Minu unistuste päev

Teadveloleku koolitus vabatahtlikele

Teadveloleku ja enesesõbralikkuse koolituspäev vabatahtlikele

Aprilli lõpus toimus Liipa talus Minu Unistuste Päeva vabatahtlike koolituspäev, kus seekord omandasime eluks vajalikke oskusi teadvelolekust ning enesesõbralikkusest.

Kas teadsite, et inimesel võib olla 60-80 000 mõtet päevas? Seda on ju üüratult palju! Ja kujutage nüüd ette, et teie mõte pidevalt hüpleb ühelt teemalt teisele. Selge on see, et selliselt ei ole võimalik just palju elus korda saata, sest tegelikult ei ole me hetkes kunagi päriselt kohal. Uitav meel on õnnetu meel, aga kõik me soovime ju olla õnnelikud. Ainuke võimalus meelerahuks ja õnneks on olevikuhetk. Rick Hanson on öelnud: „Tähelepanu on nagu taskulamp, mille otsas on tolmuimeja, see imab sisse kõik, millele valgus langeb.“ Teadvelolek kingib meile vabaduse valida, millele oma tähelepanu suuname.

Psühholoog Helena Väljastega tegime läbi mitmeid praktilisi harjutusi, mis aitasid teadlikkust hetkes hoida. Eriti huvitavaks kujunes rosinaharjutus. Kes oleks võinud arvata, et väikesest krimpsus rosinast võiks teha terve uurimustöö :) Tavaliselt me lihtsalt mugime neid, ilma, et suudaksime teadvustada nende kuju, tekstuuri, lõhna või maitset.

Kas olete mõnikord täheldanud, et kui tekib vaba hetk, siis me tegelikult ei oska sellega mitte kui midagi peale hakata. Imelik on lihtsalt vaikuses olla, sest oleme ju harjunud kogu aeg midagi tegema, kui mitte füüsiliselt, siis kindlasti on meil emotsioonid ja kontseptsioonid, mis takistavad täielikku kohalolu.

Koolituspäeval rääkisime ka sellest, kui oluline on saada iseendaga hästi läbi, armastada end sellisena, nagu oleme. Me ei saa enda juures paljusid asju valida, aga me saame valida, kuidas endasse suhtume. Kui teil on valida, kas olla iseenda parim sõber või suurim kriitik, siis kumma neist teie valiksite? Enesekaastunde abil saame rasketel hetkedel pakkuda iseendale vajalikku hoolt ja armastust ning vähendada negatiivsete sündmuste mõju meie elule. Kui meie enda karikas on täis, saame seda jagada ka teistega. 💛

Aitäh, armas Helena Väljaste, meeliavardava ja inspireeriva koolituse eest!

Toetajad

Olympic Casino      Helena Väljaste - Meelerahu        Liipa talu         Vichy Vitamin         Kalamaja Sushi 
Fotograaf Aire Kurgpõld