Minu unistuste päev

Oskar Vello unistuste päev

Oskar Vello elamusterohke nädalavahetus Tallinnas

Päris esimene lennureis

Oskari unistuste päev algas varakult. Juba kell 7 hommikul oli kuulda samme ja küsimusi, et millal ometi juba lennuki peale minnakse. Tegelikult mindi lennujaama alles kella 11 paiku, Kui check-in oli tehtud, tuli oodata veel natukene, et meid lennuki peale lastaks. Oskaril oli suur ärevus sees ja see aina kasvas. Algas elu esimene sõit lennukiga Kuressaarest Tallinna.

Lennureis möödus hästi, veidi raputas, aga Oskaris ei tekkinud mitte kübetki hirmu. Tema jaoks tegi see asja pigem veelgi huvitavamaks. Vaatas aknast hoolega välja ja nautis kõike sajaga.

Tallinna Lennujaamas võeti meid naerusui vastu ja toimetati autoga VIP tsooni, kus anti esimesed kingitused Lennujaama poolt. Edasi juba autobussi, millega meid järgnevad kaks päeva ringi sõidutati.

Imeline Tallinna siluett vaaterattalt

Esimeseks kohaks, kuhu mindi, oli T1 vaateratas. Ka vaaterattal uudistas Oskar kõike huviga ja esitas palju küsimusi.

Seejärel viis tühi kõht meid pannkoogikohvikusse, kus sai kahe suupoolega maasikatoormoosiga pannkooke söödud nii, et pluus moosine.

Kuna kohvikus selgus, et meie ööbimiskohaks on hotell koos veekeskusega, aga kellelgi ujumisriideid kaasas pole, tuli ruttu välja mõelda mingi lahendus. Nii läksimegi Maximasse, kust kõigile vajaliku ujumisvarustuse ostsime.

Kohtumine tuhatjalgsega

Pärast kiiret poepeatust võeti suund loomaaia poole. Seal tutvustati meile kõigepealt putukate ruumi, kus saime teha pai nii kilpkonnale kui ka maole. Vaadati erinevaid prussakaid ja Oskar julges võtta enda kätte sibama isegi ka ühe tuhatjalgse. Oskarile meeldis, kuidas kõik need tuhat jalga tema kätt kudistasid.

Edasi õue, kus kõigepealt mindi kitsedele pai tegema, seejärel tehti väike jalutuskäik loomaaias, kus nägime piisoneid, kaameleid, leoparde, ninasarvikuid, gorillasid jne. Tipphetkedeks olid muidugi jääkarude ujumise ja mängimise vaatamine ning elevandid. Huvitav kogemus oli näha, kuidas šimpans tervitas giidi läbi klaasi patsu löömisega.

Kõige magusam õhtusöök ja lustimine veekeskuses

Seejärel läksime jälle keha kinnitama, sedakorda ühte Itaalia restorani. Oskar valis endale sealt õhtusöögiks šokolaadikoogi ja rohkemat polnudki vaja.

Õhtul mindi lõpuks hotelli, kus hakkas tuline kiire ujumaminekuga. Veekeskuses köitsid Oskarit liutorud ning vaieldamatu lemmik oli ringse veevooluga ''jõgi'', kus innukalt üksteise päästmist mängiti.

Kui veekeskust juba sulgema hakati, mindi tagasi tuppa, vaadati veidi multikaid ja vajuti magama. Pikk päev oli seljataga.

Hommikul ärkas Oskar lootuses juba uuesti ujuma minna. Enne oli vaja aga hommikust söömas käia. Hommikusöök oli rikkalik ja igaüks leidis endale midagi. Oskari lemmik oli masin, kust sai erinevaid jooke võtta.

Peale loendamatuid liuge torudes ja asjade kokkupakkimist lahkuti hotellist. Oskar oleks heameelega veel kaheks päevaks spaasse jäänud.

Teletorni ja Lennusadamat uudistamas

Järgmiseks peatuspaigaks oli Teletorn. Teletornis vaadati uudishimulikult ringi ja Oskarit köitsid erinevad ekraanid, mis olid seal näituse raames. Väga äge oli Oskari sõnul ka põrandaaknast alla vaatamine.

Lõunasöögiks valiti BBQ restoran, kus sai friikaid süüa. Kõhud täis ja meel hea, oli aeg käes viimase elamuse jaoks. Ees ootas Tallinna Lennusadam.

Lennusadamas võttis meid vastu giid, kes meile tund aega igasuguseid huvitavaid fakte tutvustas. Oskari lemmikud olid jällegi virtuaalreaalsus ja erinevad mängud. Ja muidugi soov kõike ise proovida. Saime koos allveelaeva alt läbi ''ujuda'' ja Lennusadama ''katusel'' kõndida. Uurisime erinevaid miine ja allveelaeva sisemust. Oskaril jagus kõige kohta küsimusi rohkem, kui giid jõudis vastata.

Kui ka lennusadam sai üle vaadatud, oligi aeg koju tagasi lennata. Jagati viimased tänusõnad ning jätsime hüvasti vabatahtlikega, kes meiega kogu aja kannatlikult kaasa rändasid. Lend koju möödus viperusteta. Kõik olid väga väsinud, aga samas väga rõõmsad. Meil oli imeline ja huvitav nädalavahetus.

Täname veel kord unustamatu nädalavahetuse eest 

Kalle, Piret, Helle, Liselle ja Oskar - Oskari õe Helle tagasiside venna unistuste päevale

VABATAHTLIKUD: Eigo Tambik, Leena Tauk, Marianne Eiland