Minu unistuste päev

Sebastiani unistuste päev

Tõelise jalkafänni unistuste päev

Sebastiani perega kohtusime kevadel, nende kodu lähedal asuvas pubis. Suurepärane läbisaamine tekkis kohe. Saime kohtumisel palju infot nii Sebastiani kui kogu pere kohta. Kuna Sebastian armastab üle kõige jalgpalli, sai kohe selgeks, et tema unistuste päeva fookuses peakski olema jalgpall. Tiimiga hiljem kohtudes otustasime, et püüame maksimumi - viime ta Eesti Jalgpallikoondise mängule. Kuna mänguni oli mitu kuud aega, hoidsime Sebastiani emaga pidevalt kontakti, kuid teiste pereliikmete eest jäi päeva tegevuskava saladuseks.

Üllatuste sadu

Sebastiani unistuste päev algas suurelt ja lennukalt, maja eest võttis pere peale lumivalge Tesla. Meespere elevust jätkus Märjamaalt Tallinnani. Päev jätkus kõrgustes, vaadates T1 vaaterattalt Tallinnale. Kuna Sebastiani pere hoiab väga kokku ning palju viibitakse ka looduses, on nad leidnud ühiseks suureks huviks liblikad. Seetõttu otsustasime päeva esimeses pooles viia nad Butterfly Gardenisse, kuhu on kokku kogutud eksootilised liblikad. Sellise imelise paiga olemasolust ei olnud perel aimugi. Kohale olime kutsunud ka Eesti Lepidopteroloogide seltsist Allan Selini, kes omalt poolt perele hindamatu kingituse tõi - 2 haruldast liblikaliiki. Enne libikalainel jätkamist tegime veel kiire põike vanalinna, kus oli juba tunda jalgpalli hõngu. Kui kätte jõudis lõuna, oli aeg sammuda otse loomulikult Butterfly Lounge’i. Mõnusa ilmaga terrassil istudes andsime üle erilised kingitused. Mart Poomi poolt olid Sebastianile kingituseks tema isiklikud väravavahi kindad, koos autogrammiga. Ja mitte ainult - kingikotist leidis Sebastian veel pühendusega Mart Poomi raamatu. Ja et kingituste sadu ei lõppeks, läks täide ka Sebastiani suur soov omada oma nimega Eesti Jalgpallikoondise särki.

Ülevad hetked A Le Coq Arenal

Uhkelt Eesti koondise särki kandes suundus Sebastian staadionile, kus poisil seisis ees tähtis tegevus – ettevalmistused õhtuse mängu jaoks. Talle usaldati erakordne ülesanne - viia koos peakohtunikuga pall platsile. See oli harukordne võimalus, millest Sebastian ei oleks ilmselt osanud undki näha. See on kirjeldamatu, mida me kõik tundsime, nähes Sebastiani suurtelt ekraanidelt, keset väljakut. Terve pere jaoks oli jalgapllimatš tõeline elamus, mida koos nauditi. Peale mängu oli poisil võimalus kohtuda veel oma lemmikmängijatega. Emotsioonidest tulvil, asuti Teslaga kodu poole, et igavesti mäletada seda suurepärast päeva. Päeva, mil mitmed Sebastiani unistused täitusid. Üks väike üllatus oli Minu Unistuste Päeval veel varuks.  Mõned nädalad hiljem laekus poisi kodu postkasti salapärane kinkekaart. Nimelt ootab Sebastiani ees Kiviõli Seikluskeskuse külastus, kus elamusi jagub kindlasti kuhjaga.

PERE TAGASISIDE

Ennike Luhtaru:

Sebastiani unistuste päev. Tesla model SP90D Martiniga (milline auto! luksvärk!) võttis meie pere kodu juurest peale ning me sõitsime Tallinnasse. Esimene atraktsioon oli Tallinna kõige uuema kaubanduskeskuse T1 katusel asuv vaateratas – Sebastian nautis kõrgust ja vaadet täiega! Edasi kohtusime Allan Seliniga, kes on Eesti Lepidopteroloogide Seltsi juhataja, st siis tõeline putuka- ja liblikakoguja ning asjatundja. Ta tõi ka Sebastianile kingituse - kaks liblikat Indoneesiast, raamatu liblikakogujatele ja veel ühe raamatu kiilidest. Allaniga läksime koos Butterfly Gardenisse. See oli selline troopilise kliimaga ruum, kus lendasid ringi erinevad troopilised liblikad.

Kuna lõunasöögini oli aega, siis jalutasime Raekoja platsile ja vaatasime seal ringi, sest ega me ülearu palju pealinnas niisama ei käi. Ikka haiglad, arstid – ilu jääb kõik nägemata.

Peale mõnusat jalutuskäiku suundusime aga sööma Butterfly Lounge. Seadsime end õueterrassile varjude alla sisse ja võisime tellida kõike, mida iganes soovisime. Sebastian nägi kohe, et tema saab tellida endale krõbedad kanatiivad kogukate friikartulitega ja ta sõi kõik oma 11 kanatiiba koos kartulitega ära. Minu Unistuste Päeva tiimil oli Sebastianile ka kingitus, mille nad restoranis üle andsid. Nad kinkisid talle Eesti koondise nimelise ja Sebastiani numbriga särgi, Mart Poomi isiklikud kindad autogrammiga ja Mart Poomi pühendusega elulooraamatu.

Ja siis saabus päeva kulminatsioon, kuna Sebastian on suurim jalgpallifänn, keda kohata saab. Toimus Eesti ja Põhja-Iirimaa kohtumine A le Coq Arenal. 18:45 sammus Sebastian peakohtunikuga kõige ees mänguväljakule ja tõi platsile palli. Seda juhtub haruharva, kui laps saab koos peakohtunikuga platsile minna. Tavaliselt läheb peakohtunik platsile üksi koos palliga, aga seekord..... Oli see meie laps? See oli nii ülev tunne, et ma ei oska seda isegi sõnadesse panna. Mul oli südames nii hea meel, et Sebastian sai midagi sellist kogeda.

Peale hümni juhatati Sebastian meie juurde, kus me saime vaadata väga head jalgpalli. Kui kõlas mängu lõpuvile viidi Sebastian kohtuma koondislastega. Sebastian kohtus Kostja, Poomi ja Leppmetsaga ning sai kõigi nendega koos pilti teha.

Minu Unistuste Päev! Janika, Silvia, Evert, Allan, Martin! Kuidas teid kõiki ära tänada? Kuidas teile teada anda, millised ülevoolavad emotsioonid meie peret valdasid ja valdavad ikka veel? Te tegite midagi, mida me ei oleks mitte kunagi osanud uneski ette näha! See kõik, - see on sõnulseletamatu. Ühe korra elus, ühe päeva selles 13-aastases elus sai Sebastian teha selliseid asju, millest vähemalt osa meie ise ei oleks kunagi talle võimaldada suutnud. Teie tiim on imeline, teie teod on imelised! Teie hinged on imelised! Te aitate lapsi, kellel on nii palju muresid ja ma usun, et iga selline päev tekitab teis tunde, et te olete kõikvõimsad, kui oma jõud ühendate. See, mida te Sebastiani heaks tegite, on nii suur ja nii ilus, et ma ei oskagi selle tähtsust sõnadesse panna. Suur, suur aitäh kogu meeskonnale! Kõigile, kes selle päeva kordaminekule kaasa aitasid. Ka kõigile neile, kes jäid kulisside taha, kuid ilma kelleta poleks neid asju juhtuda saanud. Meie tänu on piiritu!

VABATAHTLIKUD: Janika Roosimäe, Evert Eero, Silvia Jänes