Minu unistuste päev

Mänguhommik Minni Hiirega Tallinna Lastehaiglas

Päev, mil laste naerukilked kajasid üle terve haiglakoridori

Mänguhommikud Tallinna Lastehaiglas on alati täis ootusärevust ja rõõmu. Nii ka selgi korral, kui hiiretips Minni täpilise lipsuga saba keerutades uksest sisse astus. Väikesed ja suured fännid olid juba ootamas. Üks pisikene poiss, kes ema käest kinni hoidis, näitas oma pluusile, millele oli peale trükitud Minni sõber Miki. Kohe saadi sõpradeks ja mänguhommik võis alata.

Vinge mõõgavõitlus vanaemade ja laste vahel

Minnit olid vaatama tulnud nii päris väikesed kui päris suured lapsed. Pisikestele meeldis väga Minni palliring kleepsudega, suurematele kurika keerutamise võistlus. Kaks poissi olid tulnud vanaemadega. Nii vahvaid vanaemasid, kes igas mängus rõõmsalt kaasa löövad ja naeru kihistavad, polnud Minni küll enne kohanud. Lapsed said sellest hoogu juurde, et ka memmed kõigest osa võtsid. Peale mängude tegi Minni kõigile õhupalliloomad ja piraadi-mõõgad. Isegi vahvad vanaemad said päris oma mõõgad ja lahti läks vinge mõõgavõitlus oma lastelastega. Mängutoast sai hetkega lõbus ruum, kus väikeste õhupallivõitlejate naerukilked kajasid üle terve korruse. Minni igaks juhuks uuris, kas haiglas võib ikka nii palju nalja teha. Sellele aga tuli vastuseks, et naer ongi parim ravim. Haiglas töötav Tiina ütles, et õhupallivigurid pakuvad lastele veel pikaks ajaks rõõmu. Üks väikene tüdruk hoiab siiani alles eelmisel mänguhommikul saadud lepatriinu-käevõru – ta soovis sellega mitu päeva ringi käia. Mänguhommiku aeg oligi läbi saanud ja kallistustega lahkusid lapsed mängutoast.

Väikesed rõõmuhetked haiglapalatis

Selgi korral läks Minni külla ka palatites olevatele väikestele sõpradele. Päev haiglavoodis võib olla üksluiselt igav ja äravahetamiseni sarnane. Sellepärast ongi vaja neid väikeseid külaskäike, mis tooksid natukenegi põnevust ja nalja. Minni kuulas rõõmuga kõikide laste jutte, ja oskas kaasa rääkida ka arvutimängudest ning uuematest multikatest. Arabellaga sai puutetundliku laua taga mängitud trips-traps-trulli ja Karmeniga vesteldi uuest parukast. Päris uus parukas, mis pidi homme kohale jõudma, tegi tüdruku nii õnnelikuks. 

Minni soovis, et võiks kunagi veel kõikide lastega kohtuda kuskil mujal kui haiglas. Üks vahva poiss Mark pakkus, et kohtuda võiks jäätisekohvikus. Suure jäätisesõbrana meeldis see mõte ka Minnile väga. Koju minnes mõtles Minni, et seni, kuni pole välja mõeldud kõiki haigusi ravivat jäätist, peab ta lastele ise rõõmu pakkuma ning nalja ning naeruga natukenegi selles raskes võitluses kaasa aitama. 

Aita Sina ka ja toeta Minu Unistute Päeva vahvaid tegemisi!


Toetajad

Pardiralli  Võlumaa Lasteteater Eeva Savolainen