Minu unistuste päev

Danae unistuste päev

Danae imeline päev teatri ja balleti maailmas

Kohtusime Danae perega ilusal augustikuu õhtul, selgitamaks välja, mida tüdruk oma unistuste päevalt ootab. Danae rääkis, et käib teatriringis, laulab ja veedab palju aega sõbrannadega, kellega tal on ühiseid huvisid. Ta andis mõista, et soovib väga sõbrannade osalemist oma unistuste päeval. Tüdruku soov oli seaduseks ja kohe hakkasimegi tegutsema.

Vene Teatri telgitagustes

Kuna juba esimesel kohtumisel selgus, et Danae on suur teatrisõber, otsustasime alustada tema unistuste päeva just seal. Vene Teatri peaukse ees võttis meid vastu näitleja Tatjana Manevskaja, kes lubas katte tõmmata kõigilt teatri saladustelt. Meid viidi teatri südamesse - imeilusasse peasaali. Imelise vaate lavale saime üleval loožides istudes, kus Danae end nagu tõeline staar tundis. Suure huviga vaatasime, mis toimus kulisside taga ning nägime, kuidas seati üles järgmise etenduse dekoratsioone. Seejärel külastasime grimmituba ja imetlesime suursuguseid kostüüme. Laps sai ise erinevaid kübaraid ja parukaid pähe proovida. Käisime ka puutöökojas, kus valmisid ehitised lavastuste jaoks. Kingituseks kutsus Vene Teater Danae etendusele “Pipi Pikksukk”. Tüdruk oli peatse tagasituleku üle väga õnnelik .

Graatsiline baleriin

Seejärel seadsime sammud rahvusooper Estoniasse. Meid ootas ooperilauljast giid ja fotograaf. Fuajeest juhatati meid grimmituppa, kus tüdruk sai baleriinile sobiva kauni meigi ja soengu. Jalutasime suurde saali, kus õmmeldakse balletikostüüme. Õmblejad panid valmis terve stange erinevat värvi balletiseelikuid, muidugi just Danae jaoks. Danae valis sealt endale roosa. Seelik seljas, suunduti balletitundi, kus just balleti “Romeo ja Julia” proov pooleli. Danae sai ringi vaadata ja koos tantsijatega plie’sid harjutada. Ühel imelisel hetkel kutsuti tüdruk saali keskele ja kingiti talle baleriinisussid. Kõigile üllatuseks olid need kaetud trupiliikmete autogrammidega. Kõik tantsijad moodustasid Danae ümber ringi ja plaksutasid talle. See oli hetk, mil kõigil olid rõõmust pisarad silmas. Koos tegime pilte ja läksime siis fuajeesse sõbrannadega kohtuma.

Valge limusiin ja kaunid printsessid

See päev oli tüdruku jaoks täis üllatusi. Nüüd ootas meid ukse ees suur valge limusiin, kuhu tüdrukud lausa jooksjalu tormasid. Sõit limusiiniga oli üks Danae soovidest, aga seda koos sõbrannadega kogeda oli veelgi vahvam. Limusiinis ootas ees lastešampus ja snäkid ning tüdrukud said tunda ennast nagu tõelised staarid. Meid sõidutati restorani Rucola. Selleks ajaks olid kõigil kõhud tühjad. Restoranis võeti meid hästi vastu ja menüügi oli kõigile meeltmööda. Valikus olid erinevaid pitsad ja pastad ja kõik leidsid endale midagi sobivat. Danae tellis enda lemmiku – pitsa ja magustoiduks kolme palliga jäätise.

Danaele meeldis päev väga, aga samas märkis tüdruk, et printsess olla on ikka väga raske.  

PERE TAGASISIDE

Tahame tänada fondi “Minu unistuste päev” tõesti imelise päeva eest, mille Te kinkisite meie tütrele Danaele. Lapsele jääb see päev meelde terveks eluks. Terves päevas oli häid emotsioone, rõõmu ja elamusi. Kõige tähtsam oli see, et lapse unistus täideti.

Kõik oli hästi organisteeritud. Meeldis see, et päev oli täis armastust ja laps tundis, et see päev on ainult tema jaoks. Me oleme väga tänulikud, et on olemas selliseid organisatsioone, kes täidavad laste unistusi."

Danae isa Vladimir

VABATAHTLIKUD:  Oksana Muraškina,  Mai Teras,  Evert Eero, keeletoimetaja Elge Lind, veebihaldur Mari Skuin