Minu unistuste päev

Kristelle unistuste päev

Andekas tüdruk koges moemaailma nii disaineri kui modellina 

Juba esimesel kohtumisel saab selgeks, et tegemist ei ole tavalise tüdrukuga. Näeme Kristellet esimest korda teleekraani vahendusel ”Hommik Anuga” saates, kus tüdruk kohtub teise sama diagnoosiga tüdruku Mooniga tema unistuste päeva raames. Lapsed on rõõmsad ja julged ning esmakohtumise üle silmnähtavalt õnnelikud.  Pikemalt saad südantliigutavast kohtumisest lugeda SIIT! 

Mooniga kohtumisel selgus, et tüdrukutel on veel üks ühine joon - ka Kristelle lemmiklaulja on Liis Lemsalu, kellega ta sooviks väga kohtuda. See võimalus avanes Kristellel "Mürka viimase lahingu" ajal. Nimelt said Kristelle ja Mooni seal palli mängu panna ning hiljem ootas Kristellet platsi kõrval tema suur iidol Liis! Tüdruk oli kohtumise üle tõesti siiralt õnnelik! 

Mooni ja Kristelle kohtusid saates "Hommik Anuga"

Suur soov: esitleda enda ja teiste disainerite loomingut modellina suurel laval

Kristelle erineb teisest tüdrukust selle poolest, et näitab kaamerate ees oma imelist kleiti ning tõdeb, et jah, see on minu disainitud, ma disainin juba üle 5 aasta!

Järgmisel korral kohtume tüdruku ja tema emaga juba Kristelle Disain stuudios ning selguma hakkavad ka muud olulised detailid. Nimelt on Kristelle tõesti juba aastaid disaininud laste riideid, kuid joonistada ta oma loomingut hästi ei oska ning seega ta jutustab ja kirjeldab oma disaine emale. Emal on õnneks suurepärased õmblejaoskused ning realiseerib kõik tüdruku väljamõeldised. Kristelle riidekapist on väga raske leida poest ostetud riideid – kõik on ikka ja ainult omalooming. Selle tõestuseks kerkib meie ette hämmastavalt suur riidevirn, mis sisaldab kõikvõimalikke mantleid, kleite, seelikuid, pluuse. Siin stuudios leiab iga pisemgi kangajupp rakendust.

Selle kõige taustal tüdruku unistusi uurides selgub, et tegelikult sooviks neiu hoopis ise modellina enda ja teiste disainerite loomingut moelavadel esitleda. Modellide elu tundub Kristellele väga põnev ja modellid on alati ka ilusad.

Tõehetk Tallinn Fashion Weekil

Selleks, et saaksime modellide tööga natuke lähemalt tutvust teha, suundume tänu Meisi Voltile Tallinn Fashion Weekile, et vaadata, kuidas lava taga valmistutakse Tallinn Dollsi moeshowks ning missugune on see päris elu, mida me laval iialgi ei näe. Lava taga toimub metsik sagimine nii riietega kui ka jumestamise ja soengutega – kõik modellid peavad tundide kaupa istuma ilusalongi toolides ning proovima selga järjest uusi esitletavaid riideid. Sigin ja sagin on äärmiselt väsitav, kuid samas ka väga põnev! Show vaatamise järgselt on Kristelle veelgi rohkem veendunud, et modelliamet on tema unistus. Toimub kohtumine armsa Lenna Kuurmaa ja vinge Ott Leplandi ning teiste toredate inimestega, aga kahjuks jääb sel korral nägemata Hensugusta, kuna tal on show ettevalmistamisega lihtsalt liiga kiire… Kas tõesti kõik unistused ei täitugi?

Limusiiniga kleite disainima ja oma roogi looma

Unistuste päeva hommikul saabub Kristelle kodumaja ette lumivalge limusiin ning tüdruk koos emaga istub autosse – algab sõit esimesele kohtumisele. Tüdrukut ootab oma stuudios Annika Kiidron, kes õpetab Kristellele nii moejoonistamise kui ka kangadisaini põhitõdesid. Üheskoos visandatakse imeilus kleit ning samuti luuakse ka vajalik kangamuster. Sära noore disaineri silmades ei kustu mitte hetkekski – kohe on aru saada, et ta tegeleb sellise tegevusega, mis talle üliväga meeldib. Aeg möödub kiiresti ning kuna kõhud lähevad tühjaks, siirdume üheskoos Vapianosse lõunat sööma. Kristelle valib menüüst meelepärase toidu välja ning siis kutsutakse ta restorani kööki, sest tal on võimalus ise endale ka toit valmis teha – kõikide söögikohas viibijate silmade all. Ka toidu valmistamine on nagu disainimine ning ka see tegevus paneb tüdruku silmad särama – valmib imemaitsev pasta. Seejärel kiirustame Abella ilusalongi, kus Kristellele tehakse unistuste jumestus ning tema ilusad pikad juuksed saavad kenad lokid ja lained. Tüdruk ei suuda peeglisse vaadates imestust tagasi hoida – nii ilus tüdruk vaatab sealt vastu!


”Roosad Unistused” tõid eripreemia

Ongi aeg liikuda Shaté Tantsukooli. Alexela Loomelaval toimub noorte stilistika- ja disainikonkurss Moeke 2019, kus erinevate noordisainerite loodud riideesemed juba ootasid endale modelli. Lühikese proovi tulemusena leitigi Kristellele sobiv komplekt ning modell sai suunduda koos teistega lavaproovi. Esialgu oli tüdrukul küll väike lavahirm, kuid sellest saadi üheskoos kiiresti üle ning Kristelle nautis modelliametit täiel rinnal. Ja siis saabus uudis – ka Kristelle enda loomingust üks kollektsioon, millel nimeks ”Roosad Unistused” oli salaja toodud samale showle kõigile huvilistele näitamiseks ning Kristellel avaneb võimalus lavale minna ka tõelise disainerina. Kollektsioon näidatud, disainerina ja modellina laval käidud, jäädi ootama žürii otsust. Kiidusõnad žürii poolt ja kõige terviklikuma kollektsiooni eripreemia toob üllatuse ja väga laia naeratuse näole nii Kristellele kui kogu meie meeskonnale. Supervahva!


Kohtumine Hensugustaga tõestas, et unistused siiski täituvad

Auhind ja lillekimp käes, tuli minna emotsioone lahutama ja keha kinnitama. Restoran Kolm Tilli juba ootas meid. Napilt olime laua taha saanud, kui Kristelle juurde saabus päeva viimane üllatus – alati rõõmsameelne Hensugusta. Seda kohtumist on raske sõnadesse panna ja juttu jätkus neil kahel pikaks ajaks. Hensugusta ütles hiljem vabatahtlikele, et Kristelle lõi ta  pahviks! Usu, Hensugusta, see oli vastastikune! Ja tõestasime taas, et Unistused siiski täituvad! Kui jutud räägitud, saigi igaüks minna oma teed, et  seda imelist ja uskumatuna näivat päeva üha uuesti ja uuesti läbi elada.


Pere tagasiside:

Suur-suur aitäh Minu Unistuste Päeva meeskonnale.

Kristelle ellu tuli Minu Unistuste Päev juba mõned kuud tagasi. Septembris tehti meile ettepanek osaleda ühe tüdruku unistuste päeval. Kui Kristelle sai teada, et Mooni sooviks oli leida sõber kellel on sama haigus, oli ta kohe nõus. Südamlik kohtumine saates "Hommik Anuga"  tõi Kristelle ellu uue sõbranna - Mooni. Kristellel ja Moonil oli au osaleda “Mürka viimases lahingus” ja visata pall mängu. Kohtumine lemmiklaulja Liis Lemsaluga on olnud Kristellele juba üks suur unistuste päev.

Nagu Kristelle soovinud oli, sai ta osa moe- ja modellimaailmast. Suureks elamuseks oli sõit Tallinn Fashion Weekile. Näha toimuvat nii laval kui ka lava taga, suurendasid soovi modelliks saada.

Aga see ei olnud veel kõik! Unistuste Päeva meeskond korraldas Kristellele ema ja tütre päeva Tartus. Sõit uhke limusiiniga, esimene tõeline meik ja hetk hiljem oled sa suurel laval modell! Võimalus esitleda oma disainitud riideid ja saada disainiauhind oli Kristelle jaoks väga eriline. Aga kui kõik nii juhtub, on jalad nõrgad ja liblikad kõhus. Imetledes oma uhket karikat ütles Kristelle: „Sporti ma ju teha ei tohi. Ma polegi kunagi midagi võitnud.“

Kristelle oli väga üllatunud, et ühte päeva mahtus nii palju üllatusi: uudses tehnikas vahvad moejoonised, ise valmistatud lõunasöök ja muidugi õhtusöök üllatuskülalisega. „Ma olin täna nagu staar!“ õhkas Kristelle, kui lõpuks koju jõudsime. „Sadas küll terve päeva vihma, aga minu päev oli päikest täis!“

Aitäh kõigile, kes aitasid Kristelle unistustel täituda ja tegid päeva päikseliseks.

Täname väga Kristelle raviarsti Sirje Tarrastet ja perearsti Liia Korjust. Ilma teieta ei oleks saanud Kristelle oma päeva nautida.

Suur-suur AITÄH! 

Kristelle perekond 

VABATAHTLIKUD: Liina Arumägi, Mari-Liis Männik, Kadri Kristelle Karu, Kertti-Airin Pärli