Minu unistuste päev

PÕFF ehk pimeda õhtu filmifestival Tartu Ülikooli Kliinikumis

Väikese vimkaga filmiõhtu tõi igavasse sügisõhtusse elevust

Kui sügisilmad juba väga külmaks ja pimedaks kisuvad, siis õhtud muudkui venivad ja toas, eriti haiglatoas, on väga igav ja nukker olla. Kuidas sede kõledat tunnet ikka muidu peletada, kui tuleb ette võtta üks PÕFF ehk pimeda õhtu filmifestival. Nii nagu filmifestivalidel ikka tavapäraselt, oli meilgi välja valitud film, mida vaadata. Esimest korda pidi haigla saalis esilinastuma kolmas osa filmist “Kuidas taltsutada lohet.”  

Kõik oli juba valmis: Raadio Elmar saadetud kott-toolid mugavamaks vaatamiseks, Cinamoni poolt saadetud popcorn maiustamiseks ning Värska Vurtsvasser kinotopsidest kõrvale joomiseks. Siis aga juhtus see, mis vahest ikka juhtub – tehnika keeldus meie valitud filmi mängimast. Olgugi, et olime sarnaseid filme varemgi edukalt vaadanud.

Aga ega selliste väikeste tagasilöökide pärast filmiõhtu ära jää – meie vaprad vabatahtlikud lahendasid kiiresti olukorra ja suurelt ekraanilt vaatasidki juba lastele vastu suured sõbrad “Maša ja karu” ning hiljem ka teine põnev multifilm “Kellukesed.” Rõõmu jätkus terveks seansiks ja Maša trikkide peale naersid kõik lapsed. Filmiõhtult lahkudes said lapsed kaasa värviraamatud Iizi kindlustuselt ja Amservilt.

VABATAHTLIKUD: Liina Arumägi, Kertti-Airin Pärli, Maiki Linder, Mari-Liis Männik