Back button

Pagulasabi ja Unistuste Päev teevad koostööd

Heategevusfond Minu Unistuste Päev ja Eesti Pagulasabi on ühendanud oma jõud, et toetada sõja eest Eestisse põgenenud Ukraina lapsi ja peresid ning luua hea pinnas Eesti ühiskonnas kohanemiseks.

Vene-Ukraina sõja puhkedes langetasime Unistuste Päevas kiire otsuse, et soovime anda oma panuse Eestisse saabunud Ukraina laste toetuseks, tutvustades neile Eesti kultuuri, pakkudes teraapilisi ja käelisi tegevusi ning vahendades erinevate ettevõtete abi.

“Pagulasabil on heameel teha koostööd Minu Unistuste Päevaga, et tuua põgenike igapäevasesse ellu pisut rõõmu ning aidata kasvõi mõneks ajaks läbielatud koledused unustada. Tegevused tutvustavad muuhulgas Eesti kultuuri ning annavad võimaluse kohtuda siinsete inimestega, mis loob hea pinnase sujuvamaks kohanemiseks,” räägib Pagulasabi tugiteenuste juht Anu Viltrop.

Oma kohaloluga oleme saanud pakkuda peredele vajalikku emotsionaalset tuge, mida lapsed ja vanemad praegu väga vajavad. “Tänaseks oleme Ukraina lastele ja peredele korraldanud Tallinnas ja Tartus üle 20 ürituse, mis on suurepäraselt vastu võetud,” sõnab Unistuste Päeva tegevjuht Kristiina Gabor-Mägi ning lisab, “Eesti Pagulasabi on olnud Minu Unistuste Päevale sellel teekonnal oluliseks koostööpartneriks, seda vajaliku info, kontaktide ja nüüd ka rahalise toega, et saaksime maikuus, vähemalt kord nädalas, jätkata sündmuste korraldamist Tallinki laeval Isabelle.”  

Pagulasabi on kinnitanud, et nad toetavad maikuus Minu Unistuste Päeva korraldatud projekte kuni 3000 euroga.

MTÜ Eesti Pagulasabi on 2000. aastal asutatud avalikes huvides tegutsev mittetulundusühing, mille eesmärk on seista pagulaste õiguste ja heaolu eest Eestis ja väljaspool. Eesti Pagulasabi on Euroopa Liidu poolt sertifitseeritud humanitaarabi organisatsioon. Ida-Ukrainas on Pagulasabi humanitaarabi osutanud alates 2014. aastast.

SA Heategevusfond Minu Unistuste Päev viib ellu raskelt ja krooniliselt haigete laste unistusi. Sõja kontekstis kuuluvad kroonilise haiguse alla ka erinevad vaimsed tervisehäired, näiteks posttraumaatiline stressihäire, hädaohus olev laps jms. Positiivsed elamused toetavad lapse ja pere vaimset tervist. Fondis tegutseb üle 100 vabatahtliku ning möödunud suvel täitus Minu Unistuste Päeval 10. tegevusaasta.

Liitu meie uudiskirjaga