Back button

Minu Unistuste Päev sai 10-aastaseks

Heategevusfondil Minu Unistuste Päev täitus juuli alguses kümnes tegevusaasta, olulist verstaposti tähistati patroon Lenna kontsertiga ning pidulikult avati fotonäitus raskelt ja krooniliselt haigetest lastest.

Fotografiskas toimunud sünnipäeval olid kohal mitmed näitusel olevate fotode lapsed ja pered, fondi sõbrad, head toetajad ja koostööpartnerid ning Minu Unistuste Päeva võtmeisikud. Kõne pidas fondi üks kaasasutajatest Helena Almqvist.

Minu Unistuste Päeva patroon Lenna andmas Kanal 2-le intervjuud (foto: Merilin Kaustel-Lehemets)

Lisaks näitusele oli õues üleval “Wall of fame” fondi vabatahtlikest, kelle abiga on kümne aasta jooksul korraldatud üle 700 unistuste sündmuse. Minu Unistuste Päeva fotode väljapanek raskelt ja krooniliselt haigetest lastest on üleval Fotografiska esimese korruse avatud pindadel postide peal ning jääb avatuks kuni 30. juulini. Seejärel liigub rändnäitus edasi järgmisse kohta.

Heategevusfondi Minu Unistuste Päev asutasid 8. juulil 2011. aastal Marianne Bruhn (DK) ja Helena Almqvist (SWE), sest nägid, et Eestis on puudu vaimse tervise toest tõsiselt haigetele lastele. Kumbki asutaja lisas fondi kontole ühe euro lootuses, et ühel päeval kasvab nende idanema pandud seemnest midagi väga ilusat, helget ja lootusrikast.

Heategevusfond Minu Unistuste Päev viib ellu raskelt ja krooniliselt haigete laste unistusi, et toetada laste ja vanemate vaimset tervist ning on oluline osa raviprotsessi tervikust. Aastas korraldatakse keskmiselt 100 unistuste sündmust, millest pooled on personaalsed unistuste päevad ja teine pool erinevad grupiüritused. Fondis tegutseb ligikaudu 100 vabatahtlikku üle Eesti.

Suur tänu kõikidele meie toetajatele, koostööpartneritele ja abilistele, kelle toel Minu Unistuste Päeva 10. sünnipäev sai võimalikuks: Fotografiska Tallinn, Lenna Kuurmaa ja band, Frank Events (Elinor ja Asso Toming), Elis Mets Disain, Timo Anis Photography, Merilin Kaustel-Lehemets Photography, videograaf Ander Iva, Wiedemanni Tõlkebüroo, Lilledest ja Paberitest, TANGOIN OÜ (pantomiimid), MPrint, Slerprint, Vivita Estonia, Škoda Tallinn, Minu Unistuste Päeva vabatahtlikud Teele Kants ja Carmen Lepik, tegevjuht Kristiina Gabor-Mägi ning kommunikatsioonijuht Ave Pilt.

Vaata suurt GALERIID kahes fotoalbumis.

Esimese fotoalbumi fotograaf: Timo Anis Photography

Teise fotoalbumi fotograaf: Merilin Kaustel-Lehemets

Liitu meie uudiskirjaga