Minu unistuste päev

Lotte Tallinna Lastehaiglas

Lõbus mänguhommik Lottega

Sügisest kevadeni on lõbusad muinasjututegelased käinud lapsi Tallinna Lastehaiglas rõõmustamas. Kätte on jõudnud kevade viimane mänguhommik. Sel korral läheb lapsi üllatama koeratüdruk Lotte. Lapsed on mängutoas õhinas ja võtavad Lotte suure elevusega vastu. Enne mängimist tuleb Lottel mõte natuke midagi süüa ja kõige parem toit, mida Lotte teab, on ema Anna tehtud pannkoogid. Ema aga Lottel kaasas pole ja nii otsustatakse lastega, et tuleb ise pannkoogid valmis küpsetada. Pannkookide küpsetamiseks on Lottel tore laulumäng, mida koos lauldakse ja sealjuures ka natuke arvutamist õpitakse.

Doktor Ave jääpurikaravi

Koogimäng mängitud, pusitakse puslede kokkupanemist. Mõni laps on ülikiire, teistel läheb natuke kauem aega. Magus mäng "kommiring" meeldib kõigile ja mõistatuste lahendamine pakub elevust ka suurtele, kes mängutuppa koos põngerjatega tulnud. Lottel on kaasas ka üks lõbus pilt doktor Avest. Leiutajateküla jänesdoktori sarnast arsti, kes oma jääpurikaraviga kõik haiged terveks teeb, oleks hädasti ka lastehaigasse tarvis. Lapsed proovivad Lotte juhendamisel, silmad kinni, panna doktor Avele puuduolevad hambad õigesse kohta. Mõni laps naerab südamest, kui hambad juhtuvad hoopis kinganina otsa või nabale.

Õhupallivigurid ja veel üks kallistus

Kõige rohkem rõõmu tekitavad aga õhupallivigurid. Lottel on kaasas terve kotitäis erinevat värvi õhupalle ja neist meisterdab ta kõigile lastele midagi. Õhupalliloomade tegemine jätkub ka palatites. Lastele jäävad veel mitmeks päevaks sinna rõõmu valmistama koerad, kassid, liblikad, piraadimõõgad, krokodillid. Kui Lotte palatite külastuselt tagasi mängutuppa jõuab, on kõik lapsed juba ära läinud. Ainult üks tüdruk ootab Lottet ikka veel. Ütleb Lottele, et on suur fänn ja tahaks veel ühte kallistust ja pilti mälestuseks. See kallistus muudab tüdruku päeva palju rõõmsamaks ja Lotte õnnelikuks. Koeratüdruk läheb tänulikuna koju ja mõtleb kõikide oma väikeste haiglasolevate sõprade peale. Et neil haiglapäevad ruttu läheksid ja kodus koos sõpradega jälle mängida saaks.