Minu unistuste päev

Piraatide kokkutulek Viimsi Vabaõhumuuseumis

Tõeline piraat ei heitu tuulest ega vihmast!

Perepäev Viimsi Vabaõhumuuseumis toimus maikuu viimasel laupäeval. Rõõmsatujulistele peredele olid vastu tulnud piraadikapten ja piraat Eigo. Kõigile lastele jagati piraadimütsid ja silmaklapid. Koguneti muuseumi „lauta“ (siseruum koos soojendava puhuriga),  kus ootasid kostümeeritud vabatahtlikud.  Kui kõik olid end mõnusalt sisse seadnud,  tutvustas piraadikapten end lähemalt ja jutustas toredaid lugusid oma elust.

Piraadilipu heiskamine

Seejärel liiguti mere äärde, kus perepäev avati ametlikult piraadilipu heiskamisega. Abiks oli kaptenil selle tähtsa töö juures vahva poiss Kert.

Siseruumis sai joonistada ja värvida. Kõik väikesed ja suured piraadid said endale vahva glittertätoveeringu. Sobiva pildi valimine kataloogist tekitas lastes palju elevust, neile meeldis, et sai värvide valikul ise kaasa rääkida.

Mullimeri

Õues tehti hiigelmulle, see lõbustas nii suuri kui väikeseid. Ilm oli küll jahe, aga see ei takistanud mullitamist –neid tuli erineva suuruse ja kujuga, igaüks leidis endale sobiva.

Piraadikapteni eestvedamisel mängiti mitmeid mänge ja korraldati aardejaht, lisaks meisterdas kapten lastele õhupallidest mõõkasid ja muid vigureid.

Kosutav piraadilõuna

Järgnes lõunapaus, kinnitati keha paljude maitsvate suupistetega – laual olid pizza, pirukad, Mamma pannkoogid, ribid, maasikad ja köögiviljad, kringel, värskenduseks veel vesi ja Kadarbiku mahlad. Eriti meeldisid lastele pulgakoogid ja maasikad.

Peale söögipausi mängiti mõned piraadimängud, meisterdati paate ja käidi Viimsi Vabaõhumuusemi lambaid vaatamas. Peale ühispildi tegemist mängiti veel natuke,  jutustati omavahel ning vaikselt hakkas päev läbi saama. Ilm läks järjest paremaks, ja päikesepaisteliste lehvitustega saatsid vabatahtlikud pered kodu poole.

OSALEJATE TAGASISIDE

Siiras ja südamlik tänu erakordselt vahva perepäeva organiseerimise eest! Vaatamata külmale ja tuulisele ilmale oli taaskord kõik nii hästi organiseeritud, alates tegevustest kuni puhurini, mis sooja andis. Eriline tänu kõigile vabatahtlikele, kes lastega tegelesid ja neid lõbustasid! Ja suur-suur aitäh toetajatele, toit oli väga maitsev ja külluslik. Mul on nii hea meel, et Eestis on ettevõtteid, kes toetavad Minu Unistuste Päeva tegemisi! Veelkord suur aitäh kõigile vabatahtlikele ja kogu organisatsioonile! Heade soovidega Seljaajusonga ja Vesipeahaigete laste seltsi lapsed, emad-isad, vennad ja õed. Olge hoitud ja terved!

VABATAHTLIKUD: Eigo Tambik, Kristina Bushell, Teele Kants, Leena Tauk, Kristi Remmik, Kaari Lainevool