Back button

“Aasta projektijuht 2020” on Svetlana Kolkanen

Minu Unistuste Päevas oldud aja jooksul on Svetlana Kolkanen tõestanud end võimeka projektijuhina, kes on eeskujuks ja inspiratsiooniks teistelegi fondi liikmetele.

Svetlana tegutseb Ida-Viru tiimis, kuid häid sõnu jätkub tema aadressil mitmel osapoolel: “Svetlana on väga asjalik vabatahtlik, kes ei tee küll palju aga kui teeb, siis täie pühendumusega. Ta on inimene, kes oskab keskenduda lahendustele ka alguses võimatuna näivates olukordades ja suudab välja võluda lõpuks suurepärase tulemuse. Sveta jaoks pole miski võimatu – kui laps tahab presidendiga kohtuda, siis palun väga, teeme ära! Tema peale võib alati 100% kindel olla. Svetlana on mitu aastat vedanud Ida-Viru tiimis suuri perepäeva projekte ning lisaks korraldas ta möödunud aastal Aileeni unistuste päeva, mis oli üliäge!”

Svetlana oli tõepoolest Aileeni unistuste päeva projektijuht, mis kulmineerus kohtumisega president Kersti Kaljulaidiga. Oluline siinjuures oli kindlasti Svetlana enda oskus teha koostööd väga erinevate osapooltega nii fondi sees kui väljas, sest sellised suured projektid sünnivad alati kogu meeskonna pingutuse tulemusena.

Minu Unistuste Päeva “Aasta projektijuht 2020” Svetlana Kolkanen (foto: Ilja Novikov)

Küsisime Svetlanalt, kuidas ta ise enda rolli fondis näeb? “Ma näen ennast fondis teiste liikmetega võrdse partnerina. Olla projektijuht tähendab minu jaoks olla võrdne osa kogu protsessist. Ma arvan, et heategevusfondi peaksid tulema inimesed, kes tahavad teha head, mitte ei tule sinna saavutama positsiooni, mis on tavaelus muidu üks põhieesmärke.”

Mida soovitad nendele vabatahtlikele, kes mõtlevad projektijuhi rolli proovida? Svetlana vastab: “Ma soovitan olla julgemad oma eraelus. Luua rohkem tutvusi, laiendada oma silmaringi ning olla avatud kõikidele võimalustele. Selleks, et osata projektijuhina täita laste unistusi, peab olema ise kogenud unistaja. Nii on unistuste täitmist lihtne juhtida, sest suure tõenäosusega oled ise midagi sarnast juba kogenud ning saad pakkuda lastele veel paremat elamust kui endale.”

Erialalt on Svetlana kosmeetik ning juhib kahte endale kuuluvat ilusalongi. Ka eraelus on ta aktiivse elustiiliga inimene ning vahest tundub talle endalegi, et tema ööpäevas on küll rohkem aega kui 24 tundi. “Ma olen usku, et energia tekitab uut energiat. Laen oma patareisid kohtades, kus on kõike palju ja veelgi rohkem.” Kõige enam meeldib Svetlanale olla koos oma abikaasa ja kõikide sõpradega. Kui tekib võimalus organiseerida lähedasele mõni äge sündmus, siis on see samahästi kui tehtud. Ta lisab: “Mulle meeldib teha koos suuri plaane ja leida üheskoos nendeni tee – teadmine, et ees ootab väga äge tulevik, on minu vaimu jaoks tõeline puhkus. Lähedaste naeratused ja nende õnneolek on minu jaoks täielik doping. Kui annan tükikese enda energiast, tuleb tavaliselt mitu korda rohkem mulle endale tagasi.”

Aitäh, Svetlana, et rikastad Minu Unistuste Päeva oma positiivse energiaga ning annad laste unistustele tiivad!

Svetlana koos teiste vabatahtlikega Minu Unistuste Päeva perepäeval möödunud suvel (foto: Laura Oks)

Liitu meie uudiskirjaga