Eleriini unistuste päev

Toetajad ja koostööpartnerid

Helsinki-Tallinna Race (rahaline toetaja), Vapiano, Tee iseendani OÜ

Toetajad ja koostööpartnerid

Kukrumäe ratsatalu, Piret Raud, Andra fotod / Andra photos

Vabatahtlikud

projektijuht Marek Armulik, Mari-Liis Kallikorm, Kristi Margna

Continue Eleriini unistuste päev

Seiklusi ja meisterdamist täis päev

Kohtusime Eleriini ning tema emaga septembrikuus. Eleriin oli väga tagasihoidlik, kuid vestluse käigus selgusid siiski mõned asjad, mis talle meeldivad. Üks kindel soov oli veeta see eriline päev koos oma parima sõbrannaga, kellega muidu saab koos olla väga harva.

Eleriini unistuste päev koosnes neljast sündmusest: ratsabaasi külastamine ning ratsutamine, pitsa valmistamine kogenud pitsameistri käe all, kohtumine ning üheskoos joonistamine koos kunstnik ning kirjanik Piret Rauaga ja päeva lõpetas tassi meisterdamine savitoas.

Esimene suurem ratsakogemus

Unistuste päeva hommikul ei olnud Eleriinil aimugi, mis päev tulemas on. Koos ema ja isaga asuti autoga teele ning väikene päevakangelane sai päeva jooksul erinevate üllatuste osaliseks.

Kukrumäe Ratsatalus ootas tüdrukuid Annele, kes selgitas ja näitas, kuidas hobused ratsutamiseks ette valmistada ning seejärel said tüdrukud treeneri juhendamisel ratsutama minna. Pärast ratsutamist toimetati taaskord hobustega ning premeeriti oma uusi sõpru porgandiga. Eleriin oli enne seda vaid korra elus ratsutanud. Varasemalt tal kogemust hobuse ratsutamiseks ettevalmistamise ja harjamisega polnud. Lapsed nägid, kuidas hobuste eest hoolitsetakse, sest kogu aeg toimetasid meie kõrval tallis töötavad inimesed. Lisaks saime teada, et hobused on oma aretamise tasemest sõltuvalt väga erinevad. Ratsutamine ning hobusega tegelemine tõid naeratuse näole. Vahvast ratsutamise seiklusest sai osa ka Eleriini väike õde.

Pitsameistrid hoos

Seejärel suundusime Foorumi Vapiano restorani. Eleriin ning tema sõbranna said ette pitsameistritele kohased põlled ning pähe kokamütsid. Sõbralik Maksim näitas tüdrukutele, kuidas pitsataignapall kogenud tegija käe all üliõhukeseks ümmarguseks pitsapõhjaks muutub, kuidas kastet taignale määrida ning tutvustas erinevaid komponente, mida pitsa peale pannakse. Vaadates tundus kõik väga lihtne, kuid ise tehes oli asi siiski pisut keerulisem, tainas ei tahtnud sugugi ühtlase paksusega ning ümmargune tulla. Sellele vaatamata valmistasid tüdrukud endale kaks maitsvat pitsat. Kõik asjaosalised said kõhud täis ning seiklused võisid jätkuda.

Meisterdades ja joonistades õhtusse

Eleriinu unistuste päev jätkus savitoas, kus ootas Eleriini lemmikkirjanik ning kunstnik Piret Raud. Eleriinile meeldib väga joonistada. Üheskoos asuti tegema pilti imede aiast. Pireti fantaasia ning imelised pildid tegid kõigi tuju rõõmsaks. Joonistamisest võtsid osa ka Eleriinu väike õde ning sõbranna. Lisaks sai Eleriin kingituseks kaks pühendusega Piret Raua raamatut, mida õnneks kodus raamaturiiulis veel polnud.

Seejärel asus unistuste päeva seltskond keraamik Kati juhendamisel saviga meisterdama. Valmis mitu imelist tassi ning Eleriini õde valmistas oma õpetajale kingituseks kausi. Tassid jäid ootama kuumutamist spetsiaalses ahjus ning saavad seejärel ka kenasti glasuuritud.

Päeva lõppedes oli Eleriin õnnelik ning tõdes, et oli üks meeldiv vihmane laupäev.

Vaata ka neid unistusi

Kirjuta meile, kui soovid kedagi nomineerida!

 

info@minuunistustepaev.ee