Minu unistuste päev

Astridi unistuste päev

Päikesekiir Astridi unistuste päev

Juba esimesel kohtumisel sai selgeks, et Astridi unistuste päeval saab olema palju päikest, südamest tulevat rõõmu ja nakatavat naeru.  Väike tüdruk on ise nagu päikesekiir, kes tõmbab enda poole ja paneb uskuma, et maailm meie ümber ongi üks ütlemata vahva ja turvaline koht.

Ilusalongi külastus

Astridi unistuste päev algas ilusalongis, kus tüdrukule tehti maniküür ja õhtuks korralik meik, sest ees ootasid põnevad külalised ja kontsert Luke mõisas.

“Ma tahaksin, et mu küüned oleksid lakitud erinevate värvidega”, lausus väike klient enesekindlalt küünetehnikule.  Astridi kauniks tegemist nautisid ka päevakangelase suuremad vennad, kes jälgisid tähelepanelikult kogu protsessi. Nii printsess ise kui ka tema vennad olid tulemusega ilmselgelt rahul.

Vahva sõbraga kulgeb aeg lennates

Juba olidki kohal üllatused.  Astridile tuli külla ehtne Jänes, kelles oli sama palju lapsemeelsust, lustlikkust ja vaimukat naljategemisoskust nagu tüdrukus endaski. Ja igav neil juba ei hakanud. Koos suundusid nad Shakespeare´i kohvikusse ja enne sööma hakkamist pidi kogu seltskond valmistama Jänese õpetuse järgi Astridile värvilisi liblikaid. Jänes ise tegi väikesele printsessile vendade ja ema abiga kaelakee, mis sai sama kirju ja helge nagu suvealguse ilm.  “Sa oled ikka üks muhe ja hea Jänes”, lausus Astrid endale omase mõtliku rahuga.  Nii Astrid kui ta külaline nautisid koos olemist. On ju vist nii, et uues sõbras märgatakse neid omadusi, mis endal on südames olemas.

Liigutavad hetked Luke mõisas

Peale kosutavat õhtusööki hubases Shakespeare´i kohvikus nautis Astrid koos perega Vanemuise teatri suveterrassi, kus tegime ilusaid pilte ja puhkasime, sest ees ootas pikk õhtu Luke mõisas, kus laulis Astridi lemmik  Karl-Erik Taukar.

Esimese laulu ajal tulid väikesele päevakangelasele pisarad silma.  “Kas ma näen Karl-Erik Taukarit tõesti päriselt?” ei uskunud Astrid oma silmi.  Kogu kontserti nautis tüdruk oma vanema õega kallistades ja käsi kokku lüües. Rõõm oli kõigil südames - nii Astridil, tema perel, vabatahtlikel, kui ka kindlasti Karl-Erik Taukaril.  Puhas rõõm ja tänu jääb südamesse ühest soojast, armsast ja värvilisest suvepäevast, mille peakangelane oli päiksekiir Astrid.

PERE TAGASISIDE:

Suured, suured tänud teile korraldamast Astridile imeilusat unistuste päeva! Siiani ei saa keegi temast mööda minna ilma, et ta ei näitaks oma kauneid küüsi, isegi õelapse lõpupeol käis ja näitas neid kõigile! Samuti kannab uhkusega oma käevõrusid ja koos meisterdatud kaelakeesid! Teised lapsed meenutavad Jänese ütlemisi ja maitsvat sööki! Ja no muidugi ei väsi nad jutustamast, kuidas nad Taukari kontserdil käisid!  Suured, suured tänud kõigile! Suured kallid meie pere poolt kõigile! Ja loodetavasti kohtume veel. Jääme ootama veel neid pilte, mis seal tegime, sest endal ju ununes üldse telefon välja võtta.

VABATAHTLIKUD: Riina  Laanemets, Helle Tverdohleb, Fotograaf Karole Kutsar

Toetajad

UPM Kymmene Otepää AS 3. Vahetus    Kohvik Shakespeare    LaBella ilusalong   Mariella Sander    SA Luke Mõis   Gerli Kangur    Karl-Erik Taukar    Mängutuba Mäng ja Rõõm