Minu unistuste päev

Sandri unistuste päev

Sandri adrenaliinirohked seiklused ameerika mägedel

Esimesel kohtumisel sai selgeks, et Sander on üks väga seiklushimuline ja uudishimulik noormees, kes naudib põnevaid ja natuke isegi ektreemseid elamusi. Talle meeldib külastada lõbustusparke ja tema lemmikatraktsiooniks on alati Ameerika mäed. Suureks sooviks on poisil külastada Rootsis Göteborgis Lisebergi lõbustusparki. Ja siis on veel üks väike unistus sushi näol,  mida talle meeldib erinevates söögikohtades nautida ja kunagi  ehk koos meistritega ka ise valmistada.

Lend läbi vatitupsude ja teravate jäämägede

Perekond tahtis Sandrile üllatust valmistada ja hoidis reisi algusaega osavasti saladuses. Ühel soojal augustikuu pärastlõunal see siiski algas - Tartust bussiga Tallinna lennujaama ja sealt lennukil Helsingisse. Päevakangelane tundis lennureisist suurt rõõmu ja lausus rahulolevalt: "Pilved hõljuvad õhus nagu vatitupsud."  Maandumine meenutas lapsele sõitu keset teravaid jäämägesid. Justkui oleks ennast mõttes ette valmistanud põnevateks atraktsioonideks. Teine lennureis viis Helsingist Göteborgi. Rootsis suundusid reisisellid taksoga hotelli Quality Hotel Panorama, kus sai end mõnusasti välja puhata. Uute elamuste kogumiseks peab ju ikka värske ja ergas olema.

Adrenaliinist pakatav päev Lisebergi lõbustuspargis

Järgmisel hommikul tervitas Göteborg Sandrit ja tema ema suviselt sooja ilmaga. Kõht oli mõnusasti täis söödud ja algas seiklus Lisebergi lõbustusparki.

"Lisebergi lõbustuspark on tõesti fantastiliselt tore koht - suur ja terviklik keskkond, kus pole üksnes atraktsioonid, vaid ka armsad eripalgelised majakesed ja söögikohad, palju rohelust, purskkaevud, kujud, pingid ja muu," olid Sanderi ja ta ema esimesed emotsioonid.

Pargis pisut ringi vaadanud, oli laps veendunud: "Siin on liiga ägedad atraktsioonid! Tundub, et on ägeduse skaalal 8/10, aga me oleks võinud pigem minna mõnda 5/10 parki…"

Sander leidis, et kõik 17 atraktsiooni, mida ta külastas, olid superlahedad. Pargis oli üldse kokku neid 39. Sanderi ema aga nautis seekord turvaja rolli. "Võtsime atraktsioonid järjest ette ja veendusime, et ägeduse tase oli küll esialgu hirmutavalt kõrge, kuid kõik oli ääretult turvaline, seega ei olnud tegelikult üldse hirmus. Põnevust ei kahandanud see raasugi. Iga atraktsiooni juures oli kaks kuni kümmekond töötajat, kes rihmad ja kinnitused üle vaatasid," kommenteeris ema rahulolevalt.

19 000 sammu ja kuhjaga jalustrabavaid elamusi

Õhtul nautisid reisisellid Sushi Wongis imemaitsvaid maki’sid ja nigiri’sid. Sander, suur sushisõber, oleks seal süüa võinud veel ja veel.

Poiss andis esimesele päevale hindeks 9,5 punkti kümnest – pool punkti läks maha selle pärast, et mitte miski ei saa täielikult täiuslik olla ja jah, ka sellepärast, et see oli üsna väsitav. Mõni ime - telefon luges kokku üle 19 000 sammu. Aga tema kokkuvõttev kommentaar oli: "Tänane päev on nii hea olnud! Ja homme tuleb ka hea!"

Järgmise päeva hommikul alustati lõbustuspargi kõige vingemast atraktsioonist nimega Helix. Ligi kaks minutit surmasõlmi ja keerutusi ilma mingi väljakukkumise ohuta – Sandrile meeldis see väga. Koos tehti uuesti läbi kõik meeldejäävamad atraktsioonid, kuni kell oli pool viis ja aeg lõbustuspargist lahkuda.

Õnnelikult kodus

Võiski alata julge poisi viimane atraktsioon - reis koju Tartusse. Esmalt lend suure Airbus  A3019 lennuga Helsingisse, seejärel väikese lennukiga Tartusse. "Koju jõudsime poole kolme paiku väsinute, kuid õnnelikena. Selja taga oli pikk, meeleolukas ja meeldejääv nädalavahetus, mida saab veel kaua meenutada," olid ema ja Sandri viimased mõtted juba alanud uuel päeval. Kodus puhata ja reisi meenutuste läbi uuesti kogeda on ju samuti tore.

PERE TAGASISIDE

Sandri ema armsad sõnumid laupäeval ja pühapäeval:

"Lihtsalt teatan, et kõik on väga, väga äge, ehk liigagi. Kogu park on hirmus nunnu ja ilm on hästi tellitud."

"Kõik on väga tore olnud. Sõidame lennujaama poole, oleme kenasti graafikus. Imelisi pilte oleme teinud ja reisikiri on ka. Aitäh-aitäh-aitäh-aitäh."

VABATAHTLIKUD:  Riina Laanemets,   Helle Tverdohleb,  Karole Kutsar Maria Järvare