Minu unistuste päev

Pilleriinu unistuste päev

Taaskohtumine parima sõbraga 

Lapse unistusi kirjeldas mitmete telefonivestluste käigus ema. Saime teada, et Pilleriin armastab väga hobuseid ja ratsutamist, kõike, mis seondub Lottega ning tema vaieldamatuks lemmiklauljaks on Uudo Sepp. Koos perega tegeldakse tihti kõikvõimaliku käsitöö ja meisterdamisega ning lemmikpühadeks on tüdrukul lihavõttepühad.

Kohtumine parima sõbraga

Unistuste päeva hommikul teretasid meid kõiki imeliselt härmas puud ja päikesepaiste – kraadiklaas kinnitas, et tegemist on selle talve kõige külmema hommikuga (-22 kraadi).

Aga see ei heidutanud kedagi! Pilleriin ei olnud öösel rahulikult magadagi saanud, nii suur ootusärevus oli hinges.

Unistuste päeva algusest andis märku Pilleriinu kodu ette sõitev lumivalge limusiin. Pilleriin kutsus oma unistuste täitumisele kaasa elama nii ema- isa, kui ka vanema õe ja venna. Koos istuti uhkesse autosse ning elevust täis sõit Ihaste tallide juurde algas.

Tallide juures oli juba ootel ratsutamisterapeut Tuuli Bürkland koos valge hobuse Arlekiiniga. Suur oli kõigi päevast osavõtjate imestus, kui selgus, et just kohtusid kaks parimat sõpra! Nimelt oli Pilleriin varem Ihaste tallides trennis käinud ning Arlekiin oligi olnud tema treeninghobune! Korraldajatel seda infot ei olnud ning see kokkusattumus ja taaskohtumise rõõm puudutas meid kõiki!

Pilleriinu ja Arlekiini järjekordne ühisratsutamine toimus ratsutamisterapeudi valvsa pilgu all. Tänutäheks söötis Pilleriin hobusele nii saia kui ka porgandit ning juhendaja kinkis Pilleriinule parima ratsutaja roseti. Koos oli lihtsalt nii mõnus olla, et tähelepanuta jäid nii külmetavad varbad kui ka jäised põsed! Tund koosolemist möödus nagu lennates ning oligi aeg istuda taas limusiini mugavatele istmetele ning lasta end sõidutada järgmisse peatuskohta – Pilleriini ootas Kidsland mängumaa. Ja mitte selleks, et seal mängida, vaid selleks, et roosas toas kohtuda oma suurte lemmikutega.

Meisterdamine läbi mängu ja laulu

Pilleriin oli vaevalt Kidslandi kohale jõudnud ja istet võtnud, kui uksest astus sisse Uudo Sepp – kitarr seljas ja ülisuur kinkekast käes! Koos Uudoga pakiti kast lahti ning selgus, et selles olid kõikvõimalikud meisterdamistarbed – paberid, kleepsud, liimid, pliiatsid, värvid, sädelused, värvimisraamatud, palju munadepühadega seonduvaid käsitöömaterjale, Uudo Sepa plaat, tema laulu ”Sinule” müts ja postkaardid. Edasine tööjaotus sai selline, et Uudo mängis kitarri ja laulis ning Pilleriin koos perega uudistas kastist leitud asju ning asus mõnusa muusika saatel meisterdama. Esmajärjekorras värviti vahtplastist mune, sest munadepühad meeldivad Pilleriinule ju üle kõige. Meisterdati ja lauldi kuni hetkeni, kui keegi koputas uksele!

Uksest astus sisse alati rõõmus ja energiline Lotte, kaasas mõned leiutamistarbed ning makk! Ja siis läks alles peoks! Lotte õpetas nii Pilleriinule, perele kui ka Uudole sõbra tervitamise masina tegemist, üheskoos joonistati kaarte ja pilte, tehti palju fotosid, räägiti juttu ja vahepeal laulis Lotte mõned oma kuulsad laulud. Kidslandi täitis naer, jutuvadin ja laul!

Kuna Pilleriin oli oma unistuste päeva väga oodanud, siis oli ta mitu päeva joonistanud pilte selleks, et jagada neid inimestele, kellega ta sel päeval kohtub. Need olid imeilusad ja tehtud südamega!

Kui päevakangelane väsima hakkas, toimetas limusiin rõõmsa ja särasilmse perekonna koju.

TAGASISIDE: 

Ei ole võimalik leida õigeid sõnu tänase päeva kirjeldamiseks:) Oleme siiani ärevuses ja elevuses ja ei suuda millelegi keskenduda. Pilleriin nuttis veel tagasiteel koju rõõmupisaraid ja küsis, et kuidas nad teadsid, et selline olekski tema unistuste päev. Kodus hakkasime kohe meisterdamisasju sorteerima ja sättima ning mitu tundi joonistasime. Naeratus on terve päev näol olnud. Aitäh teile selle eest! Veetsime perega imelise päeva ja oleme nii tänulikud. Kallistame! - Hanna, Lauri, Pilleriin, Annaliisa ja Hendrik

VABATAHTLIKUD: Kertti-Airin Pärli, Liina Arumägi, Mari-Liis Männik ja Elge Lind (keeletoimetaja)

Toetajad

Pardiralli    Kidsland OÜ    Jetimoto     Gerli Padar     Uudo Sepp     Tuuli Bürkland