Minu unistuste päev

Perepäev päikeselastele

Perepäev Downi sündroomi päikeselastele

Ühel kevadisel maikuu päeval kutsusid Tallinna Ülikooli ja Minu Unistuste Päeva vabatahtlikud Downi Sündroomi Ühingu pered Pätsuloigu puhketalusse, et üheskoos üks tõeliselt vahva ja rõõmus perepäev veeta.

Hiigelmullid, linnud ja liblikad

Juba kaugelt tee äärest tervitasid õrnas tuulehoos lehvivad Minu Unistuste Päeva õhupallid, mis kõiki osalejaid tervitasid. Kohalejõudnud lapsed ja pereliikmed said registreerides toreda käepaela ning lõbus koeratüdruk Lotte tervitas kõiki. Erisuuruses ja kujus vahvad hiigelmullid tekitasid mõnes lapses nii suurt elevust, et söögini kohe ei jõutudki.

Kevadiselt tärkav loodus on see, mida me igaüks peale pikka talve nautida igatseme. Pätsuloigu puhketalu asub looduslikult imekaunis kohas, kus lilled ja liblikad end eriti hästi tunnevad. Nii ka perepäeval osalejad.

Soe supp ja ilus muusika

Soe supp oli kõigile osalejatele juba valmis keedetud ning ootas mõnusale lõunasöögile! Kui kõhud täis, musitseerisid meile särav Birgit Sarrap ja Peter Põder. Helimeistrite abiga muutsid nad päeva meie jaoks eriti päikseliseks.  Kõik said kaasa laulda ja end muusika rütmis mõnusalt liigutada.

Nagu ikka kevadisel ajal, on ka väikestel vihmapilvedel oma osa täita, kuid selleks oli telgialune kuhu inimesed said varju joosta. Nüüd haaras kõigi tähelepanu endale põnev Kolme Põrsakese teadusteatri etendus. Põnevust jätkus nii lastele kui täiskasvanutele. Lotte jõudis iga lapseni ja suutis nii mõnegi mõtlikuma näo särama panna.

Toredad näomaalingud ja kaunid soengud

Perepäeval oli kohal ka näomaalija. Meie päikeselapsed said muutuda nii liblikateks kui piraatideks. Nii mõnigi lapsevanem seda lõbu ei peljanud ja lasi ka endale toreda maalingu näole joonistada.

Ja ohh seda rõõmu! Kõik vanemad, kes pühapäevaste tegemiste käigus ei olnud jõudnud kodus juukseid seada, said tänu Kristin Pukkile imelised punutistega soengud.

Pätsuloigu õuel sai mõnusa muusika saatel imetleda imeliste printsesside maalingute ja soengutega päikeselapsi ja emasid.

Lastejooga ja karvased sõbrad

Lisete Esla Ulla käe all said end liigutada kõik suuremad spordisõbrad. Kes soovis, sai aktiivsemalt end võistlus ja osavusmängudes proovile panna. Kes aga tundis, et soovib veidi rahulikumas tempos toimetada, sai Päikese lastejooga harjutusi proovida. Kirsiks tordil olid meie karvased sõbrad Eesti Abi- ja Teraapiakoerte Ühingust. Need toredad teraapiakoerad tegid oma juhendajate abil vahvaid trikke ning lapsed said koeri paitada ja nendega ühiselt pilti teha.

Rõõmu täis perepäeva saavad osalejad veel kaua meenutada, vaadates töötoas tehtud märke, mille meisterdamist aitas läbi viia Heategevusühing Hea Tegu.

TAGASISIDE:
Päev oli oluline nii osalejatele kui ka vabatahtlikele, kes igapäevaselt heategevusega ei tegele. Tallinna Ülikooli vabatahtlik Marilin Hioväin jagas oma muljeid päeva kohta järgmiselt: “Olen õnnelik, et sain osa nii meeldejäävast ja imelisest päevast! Südamel oli soe näha paljusid rõõmsaid ja õnnelikke inimesi koos ühel üritusel jagamas samu emotsioone ja mälestusi. Minule kui vabatahtlikule tegi hingele pai ürituselt saadud puhas hingamine ning sära osalejate silmis. Samuti oli suurim rõõm hetkeks peatuda ning märgata, kui palju headust on meie ümber - tihti kipume argielus unustama, kui ilus on elu ja kui suur õnn on elada ja olla hetkes. Minu suurim kummardus ja siirad tänusõnad kõigile, kes üritusel viibisid, hetke nautisid ja üksteise südameid armastusega täitsid!”

Nii pered kui ka vabatahtlikud jäävad seda päeva veel pikalt meenutama. Suured tänud ka päeva fotograafidele Liisi Sikkale ja Katre Sarvele, kes jäädvustasid toredad hetked!

VABATAHTLIKUD: Hannabel Müür ja Annika Jenkins.
Tallinna Ülikooli vabatahtlikud: Marilin Hioväin, Raidi Allikas, Rauno Talussaar, Helen Kikkas, Katre Mäekivi, Laura Karo, Tiiu Tammemäe

Toetajad

IWCT      Pätsuloigu puhketalu     Carmen Catering      Helimeister OÜ      Kolm Põrsakest      Rent Center OÜ    Heategevusühing Hea Tegu     Naeruvabrik      Päikese Lastejooga    Loome Ilu OÜ      Tallinna Ülikool     Vichy Vitamin
Eesti Abi-ja Teraapiakoerte Ühing     Birgit Sarrap ja Peter Põder      Liisi Sikka Photography     ja Katre Sarv         
Lisete Esla Ulla    Kristin Pukk     Arlis Kopli      Eeva Savolainen