Minu unistuste päev

Lustakas suvelõpupidu värskes õhus

Rõõmus ja tegus perepäev pani suvele kena punkti

Ühel suviselt soojal ja päikeselisel pühapäeval kogunesid meile armsaks saanud unistuste päeva lapsed ja nende pered ning Seljaajusonga ja Vesipeahaigete Seltsi liikmed Rocca al Mare Vabaõhumuuseumi kiigeplatsil, et üheskoos veeta üks lõbus perepäev. Stiilipidu OÜ poolt sini-must-valgete õhupallidega kaunistatud sündmuspaigas tervitasid külalisi Minu Unistuste Päeva vabatahtlikud koos peojuht Matiga. Rõõm oli taas kõiki vanu ja uusi sõpru kohata!

Osavate näppude klubi

Selleks, et perepäev õige hoo sisse saaks, oli kõigepealt vaja väikestel külalistel ennast näomaalingute ja glittertattoodega särama lüüa. Peagi jalutasid ringi väikesed ükssarvikud, mesimummud, liblikad, aga ka draakonid ja superkangelased.

Varjualuses olid end sisse seadnud osavad käsitöömeistrid Vivendist, kelle abiga valmisid uhked Eesti lipuga lipumastid, külakiiged, sini-must-valged tuulevurrid, erinevates tehnikates imekaunid rukkililled, rahvustoonides järjehoidjad ning eriilmelised ehted. Igaüks leidis omale sobiva või proovis lausa kõike meistrite juhendamisel teha.

Mõõduvõtt viktoriinis ja köieveos

Peojuht Mati abiga võeti mõõtu Eesti-teemalises viktoriinis, kus sai kaasa lüüa kogu pere. Viktoriinis esikoha saavutanud pere ootab ees Tallinki laevaga põnev kruiis Helsingisse. Pärast viktoriini osalesid julgemad lapsed köieveos, sest ka seal oli vaja välja selgitada need kõige tugevamad ja kavalamad! Kogu päeva vältel said pered ka hobukaarikul Vabaõhumuuseumis ringi sõita. Eriti hinnas oli laste seas just koht kutsari kõrval.

Lauake-lauake, kata end

Ükski pidu ei saa mööduda ilma maitsva söögita. Peolaua katmisel olid meile abiks Selveri Köök ja Stockmann imemaitsvate salatite ja suupistevaagnatega, Imelihtne kohvik oma hõrgutavate ja ehedate porgandi- ja lihapirukatega. Magusasõprade unistused täideti suus sulavate tassikookidega Vahvlihaldjatelt. Kellel aga magusaisu tassikookidega ei piirdunud, need said lõkkeplatsil veel vahukomme küpsetada.

Lumi keset suve

Kui kõhud head-paremat täis söödud, kogunesid väikesed perepäevalised mullimeistri teadus-showd jälgima. Show käigus valmistati nii lund kui ka limonaadi, sai tulistada topsikahurist (see osutus laste vaieldamatult lemmikuks ja tekitas palju rõõmukilkeid) ja võtta osa paljudest teistest vahvatest katsetest. Päeva lõpetas palju elevust pakkunud hiigelmullide valmistamine, kus oma osavuse said proovile panna nii suured kui ka väikesed mullisõbrad.  

KLIKI SIIA ja vaata ka videot meie ülivahvast perepäevast!

Perede tagasiside:

Üritus meeldis meile väga, eriti tore oli külakiigel, eriti südamlik peojuht ja teadusteatri limonaad oli kõige parem isetehtud limonaad üldse. Topsikahurist rääkimata! Nii suuri seebimulle polnud keegi meist varem näinud! Pesamuna oli väga rahul ka hobukaariku juhi kõrvale koha sebimisega, sest kaks sõitu, mõtelge! :)

Suur-suur tänu korraldajatele ja unistuste päeva toetajatele!

Perekond Jõgi 

“Mullid on parimad!”

Minu Unistuste Päeva korraldatud perepäevad on alati nii toredad, seal jätkub tegevusi nii lastele kui ka lapsevanematele."

VABATAHTLIKUD:    Anneli Truhanov, Teele Kants, Kristiina Gabor-Mägi, Grete-Liis Lepp, Reelika Paart, Mari Annuka,  Janika Roosimäe, Erle Sepp, Aljona Šatalova, Merle Tühis, Maarja Vanags, Kristi Remmik, Andre Hanimägi