatusena ootas meid fotograaf Tiina Kukk, et perest mälestuseks kauneid pilte teha. Jasmiin ja tema sõbranna tundsid end Tiina kaamera ees otsekui tõelised modellid, Jasmiin ongi loomult loov ja kunstihingega laps. Stuudios ühines meiega ka grimmikunstnik, kes tüdruku justkui võluväel lumeleopardiks muutis. Et kaslaseks muutumine veel tõetruum oleks, laenutas Moestuudio Must Luik Jasmiinile ka spetsiaalse kostüümi ja kõrvad.

Jasmiini ema tegi fotoseansi jaoks kaunimaks aga meikar. Stuudios valitses mitu tundi suurepärane õhkkond ning valminud pildid ületasid kõigi ootused. Andsime õhtu lõppedes Jasmiinile üle kingituse Sally Stuudiolt, kuhu oodatakse tüdrukut joonistamise töötuppa. On, millest unistada.

See oli üllatusi, rõõmu, eneseületust ja positiivseid emotsioone täis päev, mida jäävad meenutama kaunid fotod ja kustumatud elamused mälusopis.

Vaata ka neid unistusi

Kirjuta meile, kui soovid kedagi nomineerida!

 

info@minuunistustepaev.ee