Grupiüritus Tartu Ülikooli Lastekliinikus

Vabatahtlikud

projektijuht Kertti-Airin Pärli, Irma Tubli, Riina Laanemets

Continue Grupiüritus Tartu Ülikooli Lastekliinikus

Valge Jänes tõi Lastekliinikusse kevadrõõmu

Kevad ei ole enam kaugel. Töökatel ja usinatele jänkudelgi on käed-jalad tööd täis. Ühel ilusal kolmapäevasel pärastlõunal käis Tartu Ülikooli Lastekliiniku väikeseid patsiente rõõmustamas armas valge Jänes, kellel oli südames vallatud kevadmõtted ja kaasas palju toredaid kingitusi.

Laste ja energilise külalise kohtumine algas hoogsa ja rõõmsa hüppamismänguga. Jänes pani põrandale värvilised rõngad, millest kõik osavõtjad pidid vallatult läbi hüppama. Ja oh imet! Mitte ainult mängujuht ei keksi kiiresti, kõrgele ja kaugele. Kõik lapsed jooksid Jänesega võrdse aja ja said auhinnaks värvilise südame.

Koos mängiti ka rütmika muusika saatel keerukuju mängu. Kui muusika katkes, pidid väikesed osavõtjad seisma jääma ja muutuma loomaks, kelle moodi nad kõige rohkem tahavad olla. Oi seda südamest tulevat rõõmu! Jänkutüdruk sai endale sõbraks kumera küüruga kassi, natuke uriseva koera ja väikese linnu.

Kevadpühad on Jänesele alati südamelähedased olnud ja koos tehti valmis kaardid, mida saab oma sõpradele ja emale-isale kinkida. Samuti oli lastel võimalus meisterdada väikeseid paberist jänkusid, kellega koos kevadet vastu võtta. Natuke vaikset nokitsemist ja laud oli kaetud värviliste kaartidega õrnadest lilledest ning soojast ja kollasest päikesest. Ka paberist meisterdatud jänkupojad ootasid lusti ja rõõmu, mis sünnib kevadisest valgusest ja soojusest.

Lõpuks valmistas Jänku oma uutele sõpradele lemmikloomad ja poisid said eraldi kingituseks õhupallidest värvilised mõõgad, millega sõbralikke võitlusmänge korraldada. Külaline pakkus rõõmu ja valmistas mänguasjad ka neile lastele, kes ei saanud aulasse ise kohale tulla.

Rõõmus, helge ja päikseline oli see Jänku külaskäik. „Järgmise korrani!” hõikas veel ukse vahelt, vinnas koti selga ja läinud ta oligi.

Vaata ka neid unistusi

Kirjuta meile, kui soovid kedagi nomineerida!

 

info@minuunistustepaev.ee