Minu unistuste päev

Perepäev Viikingite Külas

Viikingid panid tõeliselt ägeda peo püsti!

Ühel vihmasel ja sompus pühapäeval kogunesid Downi Sündroomi Ühingu pered, et veeta üheskoos mõnusalt aega Viikingite Külas. Seiklejaid tervitasid Minu Unistuste päeva vabatahtlikud koos Tondi Põhikooli õpetaja Enega. Taaskohtumise rõõm oli meeliülendav.

Peomeeleolu tekitamiseks said perepäevalised ennast glittertätoveeringutega särama lüüa. Joonistushuvilised said endale sobivates värvides viikingimaskid valmistada või viikingiteemalisi pildikesi värvides peomeeleolu tekitada.

Laulud ja tantsud tõid õige peotuju

Peole sai hoog sisse laulu- ja tantsumängudega, kus Kristi Kool ja Liisa Koemets tutvustasid ja mängisid põnevaid eesti rahvapille. Mängiti väikekannelt, hiiu kannelt, viiulit, eesti lõõtspilli ja lauldi. Julgemad lapsed said soovi korral ka ise pille proovida. Üheskoos mängiti laulumänge ning tantsiti erinevaid tantse ("Kass ja hiir", "Aadamal oli seitse poega", vahetantsuga ringmäng "All orgus", labajalg, „Kalamies“, 1-2-3-4-5-6-7 jne).

Laulud lauldud ja tantsud tantsitud ja oligi täpselt õige aeg keha kinnitamiseks. Viikingite Küla usinad kokad kostitasid pidulisi maitsvate soolaste ja magusate ampsudega.

Viikingite elu-olu

Kosutava lõunasöögi järel jälgisime viikingite relvade ja riiete demonstratsiooni ning kuulasime jutustusi viikingite elu-olust. Huvilised said relvi ja riideid selga proovida ning nendega pilte teha. Vabatahtlikud aitasid pidu jäädvustada polaroidkaameratega, kus lapsed said põnevusega jälgida pildi tekkimist.

VABATAHTLIKUD:  Anneli Truhanov,  Janika Roosimäe,  Helen Nurmsoo,  Heini Saar,  Mai Teras