Back button

Aitame ellu viia intellektipuudega laste unistusi

Kevade hakul kohtusime Eriolümpia Eesti Ühenduse direktori Tiina Mölliga, et arutada koostöövõimalusi ja leida ühisosa. Meil on hea meel, et alates aprillist saame koostöös Eriolümpiaga kaasata personaalsesse unistuste päeva programmi ka intellektipuudega tublisid lapsi ja noori ning kutsuda neid koos peredega fondi korraldatud perepäevadele.

Eriolümpia missiooniks on pakkuda intellektipuudega lastele ja täiskasvanutele aastaringselt treeningu ja võistlemise võimalust, et parandada füüsilist vormi, kasvatada julgust, tunda rõõmu ja jagada andeid, oskusi ja sõprust oma peredega, teiste eriolümpia sportlaste ja kogukonnaga. Seeläbi on intellektipuudega inimesed tervemad, sotsiaalsemad ja rõõmsamad, sulanduvad paremini ka ühiskonda.

„Me korraldame spordivõistlusi enam kui 15 spordialal, korraldame matku, spordipäevi, ühendavaid sporditegevusi, väikesportlaste ja täiskasvanute treeninguid, seminare ja koolitusi. Koos talimängudega toimub politsei tõrvikujooks, oleme alustanud “terve sportlase” programmiga, kus sportlased saavad teadmisi oma tervise kohta. Välisvõistlustel käiakse suuremate delegatsioonidega ja sinna kvalifitseerumiseks tuleb edukalt osaleda Eesti võistlustel. Kui näete meie sportlasi autasustamispjedestaalil, siis kaob ära küsimus, miks me seda teeme. See lihtsalt on nii vajalik ja nii palju rahuldust pakkuv nii sportlastele kui korraldajatele, sest tunneme, et teeme õiget asja. Sport on kõigi jaoks,“ sõnas Eriolümpia Eesti Ühenduse direktor Tiina Möll.

Liitu meie uudiskirjaga