Back button

Naiskodukaitse heategu Elva kohvikutepäeval

Elva kohvikutepäev toimus sel aastal juba kümnendat korda ja sel korral oli samal ajal ka Elamus- ja  Liikumisfestival. Seetõttu jagus rahvast meie Eesti-teemalises kohvikus nimega “Alati valmis ja vormis” lahtioleku hetkest kuni sulgemiseni…ja tegelikult veel kauemakski. Väga suure osa klientidest moodustasid perekonnad, sest lisaks toidule pakkusime ka mitmesuguseid tegevusi. 

Valisime kohviku menüüsse lihtsad ja klassikalised toidud. Klientide tagasiside põhjal teame, et Naiskodukaitse kohvikusse tullakse koduste toitude, soodsate hindade ja suurte portsjonite pärast. Paljudele on oluline ka see, et saab panustada heategevusse. Sel korral juhtus aga nii, et külastajate hulk oli suurem kui arvestanud olime ning supp ja praed said üsna kiiresti otsa. Sõjaväelastele omaselt reageerisime kiiresti ja tegime toitu juurde, kuid kliendid pidid seetõttu natuke aega muu meelelahutusega täitma.

Kohvikust said külastajad osta heategevusfondi tooteid, osaleda loteriis, kus iga loos võitis, ja tutvuda Kaitseliidu Elva Malevkonna ning Naiskodukaitse Elva jaoskonna tegevustega. Ennast sai proovile panna takistusraja läbimisel, kontrollida teadmisi igapäevases ohutuses, saada soovitusi ja mõtteid kriisideks valmistumisel. Külaliste jaoks oli põnev tutvuda ka kaitseliitlaste seljakoti sisu ja varustusega või lahendada temaatilisi ristsõnu. Tõmbenumbriks osutus huvireis sõjaväelise  veoautoga, kus saadi kogemus, kuidas riigikaitsjad ennast sõidu ajal tunnevad. 

Kokkuvõtteks võib öelda, et oli tore, väsitav, kuid elamusterohke ning kõikidele osapooltele kasulik päev. Külalised olid mõistvad ning kiidusõnu jagus meie kohvikus askeldavatele naistele nii maitsva toidu, hea teeninduse kui ka hoolimise eest! Aitäh kõigile nende soojade sõnade eest! 

Meie jaoks on tähtis pakkuda haigete laste unistuste täitmisega neile positiivsed emotsioone, mis omakorda loovad soodsa pinnase tervenemise suunas. Loodame, et heategevusena kogutud raha aitab täita mõne lapse ja tema perekonna unistusi, seetõttu annetasime Minu Unistuste Päevale osa eelmise kohvikutepäeva ja kogu sel aastal kogutud tulu. Head teha on hea!

Kokkuvõtte tegi Maive Karu 

Kohvikutepäeva vastutav koordinaator ja Naiskodukaitse Tartu Ringkonna Elva jaoskonna esinaine

Liitu meie uudiskirjaga