Hardi unistuste päev

Toetajad ja koostööpartnerid

Saue Kool (rahaline toetaja), Saku lasteaed Päikesekild (rahaline toetaja), Eriolümpia Eesti Ühendus, MTÜ SK Meduus, Elron, CLAUDZ resto,

Vabatahtlikud

projektijuht Evelin Tatter, Mädleen Mustonen, Mari-Liis Kallikorm,  Aivi Lond, Marina Parts

Continue Hardi unistuste päev

Päev täis seiklusi

Hardi on poiss, kellele meeldib nuputamine, numbrid, rongisõit ning Pahalase ja Super Mario multikad ning põnevad ettevõtmised koos õega. Kuigi Hardi ei osanud esimesel kokkusaamisel ülearu palju infot oma unistuste kohta jagada, saime siiski vanemate toel ägedaid ideid, et poisile üks meeldejääv seiklus korraldada.

Aardejaht Stroomi rannapargis koos Super Marioga

Meie päev algas Stroomi ranna pargis. Ootasime Hardit juba kell 10 hommikul koos õhupallide, päikese ja üllatuskamraadi Super Marioga. Teadsime, et Hardile meeldib võtta hetk olukorraga tutvumiseks ja turvatunde loomiseks, kuid see, kuidas Super Mario Hardiga kohe suureks sõbraks sai, oli üllatuseks ka perele. Viie minutiga oli Hardi valmis suureks seikluseks ning haaras kohe Super Mariol käest kinni, et aardejahi esimest ülesannet lahendama asuda. Aardejahi mängus ootasid poissi kuus erinevat ülesannet, mis lahendati Super Mario juhendamisel tõelise kergusega, lausa jooksusammul ning oi, kui palju rõõmu oli mängu lõpus ootavast aardest. Hardi aardekotikeses olid tema lemmikmultifilmi Pahalased Hundi pildiga T-särk ja Pahalase pildiga kruus. Särgi pani poiss esimesel võimalusel selga ja teatas, et sellega läheb ta uuel nädalal kindlasti ka kooli.

Päikeseline vaateratta külastus ja kehakosutus restoran-kohvikus

Kui Hardi oli Super Marioga kümne patsu löömise saatel hüvasti jätnud ootas meid ees T1 keskuses asuv vaateratas Skywheel. Hardi polnud enne vaaterattale sattunud, aga saime hirmust jagu sellegipoolest sekunditega ning uus seiklus sai alata. Need erilised vaated päikesesäras linnale lausa nõudsid üht vägevat fotoseanssi vaateratta kabiinis. Nii sai pere endale ka kaunid pildid Tallinna linna vaatega.

Siis tuli aeg kehakinnituseks ning me seadsime oma sammud pererestorani CLAUDZi, kus igaüks sai endale meelepärase lõuna valida, keha kosutada ja hetkeks suurest seiklusest väsinud jalgu puhata. Toit oli väga maitsev ja mis peamine – see oli kütus meie kehadele, et oma ägeda päevaga jätkata.

Eriline rongisõit ja depoo külastus

Järgmine peatus – Balti Jaam. Hardi kodu on raudtee ääres ning poisil ja tema õel on kombeks suviti rongi lähenedes kiiruga aias oleva mängumaja otsa ronida, et sealt porgand-rongidele lehvitada. Seetõttu oli meie järgmine seiklus seotud rongidega. Astusime Balti Jaamas rongile nimega Berta ning Hardi koos emaga tegid reisi Pääskülla vedurijuhi kabiinis. Milline rõõm ja elevus oli näha, kuidas see rong päriselt ikkagi sõidab. Kui teel Pääskülla olid vedurijuhi kabiinis kõik tähtsad küsimused küsitud ja reisijad Hardi pilgu all turvaliselt kohale toimetatud, astusime oma kambaga rongilt maha.  Kuid seiklus ei lõppenud veel. Oluline oli näha, kus need rongid ikkagi magavad. Koos vedurijuhi Liisiga depoos turvaliselt ringi uidates tutvusime meestega, kes korraldavad rongide liiklust. Saime loa ka ise rongijuhi kabiini astuda. Hirm ja elevus segunesid, kui Hardi sai depoos rongijuhi toolil istuda. Liisi tutvustas, mida erinevad nupud tähendavad ja Hardi sai proovida, kuidas kõlavad pasun ja signaal. Veel lubas ta järgmisel korral Hardi kodust mööda kihutades kindlasti tervituseks pasunat tuututada. Jääme ootama!

Hardile meeldib perega kinos käia, seega otsustasime hea toetaja Apollo Kinoga perele kinopiletid kinkida. Küll oli tore näha, kuidas kõigi näod selle uudise peale särama lõid.

See oli igati kordaläinud unistuste päev täis vingeid seiklusi, armsaid vestlusi, head toitu, uusi teadmisi ja palju rõõmu. Kindlasti kannavad need toredad emotsioonid Hardit ja tema pere veel pikalt! Hardi vinget unistuste päeva jääb meenutama fotograafi poolt kokku pandud ja korraldatud ilus pildiraamat. 

Vaata ka neid unistusi

Kirjuta meile, kui soovid kedagi nomineerida!

 

info@minuunistustepaev.ee