Artjomi unistuste päev

Vabatahtlikud

Projektijuht Oksana Muraškina, vabatahtlikud Annika Jenkins ja Liis Leuska ning keeletoimetaja Elge Lind.

Continue Artjomi unistuste päev

Noore autofänni täiuslik päev

Artjom jõudis Unistuste Päeva programmi tänu oma raviarstile dr Ülle Einbergile, kes tegutseb Tallinna Lastehaiglas endokrinoloogina ehk maakeeli ravib lapsi, kellel on diagnoositud diabeet.

Ema Jelena kirjutab:„Kui Artjom sai 1. tüüpi diabeedi diagnoosi, olime pool aastat täielikus šokis ja muretsesime väga, kuidas kõik laabuma hakkab. Täna oleme loomulikult olukorraga kohanenud, kuid haiguse kontrolli all hoidmiseks on vajalik igapäevaselt kontrollida Artjomi veresuhkru taset. Lisaks on Artjomil astma.“

Vaatamata tervislikele väljakutsetele on Artjom rõõmsameelne noormees ning tal on väga põnevad hobid. Nimelt meeldib talle üle kõige autosid tuunida ning neid pildistada, veel on tema hobiks mudelautode ehitamine. Meie esimesel kohtumisel näitas poiss telefonist mitmeid pilte autodest, mis tal kodus on juba valmis tehtud. Artjomi väike soov oleks oma silmaga näha uhkeid ja kalleid autosid. Selge see, et nii tähtis unistus tuleks täita!

Salongis valikuid tegemas

Oma päeva oodates oli poiss väga elevil ‒ ta oli juba varakult üleval, vaatas aknast välja ning mõistatas, milline päev teda ees on ootamas. Algas igatahes see päev üllatusega ‒ lemmikauto sõitmisega koduukse ette. Porsche Taycaniga oli plaan Artjom Tallinnasse sõidutada. Teekond viis Lamborghini ja Bentley esindusse. Koht oli poisile tuttav, varem oli ta seal pilte teinud läbi aknaklaasi. Salongis sai Artjom põhjalikult  autodega tutvuda – istuda neisse, vajutada ja liigutada igasuguseid nuppe ja kange. Poisi silmadest peegeldus siiras rõõm ja tänutunne. Kui autod üle vaadatud, sai ta esinduse poolt kinkekoti, milles olid uhked kingitused.

Video: Kertu Pähklamägi ja Sander Allikmäe

Tulevikuametit proovimas

Meie teekond jätkus Scania esinduses, kus ootas ees suur valge veoauto. Esimesel kohtumisel rääkis Artjom, et kunagi käis ta lauluväljakul veoautode näitusel. Seal tegi ta autodest mitmeid pilte, kuid oli kurb, et ta ei saanud päriselt kabiini ronida. Siingi tutvustati veoautosid põhjalikult. Kui Artjom hakkas vaikselt uurima, kas ta saab ehk kabiinis istuda, ütlesime talle, et mitte ainult istuda, vaid ta saab isegi sõidu linna peal. Sõidu lõppedes arvas Artjom, et kunagi ta kindlasti proovib veoautojuhi ametit. Scania andis omalt poolt Artjomile kotitäie kingitusi. Peale seda läksime sööma ja oma emotsioone jagama. Meid võttis vastu Ülemiste Da Vinci restoran. Sõime väga head pastat ja magustoiduks jäätist.

Drooni lennutamas

Kui olime kõhud täis söönud, sai Artjom teada, et ees ootab veel väike droonikoolitus. Kohapeal selgitati meile, kuidas droonidega ümber tuleb käia ja seejärel algas kõige põnevam osa. Artjom sai ise drooni lennutada. Pärast seda muidugi soovib iga noormees ka endale üht sellist lennuaparaati.

Artjomi ema arvas, et poisil tuleb õhtul magamajäämisega raskusi. Artjom oligi hilise õhtuni üleval ja rääkis oma päeva emotsioonidest ja uutest kogemustest jälle ja jälle.

Vaata ka neid unistusi

Kirjuta meile, kui soovid kedagi nomineerida!

 

info@minuunistustepaev.ee