Minu unistuste päev

Koeratüdruk Lotte Tallinna Lastehaiglas

Hommik rõõmsa koeratüdruku seltsis

„Emme, vaata – Lotte!“ hüüab õhinat täis heledapäine tüdruk. Astubki koeratüdruk rõõmsal sammul mängutuppa ja tervitab kõiki, kes mänguhommikule tulnud. Alustuseks tutvutakse omavahel ning selleks on Lottel kaasa võetud hiiglama suur kauss, mida tema ema Anna kasutab tavaliselt pannkoogitaigna valmistamiseks. Koogi tegemiseks seekord ei lähe, küll aga saavad kõik kirjutada paberile oma nime, selle kokku voltida ja kaussi panna. Lotte ülesandeks on mõistatada, kellele üks või teine paberile kirjutatud nimi kuulub. Algus läheb väga edukalt ja siis päris mitu korda ikka vussi ka. Lapsi ajab see ainult naerma, mis omakorda rõõmustab emasid-isasid. Vaadata oma last südamest rõõmustamas ja naermas on tõeline pai hingele.

Koeratüdruk tegi teatrit

Tasa ja targu tutvutakse omavahel, ei lähe enam kaua, kui lapsed Lottega koos põrandal tantse ja laule kaasa teevad. Siputatakse-saputatakse oma kehaosi, proovitakse trikke ühel ja kahel jalal ning nuputatakse, mis on salapärase koti sees. Mõistatusi ära arvama on lapsed ja ka emmed-issid väga osavad. Lapsed teavad nii palju toredaid lugusid Lottest ja seiklustest, mida nad on huviga jälginud. Küsimuse peale: „Kas olete ka Lottet teatris näinud?“ vastavad paljud: „Kahjuks ei ole!“ Koeratüdruk ei mõtle kaua, hingab sügavalt, vaatab lastele silma ja teatab: „Kas tahate, ma toon teile teatri siia mängutuppa?“. Kohe, kui lapsed on üheskoos jaatavalt vastanud, teeb Lotte väikese muusikalise etteaste etendusest „Kosmonaut Lotte“.

Iseenda tehtud joonistus 

Peagi saab aeg ümber ja Lotte peab lahkuma, kuid veel enne saavad kõik osalised endale mälestuseks temast vahva pildi. Otsitakse välja pliiatsid ja asutakse innukalt Lottet värvima. Põnevaks teeb pildi värvimise asjaolu, et keset suurt paberit on ainult üks pisike koeratüdruk Lotte, kuid ülejäänud leht lumivalge. Iga laps saab joonistada Lotte ümber just sellise maailma, kus tema arvab tüdrukut seiklevat. Ajal, mil lapsed oma ideid paberile jäävad panema, läheb Lotte külla lastele, kes ei saa palatist lahkuda ja mängutoas meiega ühineda. Lotte külaskäigust saavad osa nii pisikesed beebid kui ka juba päris suured poisid. Vahva on ema imestus, kui mängime palatis kahe poisiga pildimängu ja tema poeg Erik (15-aastane) kõik õigesti vastab. Ema: „Kust sa ometi tead nende tegelaste nimesid?“, poeg vastu: „Nad on mul siiani meeles!“ Tõepoolest, Erik oli siis alles kaheaastane, kui Lotte tegelaskuju sündis.

Õhtul, kui koeratüdruk magama end sätib, meenutab ta haiglas külaskäiku ning laste säravaid silmi. See oli hea päev, üks tõeliselt hea päev! „Saage terveks!“ ütleb Lotte sosinal ja uinub.

Toetajad

Pardiralli      Merros Stuudio      Eesti Joonisfilm  (Janno Põldma, Heiki Ernits)